Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Credeti in prietenia dintre un barbat si o femeie?


48 raspunsuri la acest subiect

#11
sileriki

sileriki

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 00:11

eu cred si stiu ca nu toti barbatii gandesc la fel , si eu am prieteni barbati , si ne intelegem super bine fara minuni in creier , plus 80 %din colegii mei sunt barbati ,lucrez de peste 3 ani la aceeasi firma ,mai iesim cu totii impreuna fiecare cu partenerii lor, si e bine , cine stie poate gandesc eu mai masculin ,dar m-am inteles cu un barbat mult mai bine decat cu o femeie , si in casa am trei barbati tata, sotul si baiatul mai mereu sunt inconjurata de ei, si poate ma influenteaza bine va las ,ma simt o femeie fericita din toate punctele de vedere [pup] evi , Eric 14.06.2000

#12
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 00:45

Eu sunt pentru relatia aceasta, mai toata viatza m-am impacat mult mai bine cu baietii si am inca relati de prietenie cu uni chiar daca suntem intre timp chiar si casatoriti.Poate ne-am facut prieteni de familie si e tare bine.Relatia noastra devenea frateasca asa incit chiar daca am fi vrut sa fie ceva intre noi nu ar fi mers. Deci cred intre prietenia dintre un barbat si o femeie.Din experientza mea multe fete prietene m-au dezamagit ,baiatul prieten mi-a fost mereu alaturi.

#13
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 02:13

De cind eram copil "cea mai buna prietena" era un baiat. Deci eu cred ca se poate. The best thing you can do for your children is to love your wife.

#14
okusan

okusan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 08:27

nu vreau sa jignesc pe nimeni dar dragelele mele tot patitul sufla si n iaurt[help][help] si inca ceva... ce fel de prietenie?tu casatorita cu familie si prietenul burlac? oficial mi -e bine!

#15
Annie80

Annie80

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.739 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 09:23

Da sepoate, am avut si eu prieteni de gen masculin, cu care m-am inteles de milioane si sexul NU A fost implicat, este chiar si folositor, ai putea invata mai multe despre caracterul "incurcat" al barbatului Acum ca ei isi doream mai mult de la mine aste e treaba lor, am fost fair, si mereu iam considerat prieteni si nu iubiti totul sa rupt cand m-am casatorit bine stiu ca 99% din lume nu m-ar crede [:-)))]...treaba lor

#16
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 11:07

Pentru mine nu are importanta daca e casatorit sau nu - doar vorbim de prietenie, nu? The best thing you can do for your children is to love your wife.

#17
nicopuscasu

nicopuscasu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 157 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 18:28

Daca este vorba despre prietenia dintre soti, DA. Daca va referiti la relatia cu alta pers, respectiv fost/fosta iubit, ex sot, nu sunt de acord. Da, eu nu cred ca este vorba despre o prietenie( si acum puteti sa ziceti ca-s paranoica, dar "tot patitu-i priceput) fara interes "sentimental" si nu sunt de acord ca partenerul meu sa aiba relatii cu diverse femei. Din pacate pt mine, el are o relatie destul de stransa cu ex-iubita cu care a fost 4 ani inaintea mea, si stupoare....tre sa se intalneasca si telefoneze de cateva ori pe an cu ea+ tot neamul ei sa vada ce mai fac....[bang] Mai are si alte discutii cu alte partenere, dar parca alea nu sunt asa de " periculoase" Cel mai nashpa a fost cand anul trecut cand eu eram de garda la spital si el impreuna cu ex-iubita+partenerul actual al acesteia au fost la schi la Predeal[bang] Nashppppppaaaa. www.nico.stfp.net

#18
nume

nume

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 347 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 19:56

Lasand la o parte interpretarile; nu exista prietenie intre un barbat si o femeie fara o aura erotica. Asta nu inseamna ca cei doi au avut sau vor dezvolta o relatie amoroasa dar o anumita ``incarcatura/tensiune`` erotica, mai mult sau mai putin explicita, mai mult sau mai putin constientizata va exista intotdeauna. nume

#19
Elise

Elise

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 20:12

quote:
Asta nu inseamna ca cei doi au avut sau vor dezvolta o relatie amoroasa dar o anumita ``incarcatura/tensiune`` erotica, mai mult sau mai putin explicita, mai mult sau mai putin constientizata va exista intotdeauna.


[alcool]
Adica daca eu nu m-as culca cu el sau el nu s-ar culca cu mine insemana ca n-avem ce sa discutam?
Sau cum?

Am inteles ceva gresit din ce ai spus tu?

Elise & BBLisa

#20
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 14 ianuarie 2007 - 20:51

Am mai spus si alta data: nu cred intr-o astfel de prietenie. Dar asta nu inseamna ceva rau...

poze multe cu noi[foto]
Ana a implinit un an[foto]
Vara lui 2006[foto]


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -