Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Comori de nov-dec 2004 (141)


323 raspunsuri la acest subiect

#21
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 01:24

Paxelina, nu fii stresata, si la greutate si la saptamani stati bine. Am citit un mesaj al tau la odisee cum ca urmeaza sa nasti la Caritas. Cu ce doctor vei naste? Acolo am nascut-o si eu pe Ana desi auzisem pareri cam proaste despre maternitate in cazul nostru a fost bine. Fii optimista, la cum l-ai nascut tu pe Silviu sigur nu vor fi complicatii.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
Filmulete Ana

#22
andreap

andreap

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 13:44

Buna dimineata!Ce muult s-a scris..mesaje vesele,triste...
Miria,nu te mai supara[pup].Sunt sigura ca te iubeste,dar e asa de obisnuita cu tine incat uita sa-ti arate cat insemni ptr.ea.Poate micuta ta e asa cum se spune 'in popor' ca fetele sunt cu tatii,baietii cu mamele[:I].Oricum cred ca daca ai pleca undeva cateva zile,ti-ar simti lipsa.La mine e cam invers...si uneori imi doresc sa mai stea si cu Sebi(ma rog..cand binevoieste sa fie acasa[bang]) si sa nu ma mai strige numai pe mine[:I]..mami face,mami drege,numai mami.E drept ca atunci cand vine sotul acasa ii spune tot,ca am certat-o,ca am suparat-o..si el normal ca-i ia apararea si uite cum apar cornitele[:)].
Felis,nu-ti mai fa zile grele..incearca sa te bucuri de ceea ce ai..stiu ca poate e stupid ce spun...si eu imi fac tot felul de 'scenarii'uneori,ma intristez si apoi incerc sa-mi revin,ca altceva nu am ce face.Oricum noi suntem aici sa te ascultam,sa te incurajam si sa te iubim ca pana acum,daca ai nevoie de noi[pup]
Ionela,scrii tu mai rar,dar cand o faci..esti o oaza de ras si optimism.Pupam mamica si cucuiete[pup]
Onitza,cum mai e Paul?dar tu?
In we am fost singurele,tati la servici[bang].Duminica am fost la opetrecere la Mac,Mariuca s-a distrat super bine,era cea mai nebunica de acolo.Cand o sa mearga net-ul asta mai bine,pun si 2-3 poze,sa ne vedeti cu noua 'frizura'..uitasem,sambata am fost la coafor si am tuns-o,ca ceea ce avea ea pe cap numai par nu era[bang].Asa ca acum suntem posesoare de freza scurta,baieteste[bang][bang].Poate BB 2 o sa aiba un par mai..par,ca la asta mica m-am convins:subtire,rar...ca ma-sa!
Sunt un pic mai..ingrijorata ptr.ca ieri Mariuca avea 38.1 in fundulet,desi nu tuseste,nu e apatica..nimic.Acum m=as duce le dt.cu ea,dar mi-e teama ca mergem sanatoase si colectionam acolo ceva virusi[bang].Nici nu stiu ce sa fac,daca nu era epidemia asta,stateam linistita..asa...ma gandesc totusi macar sa sun azi,sa vad ce-mi zice.[q][q]Aaaaa..si inca ceva..nu mai reusesc deloc sa-i iau temp.in fundulet,plange,nu sta..abia am pacalit-o ieri,iar azi dimineata nu am reusit deloc.daca-l pun sub brat,nu sta locului,imi indica uneori si 36.1..voi de termometre mai folositi??.Eu am unul digital,capul fff subtire,dureaza 10 sec cred pana imi arata temp..dar unde sa-l pun???[:D]
Pupici

Poze noi,noute
FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

#23
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 14:08

BUna
ANDREAPMultumim de intrebare, suntem mai bine, Paul tuseste de-acum foarte rar dar mai are mucisori [xx(]..eu imi revin foarte greu vad, inca tusesc si se aude un harait cand respir mai adanc, dar ma tratez cu coldrex, l-am pus si pe Mihai sa ia ca si el e racit, mai nou! Ma bucur ca Mariuca s-a distrat duminica, si abia astept sa vad pozici cu ea, tunsulici!!! sunt convinsa ca ii sta bine!! [il]

Onitza si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)

Sarbatori de iarna 2006

#24
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 14:22

ANDREAP credca nici un copil nu mai sta acum cuminte sa ii iei temeperatura..si eu am patit la fel cu Paul , ca tot a fost bolnavior, din fund ii luam, tot termometru digital folosim, mi se pare ok.

Onitza si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)

Sarbatori de iarna 2006

#25
andreap

andreap

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 16:21

Onitza,e Ok termometrul....nu e OK ca nu mai sta sa il pun[bang]..asa ca de dimineata l-am aprins,l-am stins,l-am bagat,scos..incat nu mai voia sa arate nimic[bang]!
Am pus poze..in semnatura.sunt doar cateva,dar mami promite sa cumpere aparat foto si sa ne vedeti mai des

Poze 2007
FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

#26
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 16:46

AM vazut-o pe Maria ce frumos se juca si ce mult ii placea sa stea la carma!!! [bis] asa sa fie si in casnicie! [^] [cool] [:D] aa, sa ma gandesc de la cine mi-o fur!! aaa, de la Roserb! [alcool] [:D]
Andreap nu mi se pare ca e foarte scurt tunsa Maria, chiar ii sta foarte bine, oricum la ce finuta e la fata, poti sa o tunzi si pe piele ca tooot frumusica e!!!! [bis]

Onitza si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)

Sarbatori de iarna 2006

#27
danette

danette

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 17:01

Oti, vreau sa te intreb ceva.
Tu ii cumperi Anei hainutze de la H&M ??
Ca am vazut pe site-ul lor ca este magazin in Stavanger.

Ma intereseaza daca au deja marfa de primavara-vara la copii fiidca pe net nu am putut sa-mi dau seama, este expusa doar colectia pentru dame si barbati.
Sotul meu pleaca din tara (Austria, Germania) la sf. lunii si m-as duce si eu cu el daca as stii ca gasesc ceva pentru fetitza. Si ma gandeam ca fiind un concern, noile colectii intra in aceeasi perioada in toate tarile. Oare e prea devreme in februarie, mai sunt inca sale-urile la marfa de iarna??
Ma gandeam s-o intreb si pe Fulguletz ca ea e mai aproape dar vad ca nu mai intra in ultima vreme.

Eu chiar am probleme cu hainele pentru Iris, adica ii sunt mici majoritatea si aici nu gasesc nimic frumos si de calitate. Si apoi eu sunt fan mare de Hennes&Mauritz.

Andreea am vazut-o pe Mariuca la petrecere.. e tare dragutza! Si se vede din poze ca genul de fetitza pusa mereu pe nazbatii!


Dana & Iris (23.11.2004)

Iris
Iris - 2 ani

#28
danette

danette

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 17:21

am pus si eu cateva poze cu Iris, din we:
http://family.websho...041392996wqUzmp

Dana & Iris (23.11.2004)

Iris
Iris - 2 ani

#29
diana2004

diana2004

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 234 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 17:27

Miria, si Andrei spune mami la toata lumea :lui tati ,bonei , bunicilor ,si tot asa pleaca de minuta cu fete straine pe strada [bang]. In schimb sint bucuroasa ca am scapat de tricicleta , baiatul merge de minuta cu mine si e f cuminte . Spune ca e "mae " si ca are 4 ani ! [alcool] Otilia, ne-a placut mult Ana , Andrei i-a explicat si el cum e cu zapada ,in dialectul lui fireste ! Andreap, cind va mai asteptam in Pitesti ? diana2004

#30
andreap

andreap

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 05 februarie 2007 - 18:10

Diana,we asta care vine suntem in Pitesti..sper sa ne vedem.Pupici[pup]
Onitza,danette,multumim[pup]
Danette,ca de obicei,Iris e eleganta,frumoasa si....tare dulce[olala]!

Poze 2007
FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -