Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Soacra... (2)


263 raspunsuri la acest subiect

#11
magnolia

magnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 17:03

Si mai zici , draga Gabi , despre mine , ca sunt optimista![:D]Da' uite , eu , la alternativa cu orfelinatul , nu m-am gandit![cool]Eu , intr-o vreme , imi doream ca in viata viitoare , daca o fi adevarata chestia cu reincarnarea , sa devin SOACRA SOACREI mele . Intre timp , m-am razgandit , ca ma tem ca as fi prea blanda pentru ea . Dar acum am hotarat sa ma reincarnez in AMAZOANA[duel][:D]. Nu era mai bine pe vremea cand barbatii erau tinuti in lanturi , in beci , si erau scosi doar pentru scurte perioade de timp , pt. diferite munci , divertisment sau obligatii? Unde mai pui ca nu trebuia sa suporti soacra? Din pacate , tot ce-i bun in lume se termina prea repede...[il]

#12
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 17:11

vezi, Magnolia, albinele sunt cele mai inteligente fiinte[biz] ex- gabibarta

#13
olim

olim

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.590 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 17:15

[:D] sa stii ca si eu m-am gandit de multe ori, si asa ii zic si sorei mele, dar nu stiu ce va face. eu cred ca sunt si soacre bune, dar nu am avut noi parte de ele din pacate[bang][bang]

#14
magnolia

magnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 17:16

YES![biz][biz][biz]Da' sigur nici ele nu au soacre?[}:)]

#15
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 17:18

Off... eu mai am o luna jumate si ma intalnesc cu soacra-mea - nu ma abtin sa nu fac scenarii ce se mai intampla de data asta! Brr! J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

#16
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 17:26

of, tocmai de sarbatori???? ex- gabibarta

#17
cristiama

cristiama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 670 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 18:52

Eu am avut o vizita a soacrei in weekend. A venit la masa. Era totul pregatit, da ea s-a dus sa se spele pe maini. ........si da, a gasit ce sa critice: a venit in bucatarie unde erau intinse toate alea de mancat , chiar langa blat cu mopul de spalat pe jos tinut in sus si mi-l intinde, peste mancarea aia toata insirata sa-l miros ca PUTE!!!! Sunt de acord cu ea ca pute, tanti de la curatenie nu l-a stors bine da de aici pana la al cauta prin casa si al intinde peste mancare cale lunga, nu? Dupa ce toata familia reunita hotaraste sa aruncam mopul, ce face soacra? Se aseaza la masa? Nu! Se duce sa mai inspecteze prin casa, pentru ca: - ei nu-i place parchetul pe care l-am pus in dormitor. Scuza-ma, nu i-a cerut nimeni parerea! Si uite asa a mai trecut o vizita, noroc ca nu-s dese. cristiama

#18
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 19:10

Gabi K nu, din fericire, plecam pe 3 ianuarie si de data sta am schimbat destinatia ca sa mai pierdem o zi-doua si prin Lyon. Apoi avem plan de mers la ski 2 zile... deci incerc sa mai limitez statul impreuna. Cristiama, mama... ai rabdare, serios! Mare nesimtita soacra-ta! Eu cred ca aruncam toata mancarea ca mi s-a parut ca au cazut niste stropi sau niste praf in ea... J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

#19
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 20:30

Cristiama, un bilet pt soacra ta pt excursia in spatiu?[:D] ex- gabibarta

#20
sileriki

sileriki

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 20:48

Eliza esti o draguta , dar socrella mea nu poarta ochelari si nici nu e batrana are doar 52 de anisori , cu ea personal nu m-am confruntat , prin nici o cale ea sta in Pucioasa langa Targoviste iar noi in Oradea , in schimb am avut o discutie cu sotul pe acesta tema , vrei sa stii ce am facut ? am aruncat ciocolata era toata mucegaita , vai de capul lui de ciocolata si am luat exact unu la fel este vorba despre un Milka de 250 gr ca sa nu observe copilul , si mai e ceva ea e romanca iar eu maghiara , nu odata mi - a scos ochii ca ce a putut gasi fiul ei la mine? cu sotul m-am cunoscut la o discoteca si din prima clipa de gand s-a lipit de mine i-am zis ca sa vada ca eu nu sunt romanca si nu as vrea sa ii fac probleme pentru nimic in lume , au trecut asa de multi ani de atunci , dar ea nu se poate impaca cu gandul ca eu nu sunt dintr-un neam cu ea , scuzati de expresie dar sunt cv ei , fie eu am incercat sa fiu om in toate situatiile in care m-a pus ea nu va zic ca am facut acolo o nunta si un var de a ei scrie dupa mine uite bozgoroaica , atunci trebuia sa ies din viata lor , sa nu mai am de a face cu ei , ce este in sufletul meu numai eu stiu , nu imi este rusine de origine mea in primul rand sunt om si in al doilea rand il las pe Dumnezeu sa judece pentru bine , oare cand se va termina toata dusmania acesta ce este intre noi , intre soacre si nurori , o urasc din tot sufletul meu nu ii doresc decat tot ce imi doreste ea mie , va vine sa credeti ca intr-o vreme i-a trecut prin cap sa faca ceva cu mine sa mor si sa imi ia copilul sa fie a ei , nu stiam de ce tot cad pe strada , de ce mi se intamplau asa multe rele pana ca am primit un telefon de la o cunostinta de ei ca sa am grija de mine ca umbla depa lucruri necurate , ....... Fetelor va doresc tot binele din lume sa ne auzim de bine va[pup] evi , Eric 14.06.2000


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -