Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)


289 raspunsuri la acest subiect

#281
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 24 decembrie 2006 - 16:53

cine stie Brenda, poate apar la usa[:D] Va doresc Craciun fericit alaturi de cei dragi!!! Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

#282
R_MARCE

R_MARCE
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 01:44

Pupici pt toata lumea...

Va doresc un CRACIUN FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI!!!

Sint rupta de obo desi nu pot spune k fac f multe lucruri in fiecare zi, incit sa ma termine in halul asta. De abia ma duc ...si cind ma gindesc k mai am vreo 7 sapt cel putin ...[help][bang]

Am intrat de fapt sa va mai spun ce face Yagmurica. Bebe Luca a f bine dar din pacte, ea nu e in asa forma grozava. A facut febra peste 38 jumate si nu se prea stie de ce(ea zice k r fi si stat in curent si cam dezbracata de pijamale...). I-au dat ceva antibiotice...miine ii vor pune si perfuzii cu de toate si cu antibiotice (azi a refuzat ea ...sperind k poate ii trece fara...ea avind niste experiente cam neplacute in trecut, cu perfuzii de la care a facut ceva alergii). In plus...are laptic gramada dar bebe Luca refuza sa suga! Pur si simplu nu vrea! Scuipa si musca... Se mulge saracutza, sa ii dea lapticul din bibe. Are o pompa manuala de la Nuk dar zice k o oboseste f tare si nu reuseste sa se mulga cum trebuie. I-am zis sa ii trimita pe ai ei sa caute neaparat o pompa electrica, k e mai buna...zic eu.
Oricum...nu ii vor da drumul din spital inca.
O sa o mai sun zilele astea...

Apropo de pompa...am mai citit la fetele mele (cele cu care sint in serie...viitoare mamici de ian-febr) si care au inceput deja sa nasca din decembrie...k au ceva probleme cu laptele care nu vine ...Si ce mi-am zis eu azi? Ia sa testez pompa mea electrica "Primii pasi", luata de la baby expo in sept. Si uite asa, azi am invatat cum se folseste siiii...am obtinut primele mici-mici picaturi de ceva galben in fiecare sin![bis][bis][bis]

pup si fug sa zac in pat k nu mai pot...

Marce[gravi][fetita] 31+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!


#283
R_MARCE

R_MARCE
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 01:58

Gabi, scuzeeee ...acum am vazut k am scris exact aceeasi urare k si tine...[help]

Stiti ce am facut ieri seara? Fiind prea cald in camera am deschis geamul care e in dreptul patului pt vreo 5-10 min siii...de fapt, am atipit! M-am trezit dupa vreo ora cu durere de git[bang] si laa fel si dimineata! Si acum ma ustura gitul ...mi-am facut o limonada din multe lamii...poate trece sau macar sa nu ma ia mai rau! offff...[alcool]ce-si face omul cu mina lui....
Al naibii somn...cind il astept nu vine! [:(!]

Pup pup

Marce[gravi][fetita] 31+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!


#284
Ameera

Ameera

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 03:14

Craciun fericit tuturor! Azi am impodobit si noi bradul, spre incantarea copilului, s-a tot hlizit la luminite si s-a tot intins sa apuce globurile. A venit si mosu', i-a adus o gramada de jucarii, da' a fost mai interesata de ambalaje si cutii decat de cadourile in sine. Of, ce rau imi pare ca Yagmur are probleme, sper sa se faca bine repede. Si poate se prinde si bb Luca cum e faza cu suptul, unii bebei nu stiu chiar de la inceput cum sta treaba, dar invata ei in cele din urma. Marce, ai grija de tine, baga multa vitamina C, ca numa' o raceala iti mai lipseste acum! Brenda, mi-ai facut o pofta de cozonaci [pofta] ... desi nu sunt mare amatoare de cozonaci de felul meu, acum insa numai la ei ma gandesc :). Nu stiu de ce n-am somn... desi am toate conditiile, Sara doarme ca un ingeras, nu am nimic de lucru... Cred ca am ramas setata pe programul de acasa, cu 4-5 ore de somn pe noapte. [pup] Ameera si [copil] Sara

#285
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 11:41

Buna dimineata,la Mos Craciun.....

Scuzati absenta de ieri,desi as fi vrut sa intru sa va urez toate cele...
Ieri am lucrat,am venit si am aranjat iiiin sfirsiiiiit bradul pe care a reusit mama sa-l ia la 7 dimineata de la Obor,dupa care am tras un pui mic de somn.
Pe la 5 am dat desteptarea,am impodobit repede bradul si am plecat la sora-mea,ca deh....casa noua,ne astepta cu masa pusa si cu o multime de cadouri sub brad.
Am venit pe la 12 jumate azi-noapte,ne-am asezat ce primiram pe unde trebuia si azi asteptam musafiri.

De citiva ani(mai exact de 3),de cind nasul meu a murit,Dumnezeu sa-l ierte,nasa mea si cu fiica ei(care,la rindul ei este singura cu un copil),sint impreuna cu noi la masa de Craciun.
Si de fiecare data regretam profund,ca nu faceam asta si cind traia bietul nasul,un om deosebit a carui memorie eu o respect.
Uite asa ne invata viata,din pacate prea tirziu,ca nu stim sa pretuim ce avem....

Marce,faci prostii,bag seama....de ce nu stai potolita? In loc sa deschizi geamul,opreai caldura sau te dezveleai,pur si simplu....Hai,da-o pe lamai si Craciun fericit!

Gabi,drum bun si sarbatori fericite! Si mai ales petrecere frumoasa cu prietenii! Cum ai rezolvat-o cu iepuroiul?

Ameera,Craciun fericit si tie! Citeam si imi aminteam si eu de Diana cind era copil....retraim prin ei o parte din copilaria noastra!

Alma,La multi ani! Ce coci tu pe acolo de esti asa tacuta? Hai la cafelutza!

Ril,La multi ani si tie si lui Vali! Pe unde sarbatoriti?

Alex,daca ai plecat deja,petrecere frumoasa si sarbatori fericite!

Danielam,sa-ti traiasca printesele minunate si sa aveti un Craciun plin de bucurii!

Cati,La multi ani pt. tine si Raducu! Si fii mai ingaduitoare cu el,ca si noi am fost la fel cindva....

Eliza,sarbatori fericite,tie si copilasului! Unde vei petrece?

Yana,proaspata noastra "membra",Craciun fericit si tot ce iti doresti sa se implineasca!

Am facut ditai pomelnicul,dar asa am simtit eu,ca vreau sa va spui fiecaruia in parte citeva vorbe din suflet!
Va doresc inca o data Craciun plin de pace sufleteasca si de bucurii si sa speram intr-un an mai bun si mai fericit.
La multi ani,gashca draga!


BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#286
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 11:45

Si....revin!
Sa ma ierte cei pe care nu i-am nominalizat(Miha,Yagmur,etc.),dar asta nu inseamna ca i-am si uitat,doar ca stiu ca nu intra sa citeasca,asa ca prefer sa trimit urarile in particular....

In suflet va am pe toti!

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#287
rilbuc1

rilbuc1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 15:06

Merci, Brenda. Si eu va doresc Un Craciun Fericit alaturi de cei dragi. Credeam ca il voi petrece singur insa voi merge la patinoar cu Vali (la Unirea). Tocmai m-a sunat ca vine la mine. Asa ca nu mai sunt asa singur.
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.web...com/user/rilbuc

#288
brianamica

brianamica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 21:40

CRACIUN FERICIT SI MUUULTT NOROC !!!

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determinã abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE [pup]
ANA ESTE ATAT DE MARE[copil]
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...[zana]

#289
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 25 decembrie 2006 - 23:13

Va pup si eu pe toti si va urez, atat cat a mai ramas din el, un Craciun plin de lumina si caldura, impreuna cu cei pe care-i iubiti!
Noi ne-am trezit tarziu, apoi am fost la ai mei la masa, au fost si finii lor (cei mai mici dintre ei) cu baiatul, am stat la vorbe pana la 5, apoi am plecat cu Diana in Oraselul copiilor, foarte aglomerat, de altfel. A mers si o colega de-a ei de clasa cu mama, s-au dat in cotomedii si am plecat spre casa, ca inghetasem. Cand am coborat din autobuz, a inceput sa ninga asa frumos, cu fulgi mari... Deci pana la urma am vazut si zapada de Craciun.





Diana si mami

#290
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 26 decembrie 2006 - 11:30

Haideti la capitolul 14,aici!

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -