Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Soacra... (2)


263 raspunsuri la acest subiect

#1
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 10:35

Poftiti la noul capitol! ex- gabibarta

#2
olim

olim

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.590 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 14:04

mai, ce imi place subiectul asta[:D] sa incep saptamana rau, nu vreau, dar promit sa vin cu noutati cat mai curand.Ca soacra asta da atata de spus[zz]

#3
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 14:59

Offf de cand am bagat divortul, nu mai am nimic de zis, doar amintiri....[:D] ex- gabibarta

#4
magnolia

magnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 15:42

Mai bine de tine , Gabi , ca sunt doar amintiri ...La noi , cele inca "pe baricade" sunt rautati cotidiene[bang].Macar tu mai poti spera la o soacra mai buna...[il]

#5
mychydutza

mychydutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 15:45

am postat si eu ceva pe forumul acesta acu catva timp. la un moment dat era chiar fain sa citesti insa acu vad ca nu faceti altceva decat sa va contraziceti una pe alta si sa va incurcatzi in polemici si ........nu mai am ce citi. din cate stiu eu subiectul asta se adresa celor dintre noi care au o soacra din alea care iti mananca zilele si iti transforma viata intr-un cosmar, care te "suge" de toata vlaga si iti transforma casnicia intr-un eshec...........eu una vreau sa intru aici si sa ma plang de ce mi s-a intamplat si vreau sa gasesc compasiune si intelegere de la persoane care au trecut prin experientze similare. nu vreau sa fiu pusa la microscop si analizata "a la carte". daca unele dintre noi au avut norocul sa dea peste soacre model, norocul lor si ar trebui sa deschida un nou subiect cu tema: "sunt fericita ca am o soacra super". pt ca daca eu vin aici si-mi descarc sufletul nu vreau sa mi se inchida gura cu afirmatii de genu ca "nu stie sa scrie romaneste" sau ca in carti scrie cutare si cutare............. deci va rog nu va mai certati si lasati-ne sa ne varsam oful.

#6
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 15:59

quote:
Originally posted by mychydutza
am postat si eu ceva pe forumul acesta acu catva timp. la un moment dat era chiar fain sa citesti insa acu vad ca nu faceti altceva decat sa va contraziceti una pe alta si sa va incurcatzi in polemici si ........nu mai am ce citi. din cate stiu eu subiectul asta se adresa celor dintre noi care au o soacra din alea care iti mananca zilele si iti transforma viata intr-un cosmar, care te "suge" de toata vlaga si iti transforma casnicia intr-un eshec...........eu una vreau sa intru aici si sa ma plang de ce mi s-a intamplat si vreau sa gasesc compasiune si intelegere de la persoane care au trecut prin experientze similare. nu vreau sa fiu pusa la microscop si analizata "a la carte". daca unele dintre noi au avut norocul sa dea peste soacre model, norocul lor si ar trebui sa deschida un nou subiect cu tema: "sunt fericita ca am o soacra super". pt daca eu vin aici si-mi descarc sufletul nu vreau sa mi se inchida gura cu afirmatii de genu ca nu "nu stie sa scrie romaneste" sau ca in carti scrie cutare si cutare............. deci va rog nu va mai certati si lasati-ne sa ne varsam oful.
Perfect de acord cu tine!!! Avem si asa destule probleme, mai ales eu, mama denaturata si nora nerespectuoasa:))) Apropo de soacre bune: Am avut si eu un prieten inainte de sot, mama lui era o.k. Cu ea m-am inteles foarte bine. Insa cu acel prieten ne-am certat dupa 3 ani. N-a mers... Trebuia s-o rog pe mama lui sa-l infieze pe (inca) actualul sot:))) Asa aveam un sot bun si o soacra de treaba. Cu alcoolul nu stiu ce faceam, dar poate m-as fi descurca mai usor... ex- gabibarta

#7
magnolia

magnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 16:19

Draga Gabi , parca ai scrie despre mine. Prietenul meu din liceu avea o familie SUPER!!! Adica niste parinti minunati ( nici nu stiu sa-ti spun care dintre ei era mai bun) , si un frate foarte dragut si prietenos , ba chiar si prietenul meu era un om deosebit... Dar .. . cand intri in " saptamana oarba" , [amoras], dai cu piciorul la tot , si te alegi doar cu o mica parte din ceea ce ar trebiu sa fie fericirea.Macar eu pot spune , cateodata , ca as alege la fel...Din fericire pentru mine , ( sau nu?[hot])mai tin oarecare legaturi , de politete , cu parintii fostului meu prieten , si , din fericire pentru el , s-a casatorit cu o fata extraordinara , dupa parerea mea de 1000 de ori mai buna si mai draguta decat mine.Dar eu , in viata viitoare , voi fi muuuuuuult mai inteleapta...[zid]

#8
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 16:27

Data viitoare te mariti cu cineva din orfelinat?[alcool] ex- gabibarta

#9
mychydutza

mychydutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 16:36

tare chestia cu orfelinatu! mai la asta nu m-am gandit!

#10
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 noiembrie 2006 - 16:47

Adevarul e ca sunt la al doilea divort, si am nimerit doua soacre rele- vorbesc numai de cele oficiale. Deja la primul divort m-am hotarat sa nu-mi aleg sot decat din orfelinat. Insa soarta mi-a scos in cale un barbat care are mama si tata si sora, mi-am zis ca incerc, merita sa ma lupt pt. el. Si asa ma picat si a doua oara in aceeasi oala. Acum chiar ma tenteaza chestia cu orfelinatul:)))) ex- gabibarta


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -