Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (10)


302 raspunsuri la acest subiect

#11
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 21:57

Fetelor, va pup mult pe toate, am intrat doar un pic, cat sa ii spun Flaviei LA MULTI ANI!!!!! Sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de cei 2 copilasi pe care ii ai!!! Va scriu mai multe diseara, acum sunt la serviciu si nu am timp. Va puup [pegeam] Andreea

#12
Della

Della

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 22:56

Flavia La multi ani!!! [pup] Laura, eu povestea despre problema cu sarcinile cu baieti. Oricum, chestia nu a fost confirmata stiintific, e doar asa, o idee... La mine s-a pus problema, deoarece mama a pieredut cele doua sarcini cu baieti, am ramas doar eu cu sora mea. Eu iarasi am pierdut 2 baieti... Cu Richie a fost oarecum bine, daca pun de-o parte ca era sa se nasca prematur (pe la 33-34 s). Despre "defect genetic al embrionilor de sex masculin" nu se vorbeste pe aici. Eu personal nu mai stiu ce sa cred. Cert este ca baietii sunt mult mai sensibili ca si fetele, chiar si genetic este clar. Editat: Am vrut sa scru despre baieti ca la ei atat gena X cat si Y tr. sa fie fara defecte pt. ca ei sa fie sanatosi.
Pentru ca raul sa triumfe, este suficient ca cei buni sa nu faca nimic. (Lacrimi din soare)

#13
mariana_1976

mariana_1976

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 496 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 23:25

FLAVIA La multi ani, multa sanatate si sa ai o sarcina asa cum ti-o doresti![flo][flo]

Sorina felicitari din inima pentru sarcina!!![flo][flo] Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!

NANA daca instructiunile de folosire ale testele tale de ovulatie sint in oricare dintre limbile suedeza, norvegiana sau daneza ti le pot traduce.
Eu nu am luat clear blue ci am gasit pe net o firma care distribuia in Suedia teste cu sensibilitate mai mare si mai ieftine decit Clear Blue.
La mine 5 teste nu au fost de ajuns ca nu am un ciclu fix de 28 de zile.In plus stiu ca sunt femei cu ovulatie care dureaza doar citeva ore si acestea trebuie sa repete testele de 2 ori pe zi la ore diferite.

Uite-te si AICI desi in tari diferite testele respective sint un pic diferite.

Ileana am tot stat si m-am socotit, am citit si m-am gindit ca majoritatea uterelor suporta bine 3 cezariene si ca mai bine o operatie in plus decit o ruptura uterina care duce la lipsa de oxigen a copilului si diferite handicapuri.Nu mai zic ca ruptura uterina care da hemoragie necontrolabila poate duce si la extirparea uterului chiar la deces daca nu se intervine la timp.
Cazurile astea sint extrem de rare dar chestia e ca nimeni in Suedia nu-mi poate garanta ca nu ma incadrez in procentul ala infim cu probleme.

La inducere sint riscuri mai mari de ruptura uterina daca avem o cezariana in antecedente.

#14
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 00:24

Daneza, uite aici gasesti ce te intereseaza
http://forum.desprec...&TOPIC_ID=39282
Du-te la primul mesaj, la Sindromul de hipercoagulabilitate si acolo sunt cele 4 capitole in care s-a discutat despre aceasta boala.


Cristina

POZE

#15
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 00:27

andreea, draga mea, merci mult de urari, [dual] della, merci mult si tie de urari, [dual] mariana, merci mult de urari, tu cind trebuie sa nasti?interesante informatiile ce le dai, nu stiam toate astea! am mincat f bine la restaurantul unde m-a dus patroana mea, a fost fain, am avut si o luminare in praji[;)] va pup pe toate Flavia [gravi]+10, mama lui Dominic 17 mai 2004 http://community.web...er/pepsidominic

#16
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 13:18

Adela[pup] parca tineam eu minte ca tu ai zis de treaba asta! Oricum sper sa nu fie cazul la mine[ruga] Offf abia astept sa aflu rezultatele la analize! Dar trebuie sa le fac si pe cele de col, neaparat, asa mi-a spus cezara bucur, ca nush care dintre cele pt care mi-a dat trimitere sunt boli abortive[alcool]

Flavia[pup] ce frumos din partea sefei tale![flo]

Mirela[pup] la sfarsitul saptamanii?

Eu de maine incep serviciul[xx(], pana acum am fost in concediu medical, ca sa-mi pot rezolva toate cele.


[ruga][pegeam]
Poze Laura

#17
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 13:33

Mariana, iti multumesc din suflet. Am intrat si am citit pe linkul pe care mi l-ai dat iar azi ma duc sa imi iau o cutie de teste, sunt 7 in cutiile de aici.
Mercic mult.[pup][floare3]


Nana, aspiranta la titlul de mamica![copil]
In asteptarea lui bebe

#18
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 13:59

Laura [pup] da,cam la sfarsitul saptamanii,pe duminica,o sa fac un test(asta daca nu imi vine pana atunci [haibat]).
Nana [pup] spor la prestat! [;)]
Vivela [pup] ai facut testul?Iti fac galerie in continuare [majoreta][majoreta]
Eu am o stare...[bang]cred ca de la vremea de afara si am tot felul de ganduri,oi fi sau nu insarcinata,daca nu,iar alta luna de incercari si asteptare![hippi]
Va [pup] pe toate



Mirela [flo]
Vine Craciunul! [*] Hoping for a miracle!

#19
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 15:04

Buna fetelor.Nu stiu daca ma mai tineti minte pentru ca nu scriu atat de des pe forum.Sunt eu Mihaela,acea mamica indurerata care si-a pierdut fetita mult iubita,Katharina,pe 26octombrie la ora 14.55.Nu stiu fetelor ce sa mai spun dar eu simt ca odata cu trecerea timpului durerea mea se accentueaza si nu se diminueaza cum am auzit la alte fete pe forum.Cand sunt putin singura izbucnesc in plans si ma doare sufletul ingrozitor.Inca nu pot iesi din casa(am fost doar intr-o vineri la control si la mormantul fetitei noastre)de frica.Mi-e frica de sentimentul ce-l voi avea vazand mamici cu bebelusi,de reactia mea.M-am retras si nici cu sotul meu nu mai vreau sa vorbesc despre ceea ce simt pentru ca stiu ca sufera si el ingrozitor iar vazandu-ma plangand mai mereu i se rupe si lui inima,si nu vreau asta.Singura cu care vorbesc mai detaliat despre ceea ce simt este o femeie psiholog.Mi-a cumparat sotul si o carte despre parnti care au trecut prin cazuri asemanataore si despre puterea lor de a merge mai departe.Psihologul,cartea ar trebui sa-mi dea putina putere sa-mi revin dar nu este asa.Poate ca nu vreau eu sa-mi revin sau nu stiu...Dar va spun ca uneori simt ca nu mai sunt normala,ca am luat-o razna... As vrea sa va scriu mai des de aceea pe care vor,ca rog sa-mi trimiteti un pm cu povestea voastra ca sa va cunosc si sa va pot scrie... As vrea ca nimic din toate astea sa nu se fii intamplat si singura metoda ca sa pot reveni la viata normala ar fi probabil o amnezie caci altfel nu as putea.aceasta durere este de nedescris.si in mintea mea in sufletul meu numai imaginea fetitei noastre este in fiecare moment.de ce a plecat atat de repede nu voi intelege niciodata,de ce am fost mamica doar pt un timp atat de scurt?O iubesc atat de mult si nimeni nu-i poate lua locul si nimeni nu ma mai poate face fericita asa cum m-a facut ea prin existenta ei!

#20
Chantal

Chantal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 21 noiembrie 2006 - 18:21

Draga Michelle, trecerea timpului nu estompeaza durerea nici la mine, desi au trecut 3 luni si jumatate. Plang si acum si ma doare sufletul cand ma gandesc la ce s-a intamplat, mai ales ca ieri am fost la 2 medici renumiti din Bucuresti si amandoi mi-au zis ca fetita mea a fost omorata cu zile de medicii din Arad. Viata noastra nu va mai fi niciodata ceea ce a fost, asta e clar!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -