Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Dr. Nayel - CF 2 (12)


291 raspunsuri la acest subiect

#1
Florentina G

Florentina G

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 258 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 13:07


Bine ati venit!


Sa continuam aici discutiile de la capitolul 11 !

Spor la scris si sa ne tinem sus, numai pe prima pagina!

#2
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 13:42

Florentina [pup] multumim de capitol!Sa fie cat mai multe [gravi]-dutze care merg la dl. dr. Nayel! [cool]
Am vazut pozele cu micutul Patrick,este adorabil! Sa va traiasca, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!
Cand ai putin timp liber,te asteptam cu povestea nasterii! [;)]
Va [pup]



[pegeam] Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet... [pegeam]
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela [flo]

#3
Florentina G

Florentina G

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 258 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 13:46

Salutare!

Asha cum v-a anuntat Monu, am nascut pe 26 decembrie, la 7:30 dimineata un baietel cuminte si mancacios pe nume Patrick!
Patrick a venit pe lume o data cu primii fulgi de nea si ne-a umplut sufletele de bucurie!

O sa va povestesc mai multe cu prima ocazie, acum va spun in cateva cuvinte ca totul a fost neasteptat de bine, de la doctor pana infirmiere toti s-au purtat ireprosabil!
A fost un mic incident - daca il pot numi asha - cand am ajuns la spital era 2 noaptea, dr. Nayel ne-a asigurat ca la orice ora si in orice zi va fi prezent la nashtere si ca asistentele de garda stiu ce au de facut pentru asta. Insa asistenta de garda m-a anuntat ca nu raspunde pe mobil. M-am panicat, am sunat si eu, si sotzul, si nasha mea... nici un raspuns. In final am avut noroc ca a venit si asta pt ca si-a verificat intamplator telefonul si a vazut cele 85 de apeluri pierdute! A mustrat-o pe asistenta in timp ce ma cosea, apoi a doua zi din nou cand am fost la control si am mai prins inca o discutie pe care o aveau pe holul spitalului. A spus ca atunci cand iese din garzi isi tine telefonul pe silent si raspunde numai la telefonul fix si ca asta se stie de cand lumea.
In fine - important este ca totul s-a terminat cu bine iar eu ma simt excelent desi am o cusatura destul de maricica.

Mirela, astept sa ne confirmi vestea minunata! Sper ca totul sa fie asa cum iti doresti cu atata ardoare si sa fi venit si la tine Moshu' cu cel mai nepretuit cadou din lume!
Ieri cand m-am externat tocmai iesise dintr-o cezariana si mai mult ca sigur ca astazi va trece pe la spital. Da-i un telefon neaparat!

Shine, nu cred ca e de garda pe 31. Noua ne-a spus ca pe 29 pleaca in vacanta si cateva zile va fi de negasit!

O sa va povestesc mai multe, acum nu stiu ce sa fac mai repede...stau ca pe ghimpi cand stau in fata computerului si nu pentru ca m-ar incomoda pozitia ci pentru ca trebuie sa ma ocup de Maya cat timp doarme Patrick - e destul de delicata situatzia , nu vreau sa se simta neglijata din cauza lui bebe.
Asha ca scuzati incoerenta, daca aveti intrebari o sa va raspund cat de repede pot!

Va pup mult si multumesc pentru toate gandurile bune!

Am pus niste poze aici ... sotzul a fost prezent tot timpul insa din pacate majoritatea pozelor sunt cam indecente, abia am selectat cateva... daca e cineva interesat totusi am cateva poze din spital.. cu sala de nastere si salonul parca.



Tina mami de Patrick si [biz]Maya
Pozele noastre
Maya la un an si jumatate


#4
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 13:58

Florentina, felicitari. Sa iti traiasca baietelul. Uff, ce peripetii, noroc ca si-a verificat telefonul. Oricum, m-am uitat la poze si nu l-am vazut pe Nayel. Nu i-ai facut si lui poze? Mirela, cand te duci la Nayel? L-ai sunat sa ii spui de test? Crinuta si [bonjovi] Rayan Fara Dumnezeu nimic nu e. http://www.jnsr.be/ro.htm

#5
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 15:16

Florentina pana la urma bebe nu a mai asteptat pana pe 27 dec cand trebuia sa mergi la spital...ai nascut usor?
Bine ca dupa atatea peripetii s-a terminat totul cu bine si dl. dr. si-a verificat telefonul...wow 85 de apeluri!
Ai 2 copii adorabili! Sa-ti traiasca!
Crinuta nu l-am sunat inca...cred ca o sa merg saptamana viitoare.



[pegeam] Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet... [pegeam]
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela [flo]

#6
Shine

Shine

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 15:48

WOW , Florentina, am citit cu sufletul la gura. Sanatate multa, sa cresteti mari si voinicei! Iti dai seama ca o sa te bombardez cu intrebari, dar acum ai lucruri mai importante pe care se te concentrezi. Cand ai tu timp, sa ne scrii ce bagaj ti-a trebuit efectiv in spital, pentru exista tot soiul de liste, dar sunt convinsa ca difera de la un spital la altul!! multi[pup] Mirela eu o sa am un baietzel, si ca informatie, pana acum am 45kg+20[hopsieu]. Si ne mai facem......Din toate alea 20 de kg, bebe are 1.8. Shine [gravi]33 http://www.rodino.ro.../3/Default.aspx

#7
Irda

Irda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 560 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 16:29

Felicitari Flory pentru bebe Patrick!!! Sa fie sanatos si norocos, ca de restul se ocupa parintii![pup] Am vazut pozele, e un scump si-un grasunel!!
Cred ca ai tras o spaima ca nu era de gasit dr......si pe mine m-a apucat nasterea pe la 3 dimineata....si desi aveam dilatatie 4 ziceau sa nu-l sune ca mai dureaza pana ajung la 10cm.......a durat pe naiba ....ca in 20 de minute deja aveam dilatatie 7......l-au sunat si la fel nu raspundea pe mobil....pana la urma nu stiu ce-au facut,dar a reusit sa ajunga la spital tocmai la timp sa-si puna halatul si sa-mi zica sa imping ca se vede capul bebelinei!![zid]

Shine, 45+20 la ce inaltime, ca arati super!! Si eu am plecat in sarcina de la 44kg la 1,50cm inaltime, am slabit 2kg in primele 3 luni si la final...sapt 35 si 2 zile aveam 51 kg si simteam ca ma rastogolesc!!!
Sarcina usoara in continuare, nastere la fel si un bebe asa cum ti-l doresti!!!

Pupicei[pup][pup][pup]

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria [foto]

#8
cristianamat

cristianamat

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 17:17

Felicitari pt bebe....E superb. O noua minune in viata voastra. Sa fiti fericiti si sa va bucurati de ei...

#9
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 18:36

Irda, te-am vazut in poze recente si arati absolut superb. Esti o finuta. Sa mai scrii si aici, da? Ce-ti face minunea? Crinuta si [bonjovi] Rayan Fara Dumnezeu nimic nu e. http://www.jnsr.be/ro.htm

#10
Irda

Irda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 560 mesaje

Postat 29 decembrie 2006 - 22:55

Crinuta, ma faci sa roshesc, mama!! Sunt departe de a fi superba, dar intr-
++adevar sunt migniona si ok cu kilogramele.......ca in rest, ne descurcam cu ce ne-a dat mama natura![asia]

Multumesc de complimente, oricum!!![flo][flo]

Minunea de Dari e tot ceea ce mi-as putea dori de la un copil!! E inteligenta, vorbareatza, sociabila si generoasa!
Avem si noi luptele nostre la mancare, unde e tero rau de tot.....asa ca se invarte in jur de 9.500gr la 82-83 de cm.......fotomodel o face mama!!


Pupicei

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria [foto]


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -