Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 21 voturi

Sexul fara orgasm


291 raspunsuri la acest subiect

#21
AdinaStaicu

AdinaStaicu
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 11 decembrie 2006 - 14:22

Se mai circula si o alta vorba ,daca te doare capul nu te-a satisfacut barbatul si daca te doare burta atunci a fost prea bun sau o are m..e,trebuie sa nu te doara nimic si sa ai doar placere!
Eu am avut orgasm doar cand a existat rabdare si nu doar asa de dragul sexului.

#22
Lolly

Lolly

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 12 decembrie 2006 - 15:10

Eu fac parte din aceasta categorie: a celor care nu au avut parte de orgasm... [bang]
Sincera sa fiu... Prefer sa zic ca e din cauza lui - altul nu a fost sa vad daca se poate sau nu.
Asta e... deocamdata...

"Astazi este o zi noua".
„Umanitatea nu mi-a priit încã de la început"

#23
gabi66

gabi66

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 13 decembrie 2006 - 11:16

quote:
Originally posted by AdinaStaicu

Se mai circula si o alta vorba ,daca te doare capul nu te-a satisfacut barbatul si daca te doare burta atunci a fost prea bun sau o are m..e,trebuie sa nu te doara nimic si sa ai doar placere!
Eu am avut orgasm doar cand a existat rabdare si nu doar asa de dragul sexului.



Eu am avut cand nu m-am asteptat...si ma refer la faptul ca in anul 1990 se discutau f.putine intre fete...ce sa mai spun intre mama si fiica.Dacä as fii ramas cu ceea ce m-a invatat mama (draga de ea e o scumpa si jumatate, dar la capitolul "sex" m-a lasat cu ochii in soare)ramaneam nemaritata si ne......
Adina ...sunt prea putine femei care au orgasm de dragul sexului, dragul de el (orgasmul) depinde de mai multe ...chestii, doar am mai discutat.Tu de cate ori ai mai avut orgasm cu sotul tau dupä cele intamplate in ultima vreme?

#24
AdinaStaicu

AdinaStaicu
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 14 decembrie 2006 - 01:03

Gabi ,sincer nu am mai avut nici parte de sex asa ca nici de orgasm :(

#25
gabi66

gabi66

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 14 decembrie 2006 - 12:41

quote:
Originally posted by AdinaStaicu

Gabi ,sincer nu am mai avut nici parte de sex asa ca nici de orgasm :(



Da, te cred, am simtit ca esti sincera cu noi si nu ma-ndoiesc, dar atunci cand treburile incepeau sa scartaie...de fapt...imi cer scuze... cred ca dupä chestia aceea urata care ti-a facut-o, cand se apropia de tine simteai ori repusie, ori frica, dar drag de el stiu sigur ca nu ti-a mai fost.

#26
AdinaStaicu

AdinaStaicu
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 14 decembrie 2006 - 16:32

Pacat ca unele femei trebuie sa simta si asa ceva ,iar ei bine merci .Si ca sa iti raspund la intrebarea ta Gabi ,am simtit repulsie ,frica nu in privinta mea ,dar m-am gandit ca cine stie cu timpul sa nu ajunga sa faca ceva de genul ala cu vreo pustoaica [ups]Sotul meu din pacate nu are rabdare ,o singura data cred ca a avut si chiar nu stiu cum a reusit ,m-am mirat si inca ma mai mir.
Ma bucur sa aud ca unele au avut noroc si ma gandesc ca unii barbati chiar nu pot sa incheie un act decat atunci cand vad ca eforturile lor nu au fost in zadar(cinste lor),adica atunci cand o femeie vibreaza de placere si ei si ele sunt niste norocosi.

#27
kitz-kitz

kitz-kitz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 15 decembrie 2006 - 02:20

La inceputul vietii mele sexuale faceam intradevar sex fara orgasm.nu era nici durere,nici placere,de aceea pot spune ca-mi placea, pentru ca il iubeam pe omul cu care o faceam.
apoi am avut prima fetita si am inceput sa simt ceva...dar nu era orgasm.era un fel de placere fizica difuza si un fel de satisfactie sufleteasca....
apoi au trecut niste ani,am mai avut o fetita(deci a 2 a nastere vaginala) iar viata mea sexuala s-a imbunatatit si mai mult...dupa nasterea celei de-a doua fetite ,si mai ales dupa ce am scapat de kg in plus,deci de inhibitii(cand m-am simtit iarasi atractiva)am inceput sa am niste orgasme,cum nu mai asteptam sa am...acum ajung la orgasm aproape de fiecare data...


<<Omul este un strop de natura,cu zile de primavara si zile de toamna,cu cadura verii si cu frigul iernii...>>

#28
Miramar

Miramar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.147 mesaje

Postat 15 decembrie 2006 - 17:43

La inceputul vietii mele sexuale - la 22 ani adica cu primul partener nu aveam orgasm. Mai degraba eram stimulata de jocurile tactile decat dde actul in sine. Ulterior pana pe la vreo 27 de ani cu diversi parteneri incluziv cu sotul meu, aveam orgasme si destul de intense. Cam in ultimii 3-4 ani insa au inceput sa scada si ca numar, de intensitate ce sa mai vorbesc. Sincer acum gandindu-ma nu mai stiu cand si cum a fost ultimul. Cert e ca suntem din ce in ce mai obositi si coplesiti de probleme - si in plus de mai bine de un an si jumatate ne chinuim sa avem un bebe fara succes inca insa, deci sexul e mai mult la comanda, chiar azi intru la ovulatie si mi-e un soooomn. Asta-i viata! Sper sa vina bebe in curand nu numai din motivul asta si sa ne linistim si poate atunci voi reveni la orgasmele din tinerete.

#29
roxana1974

roxana1974

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 16 decembrie 2006 - 11:04

Bai pe mine treaba aia cu buzunarashu si cu "oboseala la nivelul degetului" m-o dat gata... [alcool] in rest... ce sa zic, sunt de acord cu voi [:)]

#30
gabi66

gabi66

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 16 decembrie 2006 - 13:36

Ei...ati vazut!Oricat ti-ar fii de drag, faptul ca trebuie sa faci dupä ceas te copleseste dupä un anumit timp.Degeaba incerci sa-ti creezi impresia ca e numai in capul tau, tot repetand aceeasi chestie la anumite ore si intr-o anumita perioada din pacate nu reactionam ca si cainele lui Pavlov...[:D][:D][:D]adica noi nu salivam[:D][:D][:D].
Kitz-kitz...mda...vreo 30 de kg in plus sunt cam inhibitioase[bang](ma refeream la mine).Mi-am recunoscut ca si acesta este un motiv, dar michiduta al meu mi-a zis ca el ma place asa cum sunt, lui nu i se pare ca sunt [grasa].
Roxana...esti o dulce[flo]

Apropo de orgasm...stiati ca nici ei nu-l au pe deplin - LA MAXIM - din cauza ca se abtin de la a scoate sunete sau a se manifesta exterior?Cred ca nu e cazul de un nou subiect?Sau...?


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -