Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Un barbat de care-ti place mult iti face avansuri.


117 raspunsuri la acest subiect

#11
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 11:45

Cred ca este destul de graitor faptul ca nu amintesti de sotul tau decat intr-o propozitie ca nu il mai iubesti. Inainte sa dai curs instictelor de femeie indragostita de altul, gandeste-te ce simti - daca mai simti ceva- pentru sotul tau. Daca mai e ceva acolo, renunta la celelalt, pentru ca vei suferi foarte mult. Iti dai seama ca , daca el se da la o femeie maritata, inseamna ca nu vrea ceva serios, vrea doar sa rada de tine, ca esti in limba dupa el. Te-ai gandit cum ar fi daca sotul tau ar face asa? ti-ar parea rau sau bine ca ai scapa de el? Decat sa fugi la ghicitoare, mai bine fugeai la un preot sa il rogi sa te ajute sa scapi de ispita! am fost in aceeasi situatie si stiu cum te simti, dar eu am renuntat la timp...si tot am regretat ca nu am avut puterea sa nu ii zambesc inapoi si sa nu il incurajez! Gandeste-te bine! Asta cu "nu e fericit cu sotia" e vrajeala de aburit fete de liceu, nu femei adevarate ca tine! Nu pica in plasa lui! Te rog, gandeste-te de 10 ori inainte sa cedezi! "Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

#12
Elise

Elise

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 11:47

quote:
Nu trebuie sa ajungi la partea sexuala, a insela pe cel cu care esti...
Bineinteles. A insela nu inseamna partea sexuala: dar a fi indragostit de altcineva inseamna a insela precis. Hai s aprivim lucrurile altfel: daca barbatul vostru ar fi "plin de fiori si terminat" cind ii zimbeste vreo madam, pe care "o maninca din priviri" - si reciproc - ati fi multumite de evolutia idilei si ati considera ca nu e nici o problema daca nu se culca cu ea? Eu nu. Chiar nu m-ar interesa cu cine face sex. Dar m-ar interesa de ce sa mai stau eu asa, de forma, linga el in situatia asta. Elise & BBLisa

#13
NinaR

NinaR

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 20.686 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 12:05

Cred ca tipul cauta doar o aventura. Te-ai gandit la asta? Nina

#14
alexiaaa23

alexiaaa23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 12:48

De ce nu te pui in locul sotului tau sau a sotiei lui?Iti vei da singura raspunsul!Daca pe tine nu te-ar deranja atunci NO COMMENT!!!!! Noi degeaba iti spunem ce sa facem si ce nu,decizia iti apartine!Insa asa cum spunea si Alex2,nu iti construi fericirea pe nefericirea altora pt ca roata se invarte oricat de patrata ar fi.Un flirt pe care tu il consideri nevinovat poate lasa urme partenerilor vostri!!!Eu si acest lucru il consider o tradare.Te rog nu mi-o lua in nume de rau.Am trecut prin asa ceva si acel flirt din partea sotului mi-a lasat urme. "Ce tie nu iti place,altuia nu ii face!"

#15
ileanna

ileanna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 13:08

Paraluta, nu-l mai vrei pe sotul tau? Daca nu-l mai vrei, go for it si pregateste-te sa-i comunici si sotului treaba asta. Il mai vrei pe omul cu care esti casatorita? Atunci poarta-te cu raspundere fata de ceea ce vrei pt ca tocmai te pregatesti sa-l pierzi. Iti lipseste ceva in relatia cu el? Este momentul sa constientizezi asta si sa pui mana sa lucrezi la relatia ta. Este in patrimoniul tau si cine vrei sa aiba grija de ea? Sa le ai pe toate nu se poate. E ca si cum ai vrea sa fii un guru tibetan care face si sex de ocazie si bea de stinge. Este simplu: ALEGE CE VREI SA FII SI CINE ESTI. Fa asta clar pt toata lumea si asuma-ti raspunderea. Nu te juca cu focul ca dupa aia sa zici: oops ... da' n-am stiut ca arde. Never say NEVER.

#16
MissParker

MissParker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.935 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 13:52

ileanna, [flo][flo][flo] Eu una nu ma pot pronunta cu vreun sfat, fiindca nici in prima casatorie nici in actuala nu am simtit vreodata atractie fata de vreun alt barbat. Oi fi eu mai "nesimtitoare", or fi nemtii prea stersi si neinteresanti, cine stie... N-am avut nici o tentatie. Si chiar daca as fi avut, spre norocul meu am avut destula experienta cu barbatii inainte de casatorie pentru a sti ca "indragostelile" sunt mai mult sau mai putin standard, deci nu se merita sa-mi periclitez casnicia pentru niste "fluturasi in burta" care oricum mor dupa o perioada de timp. Iar sotii nu mi i-am ales dupa criteriul "fluturasi in burta", fiori, nebuneala, adrenalina etc. Poate de aceea toate relatiile precedente nici nu au durat. Asta e experienta mea. Intotdeauna am fost de parere ca in clipa cand ne decidem pentru un partener, se intampla ceva cu noi care e foarte asemanator cu purtatul ochelarilor de cal: emotional nu-l mai vedem decat pe cel pe care l-am ales, nu mai suntem cu antenele deschise ca sa primim impulsuri sau mesaje de la alti barbati. Asta in caz ca suntem multumiti si fericiti cu alegerea facuta. In alte cazuri nu stiu ce se intampla, dar banuiesc ca trebuie sa lipseasca totusi ceva in relatia de baza pentru ca cineva sa inceapa sa se uite "peste gard". _________________________ Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania. Felicia

#17
ellej

ellej

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.991 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 14:07

"Bine faci, bine gasesti". Cred ca si reciproca e valabila. Adica mai devreme sau mai tarziu toate se platesc pe lumea asta. Vrei sa fii cinstita ? Anunta-ti sotul inainte de a se ajunge la inselat (si pe sotia lui, ca sa fie totul corect). Sau rezista tentatiei, in cazul in care nu vrei sa renunti la sot. Vrei sa-ti gasesti scuze si sa-ti "anesteziezi" constiinta? Ok, pana la urma toti suntem oameni, nu e dracul chiar asa de negru, nu esti nici prima nici ultima, life's a bitch etc. Orice ai face, e preferabil macar sa fii lucida, chiar daca asta ar insemna sa te vezi intr-o lumina nu prea favorabila. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

#18
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 14:10

Acum e insurat si se uita dupa tine, cand va fi cu tine se va uita dupa alta... Cristina ----------------------------------------------- www.esel-initiative.de

#19
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 14:52

quote:
Initial creeata de paraluta
Am nevoie de sfatul vostru, pentru ca nu vreau sa gresesc fata de nimeni, si simt ca ma ia valul; pe de alta parte, cred ca aproape fiecare dintre voi a trecut prin asa ceva...



De cand eram flacau si chiar si astazi, in unele momente (de, ce vrei, m-au lasat genunchii...), mi-am dorit un harem. Sa nu fiu constrans sa apartin unei singure femei. Pentru ca, asa cum spui, au mai trecut si altii prin ce treci tu.
Dar...nu s-a putut.
Ce sfaturi ti-am putea da noi? Vezi-ti de treaba- este unul din ele. Adica tine de familie, daca o doresti. Ca poti intra in niste beleleeee....Suspina si treci mai departe.


poze multe cu noi[foto]
Ana a implinit un an[foto]
Vara lui 2006[foto]


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#20
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 17 ianuarie 2007 - 15:11

Pune-l pe sotul tau (si copilul-iii dupa caz) pe partea dreapta si pe domnul si sotia dansului(copilul-iii lor dupa caz) pe partea stanga, in fata ta in acelasi timp.

Tu plaseaza-te exact la mijloc intre ei.

Uita-te bine de tot la ambele parti, dar bine de tot, nu te grabi... uita-te de mai multe ori, nu scapa imaginile din fata ta si tot ce ai de facut este simplu.

Alege.

Ori stanga , ori dreapta, ori dreapta ori stanga.


Nu uita sa te uiti bine la cele doua grupuri de persoane.

Sotul tau (si copilul-iii dupa caz) pe partea dreapta si pe domnul si sotia dansului(copilul-iii lor dupa caz) pe partea stanga.

Si mai ales nu te grabi. Stai, uita-te, judeca si decide.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -