Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vise premonitorii??!


30 raspunsuri la acest subiect

#11
monalac

monalac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.342 mesaje

Postat 29 noiembrie 2006 - 01:38

eu un fiecare noapte,de multi ani,am cel putin un cosmar...daca as fi luat de buna tot ce visez,pai as fi ajuns de mult la balamuc.stai linistita,relaxeaza te,du te la biserica,citeste o rugaciune inainte sa adormi,joaca te cu copiii,gandeste te la lucruri vesele!si in niciun caz nu te mai gandi ca visele pot fi premonitorii!

#12
liliana29s

liliana29s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 501 mesaje

Postat 29 noiembrie 2006 - 11:24

Stai linistita multa lume viseaza asa ca tine si nu se intimpla nimic. Nu spun ca nu exista vise premonitorii doar ca acestea sint intr-un procent extrem de nesemnificativ. In mod sigur visele tale inseamna doar schimbarile prin care treci si apar din cauza framintarilor tale.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi Poze noi cu o licurice mica mica

Dan Mihai



#13
mirelaispir

mirelaispir

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 30 noiembrie 2006 - 12:56

daca spui ca ai visat morti mai bine fa niste pchetele cu mancare de post (niste biscuiti, fructe) si da-le cersetorilor de pe strada. te va face sa te simti mai bine stiind ca ai facut un lucru bun. ceea ce tie nu-ti place altuia nu-i face ------------------------ mirela si ana monica (8 dec 2005)

#14
mariussimiuc

mariussimiuc

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.915 mesaje

Postat 01 decembrie 2006 - 12:39

Si eu visez destul de des ca ma intalnesc cu prima mea dragoste,dar nu mi s-a adeverit visul niciodata. [8D] In alta ordine de idei,se spune din batrani ca atunci cand visezi ca moare cineva,ii moare moartea.O fi valabil si in cazul tau,a murit moartea de ciuda [;)] ca ai niste copii minunati care merita sa lupti pana in panzele albe. Un pic mai multa odihna si o doza semnificativa de nepasare cred ca ar un "remediu" bun pentru starea prin care treci. Miha [recevere]
Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


#15
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 02 decembrie 2006 - 17:03

Eu ce visez noapte patesc ziua. Nu este o regula, dar de cele ami multe ori se si adeveresc. Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

#16
monalac

monalac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.342 mesaje

Postat 03 decembrie 2006 - 20:49

florinutza,esti bine?ai mai visat urat?

#17
florinutza26

florinutza26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 06 decembrie 2006 - 11:41

quote:
Originally posted by monalac
florinutza,esti bine?ai mai visat urat?
Multumesc de intrebare,sunt bine, desi visele urate nu ma prea lasa in pace. Am mai avut vreo 2 vise ce m/au facut sa ma gandesc la acelasi lucru.Intr/unul se facea ca eram intr/o sala de mese gen cantina,iar eu stateam in capatul salii.Intrasem singura,iar apoia intrat si preotul de la noi din episcopie,care s/a asezat langa mine,aproape lipit,ca parca ii simteam haina aceea neagra pe brat.Dupa el au intrat mai multe persoane .Eu terminasem de mancat inaintea lor asa ca ma indreptam spre usa sa plec.Preotul ma condusese pana la usa si ma intrebat:ce faci? iar eu am raspuns :eu plec,trebuie sa plec. Dupa ce am iesit de acolo,imediat am luat/o pe o strada ,dupa un colt,unde se vindeau placinte si mi/am cumparat si eu una.Mai in sus,pe accesi strada priveam in vitrina la niste prajituri si am intrat in aceea cofetarie sa/mi cumpar si eu,am stat la rand dar nu am mai ajuns,nu stiu de ce,dar stiu ca in timp ce stateam la rand priveam o lumanare de grosime medie,alba,noua,neaprinsa ,care avea un suport din carton alb,iar eu in sinea mea mi/am zis:"asa trebuie sa ornez si eu lumanarile de craciun" Pe al doilea il povestesc mai tarziu ca s/a trezit [copil] si isi baga si el mainile pe la tastatura

#18
marusia

marusia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 07 decembrie 2006 - 10:28

Florinutza,visele premonitorii sunt foarte rare.Ti-am citit visele si ele reprezinta zbuciumul tau sufletesc.Am vazut ca cineva a interpretat corect o parte a visului tau.Ca o concluzie....as spune ca subconstientul tau iti trimite un avertisment.Trebuie sa schimbi ceva in atitudinea ta.Sa privesti viata cu alti ochi,sa te bucuri de ea ,chiar daca nu-i mereu usoara.Multumeste celui de sus ca ai copii minunati pentru care trebuie sa te pastrezi sanatoasa.Iar daca sotul nu te ajuta asa cum ai vrea,ajuta-te singura,fii optimista si fa-ti un program pt. treburile casnice ,in asa fel incat sa ai si putin timp pt.tine.Sigur vei reusi!Asteptam vesti!

#19
florinutza26

florinutza26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 07 decembrie 2006 - 12:00

Pe al doilea nu mi/l mai amintesc acum,voiam sa/l scriu ieri,dar m/a intrerupt copilul,iar acum ma gandesc la multe treburi si nu reusesc sa ma concentrez si sa mi/l amintesc. Si nu stiu cum faceti de mi/ati citit viata si gandurile prin aceste vise,dar asa este.Desi am o viata care din punct de vedere material poate fi invidiata,practic nu ma prea bucur de ea,caci ma las prea coplesita de responsabilitati si la un moment dat ma simt obosita si fizic si psihic.Si stiu ca organizarea mai buna este solutia.

#20
silvi_2005

silvi_2005

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.570 mesaje

Postat 07 decembrie 2006 - 14:11

Eu cred ca din cauza efectelor psihologice a primului vis si a discutiilor avute in viata reala subconstientul tau a ramas afectat si de aceea visezi urat in continuare.Daca ar fi fost un vis prevestitor, ca sunt cu siguranta si asemenea vise, nu s-ar fi repetat la nesfarsit. Tu esti stresata decand se lasa seara ca o sa visezi urat, oricum nu e bine sa ai asemenea trairi negative ca iti atragi stare de stres si evenimente neplacute.Sfatul meu e sa iei legatura cu un psiholog sa te indrume spre niste tehnici de relaxare potrivite tie si cu siguranta nu vei mai visa urat.Multa sanatate tie si puiutilor dragi si Sarbatori Fericite cu pace in suflet!!! Silvi si bb Alain
Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -