Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

care e motivul?eu sau copilul?


69 raspunsuri la acest subiect

#61
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 ianuarie 2007 - 20:52

quote:
Originally posted by baicualina
Rufusadica ce vrei sa spui? ...sa fim impreuna in continuare sau sa ne despartim si fata sa creasca cu tatl ei ca eu sant rea...ca nu am inteles[8)]




Nu, Alina...cred ca puteti fi in continuare in trei...daca credeam ca-i este mai bine cu tatal, iti spuneam direct. Nu prea am greturi...

poze multe cu noi[foto]
Ana a implinit un an[foto]
Vara lui 2006[foto]


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#62
baicualina

baicualina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 10:16

salutare prieteni! sant harnicutza, n-am somn de dimineatza[biz] asa cum spuneam am discutat deschis[cina2] si am ajuns la concluzia ca e mai bine sa mergem amandoi inainte pentru noi nu pt copil!el e speriat asa cum bine zicea cineva...nici nu prea vrea sa fie tata dar chiar daca ar vrea nu stie cum.....deci am decis sa invatam amandoi!important e ca acum stim fiecare de sentimentele celuilalt! asa cum zicea cineva mai sus eu sant cea care trebuie sa depun mai mult efort in problema asta si asta voi face! suport din partea mamei am(ca sa mai tina fata cand am nevoie), in urma sarcinii nu am decat 4 kg in plus deci nu-i problema mai ales ca vreau sa reiau mersul la sala[bicla] asa ca [box]pentru victorie[bis][:D] am inceput si sa iau vitamine inafara de a incerca sa mancam mai sanatos asa ca sant plina de elan![cool] cum bine zicea cineva viata e mai frumoasa cand te simti frumoasa...asa ca mi-"am scos de la naftalina" posetutza cu make-up, e-adevarat ca am cam neglijat partea asta...dar gata pana-aici[vampa] de mult nu m-am mai simtit asa...si cine a zis ca "comunicarea este raspunsul" cum zice si reclama sa stiti ca mare dreptate a avut! sant curioasa ce vor zice prietenele mele!hihihihihi![:)] eu va pup pe toti[grup]si pe cei si cele care m-au apreciat[flo] si pe cei si cele care m-au criticat[blabla] caci datorita voua am reusit sa vad si altfel problema![olala]sau poate doar sa imi fac curaj sa iau taurul de coarne si sa n-o mai lalai la nesfarsit.... "Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

#63
baicualina

baicualina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 10:19

pardon s-a trimis fara sa vreau!ca nu terminasem de scris:) deci spuneam ca va multumesc la totzi [flo][flo][flo] si ca va mai tin la curent cu ce se mai intampla! Alina[mamica]de [copil]Diana 1 an si jumatate "Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

#64
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 18:08

Ma bucur pt tine baiculina.Sa fi iubita si fericita si tu si bebicul.

#65
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 20:29

Felicitari si mult succes. Cred ca e mai mult speriat... Implica-l mai mult cu fetita, sa ajute, sa se joace cu ea etc. The best thing you can do for your children is to love your wife.

#66
Alex2

Alex2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 00:40

In primul rand arata-i cat e de minunat sa fie tata. Alexandra deja e mare, se poate juca cu ea, invat-o sa-i spuna "tata" (daca nu spune deja). Acest cuvant este extraordinar ptr orice barbat spus de copilul lui. Odata ce va intelege cat e de important copilul ptr el, si el ptr copil va intelege si prioritatile tale si va fi mult mai maleabil cand nu esti numai a lui, cand nu esti exact ce asteapta el sa fi. Lasa-l cate putin sa se ocupe de Alexandra, sa ii dea cu ligurita, sa pape amadoi, sa ii faca baita, sa-i cante de noapte buna. Nu mai e un bebe asa de mic incat sa se teama de el, ca e mic si nu se pricepe. Insa lasa-l pe el sa-si doresca asta, tu doar sugereaza-i "sa o faceti impreuna", ca apoi sa-i cedezi treptat rolul. Meseria de parinte se invata, dar nu trebuie impusa. Succes si sa fiti o familie fericita ptr ca meritati. Macar de dragul fetitei! [flo] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

#67
oana_n

oana_n

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.250 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 01:26

Ma bucura nespus noile vesti. Sa fiti fericiti si impliniti impreuna[cheers][flo] Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

#68
baicualina

baicualina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 12:08

Alex2 nu degeaba am spus ca esti la inaltime![asia] si el tot Alexandru se numeste!unde mai pui ca si pe fata tot Alexandra Diana o cheama! o fi ceva cu numele asta?ca daca nu-i convine ceva imi face Pa si vrea sa continue ce vrea ea sa faca!incapatzanatzi sa zicem?no ofence![olala] Fetita a zis inca de la 4 luni clar si raspicat TATA asa ca inchipuie-ti!eu cred ca in spatele cuvintelor lui ca "nu stie ce spune!"el se ascundea si nu vroia sa accepte...binenteles ca il striga!si pe strada cand santem impreuna...iti dai seama! am sa incerc sa nu imping totusi nota...cred ca e greu sa se obisnuiasca si sant constienta ca nu se poate intr-o zi sa fie facut totul! mersic la toti Ramona si Oana si Lemoni[flo][flo][flo] mai vb! ce 3 A (Alexandru Alina si Alexandra) "Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

#69
dianaintruder

dianaintruder

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 206 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 13:51

ma bucura nespus ca aud ca-ti este mult mai bine, si moralul tau este altul, tine-o tot asha, fi increzatoare si rabdatoare, iubeshte-i pe amandoi si ei te vor iubi innapoi inzecit. Mult succes in continuare, esti o luptatoare, o adevarata cashtigatoare. diana

#70
dianaintruder

dianaintruder

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 206 mesaje

Postat 23 ianuarie 2007 - 14:24

mesajul a apartut de doua ori [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] diana


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -