Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copilasii din 2002 (30)


293 raspunsuri la acest subiect

#11
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 10 decembrie 2006 - 02:54

Intentia mea a fost sa mai strigam la apel pe mamici sa le stimulam un pic cu povestioare despre copilasi aici pe subiectul nostru...Alina, eu intru cu drag pe subiectul asta si inainte sa plec la servici am 10 min in care citesc in graba ce s-a mai scris si scriu cate putin (daca imi mai ramane timp)...si asta pentru ca imi sunt tare dragi copiii si mamicile care scriu pe aici...si chiar fac parte din cotidianul meu...Imi place sa citesc orice "amanunt"...Asa apreciez eu ca m-ati primit aici la copilasii de 2002...postand amanunte si citind cu placere amanunte (nu doar pe mess...)

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David Imagini...fotografii

#12
HelleneC

HelleneC

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 798 mesaje

Postat 10 decembrie 2006 - 16:47

Buna tuturor!

Eu am o "problema", habar nu am daca poate fi numita asa, dar... lui George ii este teama in apa mai multa, adica adora sa faca baie, dar in apa putina si cand dau drumul la apa musai sa fie afara, daca nu tipa si face scandal ca il trage apa. Si eu care ma gandeam ca tare bine ar fi sa il dau la inot daca se reabiliteaza bazinul de la noi (si eu si sotul nu stim sa inotam)... Ca sa nu ii fie teama de apa, de micut l-am mai bagat in baie cu unul din noi si il tineam de cap si il plimbam: ii placea! Vad ca in timp s-a "shmekerit" si e mai fricos! Pana acum i-am zis tot felul de povesti,... sper sa se rezolve in timp!

Samuray, sarcina usoara, ma bucur ca suntem colege si la bebe de 2007[pup]! sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti si voi sarbatori fericite!

Cat despre lista... mie imi este draga, chiar daca nu intru nici eu foarte des, apuc sa citesc, insa scriu doar atunci cand am mai multe de zis, sau cand ma simt in stare. Recunosc ca din cauza sarcinii am devenit mai irascibila si mai nerabdatoare. Imi amintesc de mamicile insarcinate (eu atunci aveam alt cont pe forumul vechi pe care l-am pierdut) si tare mi-as dori sa regasesc lista de "gravidute din 2002"!

Insa acum suntem o trupa tare faina cu copii care mai de care mai nazdravani si mai frumosi!

Sa ne traiasca si sa fie sanatosi mai ales!

Va pupam pe toti, duminica placuta mai departe!

Elena si [bonjovi]George




Mami [gravi]"de George" (6.09.2002)



#13
Samurai-lady

Samurai-lady

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 05:52

HelleneC,mercik de urari si sper sa nu am probleme la sarcina asta.

Cand trebuie sa nasti in 2007 ?

Io-s acuma la mamici de iulie-august 2007,inca sarcina e mica a mea,cred ca 6 saptamani,sper sa o duc cu bine la sfarsit.



Da si io vreau listuta cu gravide de 2002.........



Va pup pe toateeeee si pe toti bebeii nostri marishori dejaaaa



Samurai-lady si bb Ken



Pagina personala DC[dc]



Web-poze Kenutz[asia]



[japan]Cum a venit pe lume Samurash bebe[copil]











#14
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 07:03

lista mamicilor din 2002 e unita cu lista bebeilor din 2002.. o lista mare si comuna.



Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian

[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

#15
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 07:10

aaa si inca ceva... cel mai vechi subiect gasit despre mamicile din 2002 si bebici lor este trecut la inceputul listei... restul subiectelor s-au sters...



Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian

[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

#16
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 11:19

am aparut si eu... Nina, acum am vazut ca mi-ai modificat numele pe lista, iti multumesc!!!!
Noi am terminat cu divortul, asteptam in continuare mosul, se pare ca totusi putem merge si la serbarea de la gradi, si la sarbatoarea de Hanuca[:D]

ex- gabibarta

#17
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 13:09

Salut!
Ce harnice ati fost!
Noi am petrecut bine, joi la Brasov, vineri la Cluj, sambata am plecat spre Bv... destul de obositor insa. Stefan a fost incantat de cadoul de la mos. Niste masinute si un puzzle, a mesterit la ele ...
Insa tusea s-a accentuat de cand cu petrecerile astea (dimineata nu vroia la gradi si ma intreba: Ma trimiti sasa cu tuse la gradi? ... Sper sa nu pateasca ceva pana miercuri la serbare, dupa care poate il tin acasa cateva zile.
Sunt destul de obosita.
Crig, am vazut pozele. Si tortul, superbe toate.
Samurai-lady, felicitari pentru sarcina. Poate vine si la noi barza, desi inca nu-i permitem...
Sanzi, uite asa mai aflam si noi ce mamici ne citesc :). Mie mi se pare ok sa pastram listutele asa, complete. Ca vedem noi cine scrie din restul topicului, nu?
Noi i-am facut lui Stefan Priorixul, si acum regret... Dar asta este, sper sa nu se intample nimic grav...
Mai intru,
Nicoleta


#18
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 13:23

[s]La multi ani,Bogdan![s]Karina,sa va traiasca baiatul,sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!Petrecere frumoasa!



[s]La multi ani,Ioana![s]







Alina



#19
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 14:03

La multi ani sarbatoritilor zilei de 11, Ioana, Bogdan si Rebeca[;)]!



Samurai-lady, felicitari pntru sarcina!



Nu stiu daca v-am spus ca Robert a scapat de polipi! A scapat in sensul ca n-a avut niciodata polipi din aceia care persista si dupa raceala si care necesita operatie. Orelistul l-a vazut odata cand era racit cobza si mi-a spus de polipi, operatie, etc, dar uite ca nu mai are nici o problema cu respiratia pe nas, noaptea nici nu se aude cand respira, de unde inainte sforaia zdravan. Si asta de vreo luna. Nici nu stii ce ma bucur, imi era groaza de anestezia generala si de operatia in sine. Asa ca, daca sunteti in situatia asta, merita sa va lamuriti intai cum stau lucrurile si sa nu va grabiti cu operatia. La raceala e normal ca polipii sa fie inflamati.



Cristina cu nazdravanul Andrei, as vrea si eu sa aiba Robert 19 kg! Dar are, tot la 4 ani, numai 16! Ce-i drept, e mai scund, are doar 107 cm.

Dar imi propun sa-l ingras de sarbatori[:D].



Am o intrebare foarte importanta: cum pot sa pastrez niste muffini (muffins) de pe o zi pe alta ca sa nu se intareasca? Trebuie sa-i pun la frigider sau e de-ajuns sa-i tin la temperatura camerei (sau intr-o incapere mai racoroasa)?











Cristina,

mama lui

Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Cresc...

#20
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 16:52

Buna dimineata!

Sa aveti parte de o saptamana cat mai frumoasa!



[s]LA MULTI ANI, Bogdan!! Felicitari, Karina, sa-ti traiasca baietelul, sa fie sanatos, sa creasca mare-mare si sa va aduca numai bucurii! Iar sarbatoritul sa primeasca cat mai multe CADOURI si SURPRIZE!!![s]

Cum a fost la petrecere???



Ne reintalnim la un nou capitol-jubileu (30)!

Samurai-lady, felicitari ptr. vestea pe care ne-ai dat-o! Sarcina usoara si un [bb] sanatos si mancacios! Sa ne tii la curent cu evolutia ta!

Cristina22, bine ai revenit si tu!

Apelul Sinzi_anei a fost bineveit pana la urma!!!

Cristina_C, nu cred ca e nevoie sa-l ingrasi pe Robert de Craciun, ca e prea bine ptr. varsta si inaltimea lui. Briosele (muffin-urile) poti sa le pastrezi intr-o cutie cu capac din aia de metal speciala ptr. prajiturele.



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)

varsta lui Andrei[bicla]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -