Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dureri de burta in timpul sarcinii???


23 raspunsuri la acest subiect

#21
adita9

adita9

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 04 martie 2007 - 00:30

fianna, durerile pe acre le simti pot sa fie contarctii - eu am avut simptome asemanatoare de la 16s si am luat no-spa si utrogestan.

#22
florina

florina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 04 martie 2007 - 20:23

Revin pentru ca dupa mai multe saptamani de ignorare a simptomelor (dureri de burta uneori noaptea, burtica mereu contractata in timpul zilei) m-am trezit cu colul intredeschis. Nu ignorati durerile de burta, sunati medicul si spuneti ce si cum va doare - nu sunt 2 dureri sau 2 sarcini la fel...Nu riscati inutil! Sanatate multa tuturor, Florina +23 [fetita] Teodora
quote:
Originally posted by florina
[hopsieu] N-am dormit aproape toata noaptea de dureri si ma intrebam daca sunt singura... La prima sarcina nu-mi amintesc sa fi avut dureri in saptamana a 13-a sau greturi - acum vad ca nu mai scap de ele. O sa incerc si eu un no-spa, dar stiu ca la tudor am luat de-abia prin luna a 7-a... Ce-i drept e ca o ... febra musculara, simt ca stau mereu cu burta incordata. Probabil si pentru ca am stat prea mult in picioare ieri.:( Sanatate multa, Florina +13[gravi] si [baietel]Tudor (apr.2002)


#23
msl

msl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 05 martie 2007 - 02:06

Eu imi amintesc ca i-am inebunit pe medici cu durerile de burta! Ma durea burta incontinuu dureri ca la ciclu, si nici nu am stiut ca sint insarcinata credeam ca trebuie sa-mi vina ciclul de aceea ma doare....dupa ce am aflat au spus medicii ca poate durerile sint simptomul unui avort spontan, dar nu au facut absolut nimic in privinta asta...pina am ajuns in Ro si acolo am primit no spa, ca astia pe aici nu-ti da nimic...in rest tot am avut dureri de burta daca nu luam no spa deloc pina la final... eu zic ca trebuie mers la medic si vazuta cauza, poate fi ceva serios....de greata nici nu vreau sa imi amintesc ca am "trait" efectiv cu motilium 9 luni...traiasca medicamentele rominesti(sau din ro ma rog) ca astia pe aici nu au nici din ala... http://www.totsites.com/tot/bebepoze

#24
maialu

maialu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 martie 2007 - 14:40

salutare! am tot citit ce scrieti voi si.....hmmmm, iaca si eu cu o intrebare. a avut cineva dureri in zona ovarului de unde a plecat ovulul fecundat. mai precis cred ca in zona corpului galben. ma inteapa de trei zile , dar nu stiu daca sa merg la dr sau nu? vad ca voi ati avut dureri de burta serioase. si mai am o intrebare ....[V]daca ma mai suportati. eu nu am niciun fel de greata dimineata, dar incepand cu 5-6 seara o cam...incalt. [bang]. cine a mai avut greturi doar seara? si ce sa mai fac sa nu ma mai culc cu greata in gat? mersi mult de tot.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -