Sari la conținut

Sari la conținut

Momente cheie in sarcina

65 raspunsuri la acest subiect

inhgeras

inhgeras

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 26 decembrie 2007 - 14:14

chestia asta ca eco ii fac rau lu bb este o mare prostie!!

si eu ma duc destul de des la eco ...si d-abea astept ...pt ca asa il vad pe bb.

Cat despre burtica mea...pe mine ma scoate din minti lumea care imi vede burtica si vrea sa puna mana pe ea!!!! deci ma enerveaza la culme!!! iar ultima chestie pe care am auzit-o este" dar de ce nu se vede ca da din picioare ..ca vreau sa vad si eu ...nu tre sa fie asa de linistit!"...Dar noi avem abea 22 saptamani! deci ...cum sa se vada ca da din picioare ..eu il simt dar ..nu da saracu copil din picioare sa sara bluza de pe mine !!
  • 0

mirelly

mirelly
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 27 decembrie 2007 - 14:46

Buna fetelor, sunt o graviduta in saptamana a 6-a pe aici si as vrea sa va cer parerea despre doamna doctor manescu voichita de la policlinica drumul taberei 34.
Eu am fost la un simplu control la ea si atunci ori nu s-a vazut sarcina ori a fost ceva in neregula pentru ca intre timp am facut un tratament pe care nu trebuia sa il fac. De aceea incep sa i-mi pun semne de intrebare daca sa continui cu dansa pana la nastere. Astept catvea raspunsuri din partea voastra.
  • 0

Andree27

Andree27

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.438 mesaje

Postat 10 ianuarie 2008 - 23:42

salutare, sunt si eu o graviduta de iunie , am 19 saptamani si de curand am aflat ca bebelusul meu e un baietel,exact ceeea ce ne doream si eu sotul meu,si dupa parerea mea e cea mai minunata senzatie sa stii ca mai ai o viata in tine si sa simti cum se mai misca din cand in cand. va pup [gravi]
  • 0

Delphinas

Delphinas

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.335 mesaje

Postat 06 februarie 2008 - 23:19

Dupa indelungi incercari azi am reusit si eu sa ma inregistrez pe site. Dar asta prea putin conteaza. Ce conteaza cel mai mult e ca de ceva vreme, mai precis de vreo saptamana jumate am aflat ca sunt mamica, ca prin mine mai traiste o viata. Vreau sa va spun ca am niste emotii colosale pt ca maine voi merge la doctor,la eco. In urma cu 7 luni am pierdut o sarcina, a fost un avort spontan iar acum imi doresc din tot sufletul sa fie bine.
  • 0

mikim

mikim

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 197 mesaje

Postat 19 mai 2008 - 15:51

Scriu si eu aici, daca tema este momente-cheie in sarcina...

Intai ma intrebam, tot pe aici, pe forum, daca sunt prea "batrana" sa mai am un bebe la 38 de ani. Am multe cunostinte care au, sau altele care se tot straduiesc sa aiba, dar vroiam si alte pareri.
In acest timp aflu ca eram deja insarcinata!!!
Tata era in prag de deces si intre timp tatal meu, echilibrul meu, a si murit. Nici nu mai stiam ce e cu mine, as fi vrut ca sarcina sa fie o mare bucurie, dar, din pacate, nu mai simteam asa. Nu se punea problema, totusi, a unei intreruperi de sarcina din multe considerente.
Acum nu ma simt insarcinata. Am mai multa energie ca inainte, nu imi e rau, nu am dureri de burta ca la prima sarcina, nici de cap, mai de nimic.
Si tot scad in greutate... Am dat 5 kg pana acum si nu stiu de ce. Dupa ce am nascut fetita m-am ingrasat in timp 30 de kg pe care nu le-am putut da jos.
Sunt in a 15 saptamana si dublul test a iesit pozitiv.
Astept sa imi fac triplul test si sa vedem ce-o zice dl Iosup, care-mi va face ecografia.
Eu simt ca ceva nu e in regula. Nu stiu sa explic de ce.

Mihaela, mama Karlei
  • 0

Mimihoo

Mimihoo

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.046 mesaje

Postat 19 mai 2008 - 17:03

Mikim, imi pare tare rau pentru tatal tau. condoleante!
cat despre dublu-test, poate ca ar fi bine sa-l repeti ... nu stiu.

Mult succes si-ti tin pumnii sa fie toate bune!

Mi
www.flickr.com/photos/mipepitoida
  • 0

dalina2x2

dalina2x2

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 993 mesaje

Postat 19 august 2008 - 19:17

mikim, eu zic ca evenimentele nefericite ti-au marcat starea de spirit. (condoleante, pe aceasta cale!)

repeta testul, nu renunta!

Si.. fruntea sus! Poate ca asa a vrut Dumnezeu... sa te rasplateasca cu un sufletel in schimbul a ceea ce avea sa se intample...

Doamne-ajuta sa fie bine!

Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)

Albumele noastre

Suntem maricele

"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"
  • 0

alina.n

alina.n

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 20 august 2008 - 18:17

Adimercedes ma ajuti te rog

as vrea sa vad si eu filmuletele de la inceputul subiectului (cele pt care ai postat link)
Merci

Alina
  • 0

cristina1980

cristina1980

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 18:42

Si eu sunt viitoare mamica. Voi avea o fetita. Nu am mai fost insarcinata pana acum , si vreau sa va spun ca senzatii sunt super. Abia astept sa-mi simt bebita mai bine. Abia a inceput sa miste. O simt ca un pestisor.

Multa sanatate si sarcina usoara!

cristina [gravi] 20+ de [fetita] cosmina ioana
  • 0

domneasca

domneasca

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 04 februarie 2009 - 16:26

buna fetelor eu ma numesc gabriela am 19 ani si sunt insarcinata in 11 saptamani vreau sa spun ca la mine se cam cunoaste burtica un pik si ma simt extraordinar.dar am o scurgere cam urata si mirositoare care din cate mi sa spus de doamna dr dinu ca este un microb care nu are ce cauta acolo si ca exista riscuri mari ca eu sa nasc prea devreme.spunetimi si mie voi ati patit asa ceva ca mine sau daca este vreo fata care este in situatia mea sami spuna si mie daca este sau nu periculos si grav?!va rog copilu asta e viata mea.si inca o intrebare am voie sa beau sucuri cu acid in timpu sarcinii sau sa beau coca cola?ca eu beau intro parere dar nu stiu daca este bine.va poop si ast raspunsuri de la voi.sunt din galati.[bang][pofta][bibe][q][pup]
  • 0

Intrebari Panica

• Sarcina

Patty99
    - Astăzi, 09:32

• Caca după vaccin

criss1234
    - Ieri, 23:32

• Vitamine în sarcina ?

georgianajhfd
    - Ieri, 22:06

• Chist pe cordon ombilical