Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (10)


302 raspunsuri la acest subiect

#21
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 18:26

Blueeyes, multumesc mult![pup]! Mi-am cumparat o cutie cu 7 teste Clear Blue, de joi incep testarea ovulatiei!
Mariana, inca o data multumesc mult![flo][pup]


Nana, aspiranta la titlul de mamica![copil]
In asteptarea lui bebe

#22
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 18:53

Michelle stiu ca nu exista cuvinte de consolare intr-o asemenea situatie.Fiecare zi care trece este grea...plina de durere si de golul imens pe care niciodata nu-l mai putem umple. [:(] Iti respect durerea si sunt convinsa ca fiecare persoana sufera in felul ei,nu vreau sa te supar,dar vreau sa-ti spun ca viata merge mai departe si, asa cum am mai spus,cineva acolo sus ne da putere sa mergem inainte.Din pacate nimeni si nimic nu ne mai poate aduce inapoi copilasii pe care i-am pierdut.Ce frumos ar fi fost acum sa-mi tin fetita in brate,acum ar fi avut 6 luni, si sa nu fi suferit niciodata! [:(] sa tot sper ca poate luna aceasta,poate cealata voi fi insarcinata si din pacate,noi care am pierdut o sarcina,nu vom mai avea seninatatea atat de necesara pentru o alta sarcina.
Sunt convinsa ca ai facut tot ce se putea pentru ca fetita ta sa traiasca dar nu a fost vina nimanui,asa a fost sa fie.Lasa-i pe cei din jurul tau sa te ajute si cu timpul se va mai estompa durerea.Iti doresc multa putere sa mergi mai departe! [pup]
Chantal[pup] ai fost la Tutunaru? Ce ti-a zis?



Mirela [flo]
Vine Craciunul! [*] Hoping for a miracle!

#23
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 19:55

Michelle[pup] ti-am trimis PM!

[ruga][pegeam]
Poze Laura

#24
Chantal

Chantal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 20:12

Laura Ioana, Mirela [pup] Am fost la Tutunaru. Era cam aglomerat acolo si nu dura foarte mult o consultatie. I-am expus pe scurt cazul meu si s-a luat cu mainile de cap. La un moment dat, auzind ce-i povesteam despre ce prostii mi-au debitat medicii din Arad, a inceput sa rada. Apoi, cand am inceput sa plang, s-a oprit. Mi-a spus ca doctorii din Arad au gresit, ca nu trebuiau sa-mi faca cezariana, trebuiau sa ma lase sa duc sarcina la termen, ca trebuiau sa-mi dea injectiile pt maturarea plamanilor lui bebe din sapt 28 avand in vedere riscul meu de nastere prematura. Mi-a mai zis sa nu raman gravi inainte de minim 6 luni de la operatie si ca ceea ce s-a intamplat nu se va mai repeta, in sensul ca sunt sanse mari ca viitoarea sarcina sa o duc la termen si sa am placenta normal inserata, nu anterioara cum am avut-o acum. Mi-a zis ca in nici un caz sa nu ma operez de fibrom, desi el nu l-a vazut ecografic. Mi-a facut ecografie abdominala. Mi-a zis ca fibromul nu da decolare de placenta, asa ca nu asta a fost cauza decolarii mele. Cand i-am spus ca doctorii din Arad m-au operat de urgenta ca sa nu moara bebe in mine a zis a de unde stiau ei ca o sa moara? Ca au facut o prostie. Dar ca oricum, daca fetita mea primea surfactant ar fi trait bine mersi, fara probleme. Cand i-am spus ca bebe a facut tahicardie inainte de nastere avand pulsul 180 a zis ca era nici o problema, problema ar fi fost numai daca pulsul scadea sub 100. Concluzia? Avem la Arad medici penibil de slab pregatiti, incompetenti. Pentru fetele din Arad care citesc ce scriem noi aici: evitati medicii din Arad!!!

#25
Chantal

Chantal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 20:33

Vivela, ne aduci vesti bune? Asteptam cu nerabdare. [pup]

#26
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 20:50

Off Dumnezeule, Chantal! Citesc si nu-mi vine a crede. Ma intreb oare ce era mai bine, sa nu fi aflat aceste adevaruri niciodata sau sa le stii? Sunt convinsa ca acum suferi si mai tare!
Curaj, Dumnezeu ti l-a scos in cale pe dr. Tutunaru care e un medic excelent. O sa fie bine de acum inainte! [pup]
Numai bine!


Nana, aspiranta la titlul de mamica![copil]
In asteptarea lui bebe

#27
Chantal

Chantal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 21:01

Multumesc Nana[pup]! Adevarurile astea eu le-am banuit, dr Tutunaru nu a facut decat sa confirme ca banuielile mele sunt adevarate. Pe mine nu ma mai ajuta acum adevarul despre ce s-a intamplat dar scriu aici in speranta ca poate va ajuta pe alta mamica sa previna o situatie asemanatoare si sa nu mai treaca prin ce am trecut eu.

#28
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 21:16

Chantal[pup] mari nenorociti de doctori ne-au iesit in cale! Vorba lui Nana: nu stiu daca acum nu suferi mai mult stiind ca se puteau face multe pt fetita ta si stiind ca medicii au gresit fatal[bang]
Ma bucur ca l-ai gasit pe dr Tutunaru, care am inteles ca e foarte bun si sufletist si te va ajuta foarte mult la urmatoarea sarcina! Cat mai trebuie sa astepti?


[ruga][pegeam]
Poze Laura

#29
Chantal

Chantal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 21:34

Laura Ioana, Tutunaru mi-a zis ca minim 6 luni de la cezariana. Am hotarat cu sotul meu sa asteptam totusi un an ca sa fim siguri ca ma vindec bine. In plus, eu as vrea sa nasc normal data viitoare. Sper sa si pot. La Szeged mi s-a spus ca da, cu conditia unei evaluari prealabile a uterului si daca am contractii bune. Nu am voie in schimb sa primesc oxitocina pentru ca risc o ruptura uterina. Daca se intampla sa raman gravi mai repede, din greseala[:I], am sa-l tin pe bebe cu orice risc! Tu cat mai ai de asteptat?

#30
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 21:44

Of, Chantal, pai eu am ramas deja graviduta la 6 luni de la cezariana, dar s-a oprit in evolutie la 5 saptamani si am fost chiuretata acum 2 saptamani. Acu' cica tre sa astept 2 cicluri sa treaca[biz]
Ma bucur sa te "vad" mai optimista[pup]


[ruga][pegeam]
Poze Laura


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -