Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copilasii din 2002 (30)


293 raspunsuri la acest subiect

#21
HelleneC

HelleneC

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 798 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 17:12

La multi multi ani Bogdan[s]! Karina, sa iti fie sanatos baiatul si sa va bucurati de el![flo]



La multi ani si celorlalti sarbatoriti... poate ne citesc din umbra: le doresc sanatate si noroc si putere parintilor sa ii creasca!

Samuray, si mie mi-e dor de lista aia, dar e pe forumul vechi si habar nu am cum s-ar face accesul la ea! Eu sunt in sapt. 21, si trebuie sa nasc pe la inceputul lui aprilie, sper dupa Pasti[:D]. Inca mai am de facut ceva investigatii, sunt programata de abia in ianuarie.



Va pup pe toate, sa aveti o saptamana usoara si rodnica pentru sarbatorile care vin!

Elena si [bonjovi]George



PS Gabi_K ma bucur ca reusiti sa mergeti si la serbarea la gradi[flo]




Mami [gravi]"de George" (6.09.2002)



#22
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 17:13

Multumim pt. urari.



In primul rind ma bucur pt. colega mea de bebei de 2002, Samuray-lady ca a reusit sa ramina insarcinata, asa cum si-a dorit. Ii doresc sarcina usoara si un bebe sanatos si mincacios.



Noi am avut un we incarcat, am avut si simbata si duminica party, Bogdan a primit o groaza de cadouri, a avut 2 torturi, unul sub forma de cascaval cu soricei, altul dreptunghiular cu trandafiri pe el. A fost f. fericit ca a primit multe cadouri (schiuri, costum de schii, macara cu radiocomanda, masinuta cu telecomanda, set de pictura, un trenulet, avion cu telecomanda, laptop) iar azi vine cireasa de pe tort, cadoul de la noi, un circuit de masini. Am avut multe baloane, confetti, sampanie pt. copii si bineinteles ca multa galagie. Am avut si un incident cam neplacut inainte de tort, un baietel a vomat, noroc ca doar pe parchet, am curatat si am petrecut mai departe. As pune citeva poze la noi, dar nu stiu cum, poate-mi spuneti voi.

Sint f. obosita, dar in acelasi timp si fericita ! Am baiat mare. Azi il si masuram si cintarim !






[pup]

Karina [sofer] + Bogdanel [bicla]

Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]



ajutor ptr alexandru

Ajutor pentru Alexandru

#23
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 17:22

Mersi, katty, o sa caut o cutie.

Problema cu Robert e ca, de la 3 ani la 4 ani n-a pus nici un gram pe el sau, ma rog, ce-a mai reusit sa puna a dat jos cu succes la fiecare raceala. Stiu ca e normal dupa grafic, dar as vrea sa vad ca, incet, incet, sa treaca de pragul asta de 16 kg.



Cristina,

mama lui

Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Cresc...

#24
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 17:48

Karina, la multi ani lui Bogdan!
Cristina, Lili a mea are 4 ani jumate, si aceeasi dimensiuni ca si Robert al tau:) Ii poti numara coastele de la distanta... dar e mancacioasa, vesela, activa, deci nu-mi bat capul. Am colega cu baietel tot din 2002, la inaltime aprox. cat Lili, insa la kg... dublu! Daaa, ei au de ce sa-si faca probleme...

ex- gabibarta

#25
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 17:57

Karina, sa fiti sanatosi ca restul vin de la sine. Asa cred eu...
Se pare ca suntem printre piticii grupului, Stefan are 102 cm, are in jur de 16 kg si nu prea creste in ultimul timp...
Sper sa fie ok,uneori ma ingrijorez, alteori ingnor alte info de la altii... Sper sa creasca si el inaltut, noi suntem ok. 1.70 si 1,81.
Ce de cadouri a primit piciul vostru! Cred ca este super fericit.
Nicoleta

#26
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 18:10

La multi ani, Bogdan !

Sa cresti sanatos si voios, sa ai o copilarie ca-n basme, alaturi de mandrii tai parinti ! [:)]

Felicitari, Karina ! [flo2]

Sa va traiasca si sa va bucure mereu sufletele, minunea voastra !




Alina, iti scriu maine un PM. Multumesc din tot sufletul ! [asia]




[*] Un fulg pentru seara de Craciun [*]


Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002)

Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn


#27
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 18:11

Cristina_C, asa a fost si la noi o perioada de vre-un an n-a luat deloc in greutate dar in schimb luase vre-o 7-10 cm in anul ala si dr. ne-a zis ca el poate creste in greutate sau in lungime si sa nu ne facem probleme. Banuiesc ca si Robert al tau s-a lungit!

Karina, te ajutam cu pozele, dar sa ne zici cum! Vrei sa le pui in albumul comun? Iti trimit pe PM datele.



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)

varsta lui Andrei[bicla]

#28
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 19:17

La Multi Ani Bogdan, Ioana si Rebeca, sa aveti parte numai de noroc, fericre si impliniri.




Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian

[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

#29
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 19:28

Parola si ID o trimit acuma pe PM... instructiuni... daca nu reusesti trimite toate pozele pe ID acel vei primi in PM, si iti pun eu pozele pe mail.

- log in cu parola si ID-ul de la yahoo ... mergi dupaia la yahoo photos

- dupaia se va incarca o pagina si in stanga sus are scris +upload photos, klik pe el.

- se va incarca o pagina noua si trebuie sa iti alegi pozele din calculator care vrei sa le descarci pe yahoo.

pasul 1, alege daca vrei album nou, sau un album vechi sau ... vezi obtinunile de la pasul 1.

pasul 2, select photos... acolo alegi pozele din calculatorul tau

dupa ce ai alest tot ce vrei, apesi start upload

- dupa ce se incarca apare o pagina noua , apasa continue

- se incarca o pagina noua si acolo ai voie sa scri la fiecare poza in parte un titlu si o descriere, dupa ce ai completat la fiecare ce doreai apasa save

- se incarca iara o pagina nou, tine apasata tasta ctrl si clicuiesti toate pozele care vrei sa le faci publice.

- dupaia deasupra pozelor vei vedea cateva obtiuni: share un clic, dupaia permissions, dupaia public, dupaia save, dupaia ok.

- de la edit poti crea album nou, schima numele pozei, roti poza, sau pune poza pe un album.

Dupaia dai link de la aceea poza, sau de la toate pozele sau de la un album... cum doresti...

Pt a editat un album efectiv intri in album, lista albumelor e in stanga... dupa ce ai intrat in album ai un omulet galben daca e privat sau un cerc albastru daca e public, pt a schimba dai clic pe acel omulet sau cerc si alegi obtiunea dorita.

- pt a schimba numele albumului da un clic pe numele albumului cand esti in album si iti va da voie sa schimbi numele cu altceva, cand ai terminat de schimbat numele albumului da un clic oriunde in afara acelui chenar in care sc numele albumului.






Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian

[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

#30
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 19:48

quote:
Originally posted by Cristina_C
La multi ani sarbatoritilor zilei de 11, Ioana, Bogdan si Rebeca[;)]!Samurai-lady, felicitari pntru sarcina!Nu stiu daca v-am spus ca Robert a scapat de polipi! A scapat in sensul ca n-a avut niciodata polipi din aceia care persista si dupa raceala si care necesita operatie. Orelistul l-a vazut odata cand era racit cobza si mi-a spus de polipi, operatie, etc, dar uite ca nu mai are nici o problema cu respiratia pe nas, noaptea nici nu se aude cand respira, de unde inainte sforaia zdravan. Si asta de vreo luna. Nici nu stii ce ma bucur, imi era groaza de anestezia generala si de operatia in sine. Asa ca, daca sunteti in situatia asta, merita sa va lamuriti intai cum stau lucrurile si sa nu va grabiti cu operatia. La raceala e normal ca polipii sa fie inflamati.Cristina cu nazdravanul Andrei, as vrea si eu sa aiba Robert 19 kg! Dar are, tot la 4 ani, numai 16! Ce-i drept, e mai scund, are doar 107 cm.Dar imi propun sa-l ingras de sarbatori[:D].Am o intrebare foarte importanta: cum pot sa pastrez niste muffini (muffins) de pe o zi pe alta ca sa nu se intareasca? Trebuie sa-i pun la frigider sau e de-ajuns sa-i tin la temperatura camerei (sau intr-o incapere mai racoroasa)?Cristina, mama lui Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002Cresc...
Cristina,Cu polipii,in general,nu tre'sa te grabesti cu operatia,e bine sa tot aduni pareri de la medici si sa astepti cind copilul e sanatos tun.Ma bucur ca ati scapat.Sa stii ca nu e scund la 107cm/4ani.Fiica-mea a avut 108cm si era peste medie.Acum cu greutatea nu ma prea pricep,noi suntem acum pe la 20,5-21kg iar la 4 ani a avut 18 si ceva,cred.Muffin-urile poti sa le pui intr-o Keksedose sau sa le acoperi cu folie transparenta.Le pregatesti pt Geburstag?[:D].Au succes la copii aici!Alina


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -