Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Gravidute dupa laparoscopie


205 raspunsuri la acest subiect

#51
grasu2grasu

grasu2grasu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 31 ianuarie 2007 - 00:34

[zid]buna fetelor!iar revin cu probleme!am fost la o alta dr din orasul meu pt ca cea care ma operat e din capitala si cam greu sa ajung la ea.am vrut sa vad cum stau la 2 luni dupa laparoscopie vazand mai ales ca nu sa lipit nici un bebe de mine!mi-a verificat iesirea din spital si cand ma consultat mi-a zis ca am folicul de 1.41 asta in ziua a 12 a si sa ma duc si maine fiind ziua 14 a sa vada daca ovulez.ce ma speriat e ca mi-a zis printr-o simplau eco vaginal ca trompa dreapta nu ar vedea sa fi umblat prea mult la ea si ca am aderenta adica intestinele sunt linga trompa!si ca imi recomanda iar HSG sa vada cum stau cu trompele.chiar se poate intampla asa,chiar e necesar HSG asa devreme 2 luni dupa laparo?eu dupa operatie am vazut ca sau desfundat ca eliminam lichidul acela albastru stateam cu tampon 2 3 zile sa nu ma patez.se pot astupa in asa scurt timp?sincer nu stiu ce sa fac?mi-a zis ca daca raman pot avea sarcina extrautreina.sa schimb doctorul?aici pe forum am vazut ca majoritatea au si ramas dupa laparo dar nici una nu a mai facut HSG dupa!ma ajutati?[:(] mona

#52
KoraPop

KoraPop

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.209 mesaje

Postat 11 februarie 2007 - 21:51

Teo te FELICIT din tot sufletul si aici!!!![bis][bis][bis] Fiindca de azi esti oficial [gravi] te trec rapid pe listuta!!! Sa ai sarcia cat mai usoara si DD sa vegheze mereu asupra voastra!!![pup] Kora

#53
KoraPop

KoraPop

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.209 mesaje

Postat 31 martie 2007 - 18:30

Marusea pentru ca esti o [gravi]-duta fericita dupa numai o luna de la laparoscopie TE FELICIT si aici si te invit sa impartasesti si acestui topic experienta ta cu un rezultat atat de fericit![bis][pup] Kora CARPE DIEM!

#54
KoraPop

KoraPop

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.209 mesaje

Postat 14 aprilie 2007 - 12:04

Marusea imi pare foarte rau pentru ca sarcina s-a dovedit a fi extrauterina [q]!Iti doresc tot binele din lume si dupa ce vei trece de momentele grele de acum sa incepi din nou lupa pt bebe,pana la urma vei reusi cu siguranta![flo][pup] Kora CARPE DIEM!

#55
gabitoni

gabitoni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 15 aprilie 2007 - 17:31

buna, fetelor. Korapop, este un subiect foarte bun! asa cum stii, eu ma pregatesc pt laparo, dar imi da curaj si speranta sa stiu ca se poate ramane [grasa]dupa op. va multumesc ca ati scris despre povestile voastre. chiar ma ajuta... [floare3][floare3][floare3]

#56
ysa26

ysa26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 553 mesaje

Postat 25 iunie 2007 - 00:14

As vrea sa aduc acest subiect din nou pe primele pagini, pt k multe fete sunt interesate de el. Chiar de curand o veche aspiranta Alexia28 care a facut laparo pe 1 aprilie ne-a dat vestea cea mare, k e [gravi].Poate va intra ea si va da mai multe detalii. Deci fiti optimiste. Eu abia fac laparo pe 27 iunie, deci mai am de asteptam rezultatul si apoi sa vad ce am de facut. [pup]-ici la toata lumea

#57
miha16

miha16
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 15:59

Buna ziua la toate fetele! Sunt noua ca membru pe acest forum, dar va citesc de foarte mult timp. Incerc de 3 ani sa fac un bebe, dar nu am reusit. Explicatia a fost ca nu ovulez, cu toate ca am facut stimulare cu ovamit, menogon. Am facut si eu o laparoscopie pe 04 iunie 2007 (adica acum 3 sapt.). Acum sunt ok. In biletul de iesire din spital dl. dr. mi-a scris ca mi-a facut decorticarea ovarelor, iar trompele sunt permeabile. Mi-a dat termen 6 luni sa raman insarcinata. Daca nu apare sarcina, dupa 6 luni sa merg din nou la el. Ce m-a surprins pe mine a fost faptul ca nu mi-a mai dat nici un tratament de stimulare. De fapt, dr. mi-a spus ca acum o sa ovulez fara stimulare. Sa dea Dumnezeu sa fie asa. Va salut pe toate.

#58
hera01

hera01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 18:05

Am gasit un site cu fotografii despre cam cum arata oraganele la o laparoscopie .Tot acolo poti vedea tot felul de anomalii .Din pacate totul este scris in olandeza dar in numle anomaliilor sunt in latina .Pe mine personal m-a mai scos din ceata despre ce si cum arata tot organul de reproductie si cam in ce consta toata operatia. P.S daca vreti sa va traduc ceva ...... luati contact pe PM. http://www.layyous.c...y_photos_nl.htm scuze nu m-am uitat bine, in stanga ecranului puteti schimba limba in care se afiseaza.[:)]

#59
Anca Wish

Anca Wish

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.497 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 19:49

Miha, sotul tau e ok?

Ma mir ca nu ti-a recomandat ca in aceste luni sa stimulezi ovulatia si sa te monitorizeze pentru a stabili clar momentul.

Cred ca ar fi bine sa faci o inseminare artificiala acum imediat.

[foto]
Cand asteptarile sunt prea mari, sampania ramane nedesfacuta.

#60
r33a

r33a

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 19:59

Buna fetelor ! eu pe 13-mai 2007 am facut laparoscoie aveam trompele infundate ... m-am dus pentru ecografii de fiecare data cand m-a chemat doctora inainte si dupa CM ... vreau sa va mai zic k eu am si CM regulat dar fix din 21 in 21 de zile ... ovulatia se prezinta bine de fiecare data dar pana acum nu am ramas ... sotul are super spermograma .. sunt nerabdatoare sa ma vad si eu [gravi]... doctora mi-a spus k pot oricand sa raman ... oi mai avea mult de asteptat Eu Sunt Aici Tu Esti Acolo Cineva Nu E Unde Trebuie[:(]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -