Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)


302 raspunsuri la acest subiect

#11
danim

danim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 24 ianuarie 2007 - 17:09

pai astepti sa treaca :) si acu' vezi si tu cum ninge p'aci :)

#12
R_MARCE

R_MARCE
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 24 ianuarie 2007 - 18:00

Pupicutzi de la fetele grasunele...[grasa][bis]
Azi am fost la eco de dimineatza. [il] Am vazut bebe puturos si dormicios. Era prea devreme pt fii'mea la ora 9...asa k dormea k valiza, si pt k dr o mai apasa pe ici pe colo cu aparatul de eco, mai dadea si ea cite in picior inapoi, asa k raspuns.
Are 2.900 gr si e o lungana[il]. Conform masurarii femurului are acum 52 cm! [bis] Dr zice k nu vs depasi 3.500gr la nastere, parerea lui. Deci...fetelor... ati fost aproape.[floare3] (vedem exact ce si cum cind iese).
In rest, a facut dr misto de mine...k dak ma apuca sa nasc natural,..ce ma fac? Imi zice..." puneti niste apa in cada...dezinfectati un cutit pt taiat cordonul ombilical..."...ii zic "Da...si dupa aia, eventual, imi maninc si placenta...k sa fie tacimul complet"[:-)))].
Acum nu mai imi ramine decit sa astept![majoreta]Hai k mai am putin!

Ameera, m-am lamurit intre timp cu privire la kestiile alea despre legile privind mamicile.
Ce mi-a ramas neclar (si aici poate sa imi sica cineva care stie cum e cu firmele particulare)... si anume, k au modificat salariul minim pe economie si au facut unul mult mai mare decit cel in mod obisnuit, pt cei care sint angajati in firme, in functii de conducere. (adik...ala normal e 4.4 mil iar dak esti in functie de conducere, ar fi cica mult mai mare ..de genul 8 mil si ceva. Asta k sa nu mai vada statul toti directorii sau patronii de firme au salariul min pe economie si ei de fapt au zeci de mil[alcool]) Eu, una sper sa nu fie adevarat ...cel putin nu inca![help][:D]
Cati, bine ai revenit! Raducu kiar eu un baiat super curajos.
Ioana, felicitari pt Cata! E buna si gradinitza asta la ceva, pina la urma.
Yagmur, tu ai tot avut problema asta cu Luca inca de la inceput. Nu ai reusit sa gasesti un dr pediatru inca? Si ce remediu ai gasit, care sa mearga? (iafara de ala cu termomentru..)
Brenda, am ris cu lacrimi de faza cu "studentul"[:-)))][:-)))]
Yasmine, multumim pt hainutze de pe acum si pt efortul pe care il faci in legatura cu asta. Te-am pus si eu in listuta mea de mess.[pup] In legatura cu problema ta cu messu', eu zic k e din setarile internetului tau. Suna-l pe provider-ul tau de net si zii k nu merge messu', k iti zice kestia aia de "proxy", pt k e de la ei. Sa faca ei niste modificari in server, k tu sa poti sa folosesti messenger-ul.

Nu imi place vremea de afara! Incepe haosul in trafic si pe strazi[alcool][help]

Pup pe toata lumea si fug sa pap supitza de pui[pofta] Mai vorbim...

Marce[gravi][fetita] 35+

POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!


#13
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 24 ianuarie 2007 - 22:16

uffff......am ajuns si io pe la calc.

Deci: am fost la gineco.Uraaaaaaaaa! Nu mai am chistuuuuuuuri! Nu mai tre sa iau anticonceptionaleeeee! [bis][bis]
Ii arat analizele doctoritei si ii zic:"am bilirubina mare".Se uita la analize,se uita la mine,si zice(eu fiind imbracata cu un pulover galben):"Cum sa fie mare? Nu vezi cum e scris aici? .3? Deci este 0.3 dar zero nu s-a tiparit.Pai daca aveai bilirubina 3,erai ca puloverul acum si nu mai stateai in picioare".
Concluzie: sint taaaaare curioasa daca doctorul de familie a observat asta.Aflu maine.
dar plecind eu de acolo,ma gindeam: dar daca cifra care nu se vede e de fapt 1 sau 2? Si atunci ar fi 1.3 sau 2.3? Si deci tot nasol? Mai bine refac analizele.
Oricum,VSH-ul si colesterolul tot naspa sint.

Marce,pai au dat si la Pro Tv.....ai ris tu,da' noi ne-am umplut de spume acolo.O sa-ti explic io de ce,ca e alerta maxima cind e cite o chestie din asta......
In alta ordine de idei,io abia astept s-o vad pe bebelina ta grasana si frumoasa.Era la doctorita o gagica in 9 luni si....a intrat la control si doctora i-a zis sa-si faca bagajul si sa mearga sa se interneze,ca vine si ea mai pe seara.Copilul se pregatea sa vina,probabil ca in citeva ore ar fi apucat-o contractiile.Mai,a iesit aia cu o fata de acolo.....[:-)))]
M-am gindit la tine,ca miine,poimiine iti vine rindul....

danim......mai traiesti? Doar atit ne spui? sau te-ai inzapezit?
Ce fac printesele?


Ia sa vedeti oameni buni ce am io in casa de aseara:
http://home-and-gard...072521050latLAn

Si daca dati mai departe,vedeti si ce flori am io in ianuarie in balcon.....

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#14
Miha68

Miha68

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 24 ianuarie 2007 - 23:11

Buna seara la toata lumea!! [hia] Pupici la grasunele. Marce [pup]... deci s-ar putea sa am dreptate, da? Ce primesc daca iese pronosticu' meu? [olala] Brenda, ce bine ca nu mai ai probleme, tre' sa ma duc si eu ca nu stiu inca daca mai am sau nu fibromul care a aparut chiar in prima luna de sarcina din cauze necunoscute evident! Plus un chist ov. drept. Eu mi-am facut datoria, acu' sa vedem cum a lucrat Dzeu! Eu spun ca sunt vindecata! [;)] In alta ordine de idei cred ca nici vorba sa-ti faci probleme mari, odihna multa, mancare cat de cat de regim si te faci bine in timp scurt! [floare3] Bun revenit Cati si sanatate maxima sa ai si tu si baietelul! Ioana, abia astept sa spun si eu de cea mica asa ca tine... ca nu mai face decat la olita, ca papa singura tot... si tot asa! Pupici pt asa o fetita mare si cuminte! [pup] Yasmine, mie cand nu-mi mergea messu' intram prin trillian. E destul de bun! Ca sa nu mai zic si faptul ca e un multi-messenger, adica intri si cu MSN si ICQ si AIM Si YHM... daca ai nevoie de el intra pe http://www.download....0-10047473.html si descarca-l de-acolo! E o idee... Fetele va pup pe toate [pup]... s-aveti somn linistit cu bebelusi papaciosi si care dorm frumos si mult! A! Si pe baieti ii pup! [pup] Sa fiti cuminiti, sa nu suparati oarece fete ca e jale! [:D] http://family.websho...554759595rcGnoI Mihaela, Denisa(3.01.1992) si Thea (2.01.2006)

#15
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 24 ianuarie 2007 - 23:54

Buna seara. Cati, ma bucur ca ai reaparut si tu pe forum:) Lui Cata ii e dor de Raducu, mereu ma intreaba de el.:) Brenda, ma bucur ca ti-au iesit analizele bine. Miha, mersi, insa sa nu-ti imaginezi ca a facut vreodata Cata la olita.:D De cand avea vreo 9 luni m-am chinuit s-o invat sa faca la olita. Si m-am straduit atat de tare, incat am terorizat probabil bietul copil, fugea numai cand vedea olita. De fapt, olitele... Luasem nu stiu cate modele si forme, ca poate, poate.. Da' nimic. A facut direct la WC si abia la inceputul verii i-am scos pampersul, deci cand avea aproape 3 ani. Cat despre papat, pregateste-te...:D Faza 1: ea se murdareste toata si murdareste totul in jurul ei, asa ca... a fost perioada cand am apelat la cearsafuri vechi, ca sa mai evit din dezastru. Faza 2: aruncatul farfuriei, cand nu ii convea ce mancare vedea. Eu stateam la prindere.:))) Momente cand culegi cartofiori, morcovi si carnita din toata bucataria, sperli de cateva ori pe zi gresia si faianta... Faza 3: Nu mai arunca farfuria ostentativ in orice directie, ci o lua in manute si o varsa pe mine... Sa ma murdaresc si eu. In toate aceste etape era nevoie realmente sa-i fac baita si ei, dupa orice masa. Si acum mananca precum porcusorul, uneori imita pisicile cand mananca, alteori palma ei e cea mai buna lingura... Dar se murdareste mai putin, e suficient sa-i schimb bluza si s-o spal pe fata si pe maini dupa ce mananca, rar trebuie s-o mai spal si pe cap dupa masa de pranz.:)) Si Cata iar a adormit pe jos. A trebuit s-o pun in pat. Cu adormitul pe te miri unde, o sa vezi cum e...:D Ufff, a trebuit sa-mi formatez pc-ul si am pierdut jurnalul lui Cata... Tot ce scrisesem, cum stalcea cuvintele, ce trasnai facea, cum a evoluat, etc... Sa aveti o seara faina.:) Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#16
danim

danim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 25 ianuarie 2007 - 00:29

Brenda, inca nu ne-am inzepezit prea tare, da' tremuram :) la mine a fost toata lumea bolnava cu un virus care tot colcaie p'aci. io inca am urechile infundate si tare nasol e...cica o sa ma tina inca o saptamana.... in rest...nimic nou

#17
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 25 ianuarie 2007 - 00:31

Ioana, am citit in cartea lui Anne Bachus parca: inainte de masa isi dezbraca copiii si asa ii lasa sa manance. Era mai simplu sa spele dupa mancare copiii, decat sa spele mormane intregi de haine[:D] Am aplicat si eu metoda, mai ales ca ai mei in perioada cand invatau sa manance singuri erau tare mancaciosi (ceva asemanator purceilor) si tot timpul le citeam meniul de pe hainute. Brenda, ma bucur ca ai vesti bune!!! Bine ca ai scapat de chisturi! Am scapat si eu de ele, dar prin metoda radicala, cu ovar cu tot[xx(] Marce, eu tot zic 3400:) Mortala chestia cu mancatul placentei. Dar mai bine n-o manca, cica se poate folosi in industria cosmeticelor.[alcool] Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

#18
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 25 ianuarie 2007 - 00:43

quote:
Originally posted by danim
Brenda, inca nu ne-am inzepezit prea tare, da' tremuram :) la mine a fost toata lumea bolnava cu un virus care tot colcaie p'aci. io inca am urechile infundate si tare nasol e...cica o sa ma tina inca o saptamana.... in rest...nimic nou
multa sanatate!!!!!! Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

#19
Alex2

Alex2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 25 ianuarie 2007 - 09:42

Buna dimineata![flo] Harnicutelor, nu va mai gaseam.[B)] Ati scris asa de mult intre timp.[^] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

#20
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 25 ianuarie 2007 - 10:29

Buna dimineata!
Eu sunt trista azi, copilul meu vrea un tata... Si nu orice barbat, ci doar pe ex sau pe actualul. Nu e prima data cand imi spune ca ea n-are tata si nu e prima oara cand ii explic ca are, desi nu e cu noi. Isi doreste un tata permanent, o surioara si eu nu pot face asta. Surioara poate, cu tatal e mai greu. Cu ex au fost multe lucruri urate, iar cu actualul relatia nu e ceea ce-mi doresc. De fapt, nu relatia e de vina, ci el, ca persoana, nu e barbatul langa care vreau sa-mbatranesc.

Copilul meu sufera si eu n-am nici o putere...

_______
Poze noi


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -