Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)


289 raspunsuri la acest subiect

#11
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 12:15

Neata.... hop si eu la cafea.... Azi aveam chef sa merg undeva la munte, dar se pare ca nu am cu cine.. asa ca raman acasa si terminam de pictat peretii ptr bebe Luca. De multa vreme n-am mai colindat si acum ma apuca dorul.. cand mai am 2 sapt pana nasc....[:D] Cand citesc ce scrii Brenda mi se face dor de casa.... de prietenii din Bucuresti... sper sa ne vedem in primavara... si o iau si pe Gabi cu mine... Stiu ca totul depinde de bebe Luca, dar sper sa fie un baiat cuminte pe care sa-l pot purta dupa mine... Ma duc sa pap si eu ceva.. aseara am mancat mult si m-am trezit cu o gaura in stomac.. asa patesc eu cand mananc mult seara... Revin... Pupici Yagmur 37 + bebe Luca [roker]

#12
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 12:21

Yagmur,tu ai stat in Bucuresti?


BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#13
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 12:32

Eu sint din Bucuresti.. acolo am familia, prietenii, casa mea (care sta goala si plina de praf) [bang] Am plecat la Cluj in martie 2004, apoi am ajuns si prin Oradea vreo 10 luni si m-am reintors la Cluj vara trecuta... Daca raman la aceeasi firma o sa mai stau prin Cluj macar pana in 2009 si apoi ar trebui sa ma mut in Tg. Mures sau Sighisoara... habar nu am. Poate o sa-mi caut altceva de lucru si revin in Buc, unde am mai mult ajutor.. dar depinde ce fel de serviciu imi pot gasi... Doamne, ce chef de plimbare am.. cred ca ies macar la plimbare in padurea Hoia care se afla in spatele blocului meu... desi am ceva de urca.... Oare sint semne? M-a apucat nebunia cu curatenia generala, acum am chef de cocotat... cred ca vine luca pe lume mai repede [pup]la toata lumea... Yagmur 37 + bebe Luca [roker]

#14
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 12:41

Yagmur,ce lucrezi de a trebuit sa pleci?
Tare greu cred ca este sa stai departe de casa si familie.Si acolo cine te ajuta?

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#15
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 12:59

Constructii de drumuri.... lucrez pe unde merge drumul..[ups] Dar sint obisnuita sa stau departe de familie.. si ai mei au stat plecati mult din tara, apoi au venit ei inapoi si am plecat eu... am stat vreo cativa ani in acelasi oras, dar apoi am plecat eu in Cluj... Acum insa e mai greu ptr ca nu mai sint singura.... pana acum era usor sa-mi fac de cap...eram doar eu.... Nu stiu inca ce sa fac, dar imi place serviciu, plus ca am nevoie de finante sa-mi cresc singura copilul. Deci, nu ma intorc acasa pana nu gasesc ceva bun.. nu am ce sa fac... Bafta mare este ca am prieteni buni in Cluj si sper sa gasesc ajutor dupa nastere... Prima chestie: cautare de dadaca... asta e super important avand in vedere ca ma intorc in aprilie-mai la lucru.... Incerc sa nu ma gandesc acuma la asta... sa aman acest stres pana dupa nastere.. si asa am fost cam stresata de-a lungul sarcinii... Yagmur 37 + bebe Luca [roker]

#16
Ameera

Ameera

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 13:14

Buna dimineata! Intru si eu pe fuga, ca imediat se trezeste bb si trebuie sa mergem la cumparaturi. Yagmur, situatia mea e oarecum asemanatoare. Ceea ce fac ma obliga sa raman in Bucuresti, iar familia mea e in celalalt capat de tara. Aici nu ma ajuta aproape nimeni, majoritatea prietenilor mei sunt taare ocupati si ei. Si... ma descurc. Nu e chiar asa greu. In cazul meu mai e si problema salariului, care e foarte mic, si sunt obligata sa lucrez mult in plus, dar cel putin pot face asta acasa cu bb, deci nu ma plang. Si daca vei avea norocul sa gasesti si o bona buna, atunci totul va fi ok. Pupici tuturor. [pup] Ameera si [copil] Sara

#17
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 13:27

Ameera,ce lucrezi acasa?

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#18
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 13:37

Eu lucrez mult.. 11 ore/zi plus ca lucram si sambata.. cand ma reintorc o sa incerc sa muncesc doar 2 sambete pe luna... Intradevar ne sint platite toate orele suplimentare, dar este greu mai ales ca facem naveta.... pana in satul unde lucram..deci mai pierdem ceva timp... Vara plec la 6.15 dimineatza si ajung la 18.00 acasa... nu stiu cum gasesc eu dadaca sa stea atatea ore.. O sa vad eu cum ma descurc la anul.. probabil cand creste un pic il dau la cresa.. sau imi conving seful sa faca "nursery" acolo unde lucram, ptr ca spatii de cazare in container au facut deja.... Yagmur 37 + bebe Luca [roker]

#19
Ameera

Ameera

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 13:38

quote:
Originally posted by brendamitran
Ameera,ce lucrezi acasa?BRENDA[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
Traduceri. [:)]Ameera si [copil] Sara

#20
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 14:00

Buuuuuuuuun!
Daca nu am invtata cind trebuia......uite ce bine imi prindea acum!

Aleeeeeeeex! [help][help]
Am nevoie de sfatul tau!
O sa deschid un subiect si la bucatarie!
Am luat soia boabe,am fiert la ea 5 ore jumate,am dat-o prin masina de tocat,am bagat si mixerul si tot bucai-bucati mi-a ramas de tare ce e?
Cum pot face sa fie moale,sa fiarba ca lumea?

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -