Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ati ramas gravi in urma trat cu branca ursului?


20 raspunsuri la acest subiect

#11
tzontzonel

tzontzonel
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 22 noiembrie 2006 - 19:07

fify eu zic sa continui cu BU... Eu am facut mai multe luni tratamente naturiste (aeam cicluri total neregulate si probleme la ovare) iar la un moment dat m-am hotarat sa fac o pauza. Am mai luat numai BU pe toata perioada ciclului si dupa o luna s-a intamplat minunea. Nu-ti pierde speranta. Roaga-te la Maica Doamnului si o sa reusesti. [flo]

#12
fify

fify

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 22 noiembrie 2006 - 23:48

Monica si Ingeras, va cred dragele mele ...si va multumesc !!!Nu trebuie sa ne pierdem rabdarea, dar ....asa ma bucur si am o raza de sperantza cand una din noi reuseste. Oricum , fiecare organism reactioneaza si se comporta diferit la toate tratamentele. Tzontzonel, tare ma bucur ca ai reusit. Nu am sa renunt ( acum cand vad ca unele ati biruit)...si ma rog la bunul d-zeu sa-mi dea un samburel mic si sanatos.Mai am de luat vreo 5 zile, caci tre sa intru in per de ovulatie( daca oi avea si din asta).Maine ma duc la dr..si poate nu ma gaseste f.bolnavioara .Cu d-zeu inainte.La fel ca si tine am cicluri neregulate.te pup.

#13
tzontzonel

tzontzonel
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 23 noiembrie 2006 - 20:17

Fify ia si in perioada ovulatiei!!! ia tot timpul mai ales ca nu sti exact cand ai ovulatie... Iti spun din experienta. Trebuie sa iei minim 3 luni ca altfel te dereglezi!

#14
fify

fify

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 10:45

Tzontzonel, dar am inteles ca BU este contraindicat in sarcina.Parca n-as vrea sa risc. Aseara am fost la dr. si mi-a dat urm diagnostic:-sterilitate primara si ovare cu aspect polichistic.Astept data de 6 dec sa fac dozarile hormonale:progesteron, prolactina,estradiol(parca asa scrie aici).Sper sa ma ajute d-zeu sa reusesc pana la urma. TE PUPACESC.

#15
iriss27

iriss27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.218 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 11:38

Eu sunt convinsa ca am ramas insarcinata in urma tratamentului naturist al Liviei (la care am adaugat si BU, nu mai stiu daca era continuta in tratament sau nu), pe care, recunosc ca nu l-am tinut intocmai (partea cu ceaiurile ma termina, nu aveam timp sa imi prepar atatea ceaiuri, ca deh, trebuia sa mai si muncesc). Unele ceaiuri le-am inlocuit atunci cu pastile (nu imi mai amintesc exact care, dar stiu ca luam cate o cescuta de pastile de vreo 3 ori/zi), nici foame nu imi mai era dupa atatea pastile. Nu ma intrebati ce aveam pt ca nu se stie ... am facut o gramada de analize si nimic concludent ... L-am tinut si eu si sotul ~2 luni, a 3-a am ramas insarcinata, asa ca n-a mai fost nevoie. Va tin pumnii tuturor si sa vi se implineasca visul cat mai repede! iriss Irina

#16
tzontzonel

tzontzonel
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 26 noiembrie 2006 - 19:23

quote:
Originally posted by fify
Tzontzonel, dar am inteles ca BU este contraindicat in sarcina.Parca n-as vrea sa risc. Aseara am fost la dr. si mi-a dat urm diagnostic:-sterilitate primara si ovare cu aspect polichistic.Astept data de 6 dec sa fac dozarile hormonale:progesteron, prolactina,estradiol(parca asa scrie aici).Sper sa ma ajute d-zeu sa reusesc pana la urma. TE PUPACESC.
Ai dreptate... este contraindicat in sarcina dar trebuie facut tratamantul minim 3 luni pentru a avea efect. Iar in cazul in care ai ramas insarcinata opresti imediat tratamentul. Eu dupa ce am ramas nu mai suportam sa iau BU.

#17
violetamaria

violetamaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 27 noiembrie 2006 - 13:27

pentru cele care fac ratament cu BU normal ca se intrerupe trat cind observi o schimbare si va mai recomand NAPRAZNIC capsule multa bafta violeta

#18
smandreea

smandreea
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 ianuarie 2007 - 12:32

Si eu am ramas insarcinata in urma tratamentului cu brinca ursului. Cel putin asta este convingerea mea. Am incercat sa ramin insarcinata timp de mai multe luni, fara sa reusesc. Am fost la medic si mi-am facut niste investigatii, in urma carora am aflat ca aveam insuficienta ovariana. Motiv pentru care nu stiam niciodata cind va veni urmatoarea menstruatie, si nici cind avea loc ovulatia, sau daca avea loc. Am luat timp de 3 luni tratamentul si am ramas insarcinata...din pacate...au fost niste probleme si nu l-am putut tine. Imediat ce mi-am revenit, am reinceput tratamentul cu brinca ursului...Acum sint in 13 saptamini si totul pare sa mearga f bine. Nu am nici stari de rau, greturi...doar dureri de spate. Doctorita mea a zis ca am ramas eu insarcinata, ca brinca ursului nu a avut nici un efect! Dar eu cred cu totul altceva! Dupa prima luna de tratament mi s-a reglat perioada menstruala, la fix 31 de zile! Pentru prima data stiam si eu cind o sa-mi vina ciclul! In a doua luna s-a pozitivat si testul de ovulatie! Iar in a treia luna...s-a pozitivat testul de sarcina! Am stiut ca sint gravida la o zi dupa data la care trebuia sa-mi vina ciclul. Asa ca parerea mea este sa incercati fetelor, ca rau nu va face. Faceti testul de sarcina imediat ce ar trebui sa va vina ciclul, si daca doar vi se pare ca e pozitiv, intrerupeti tratamentul cu brinca ursului. Multa bafta! Andreea [gravi]13+

#19
Yana25

Yana25
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 25 ianuarie 2007 - 04:35

Buna Eu tot cu branca ursului capsule 3/zi in prima luna ma avut ciclu a 2 a eram garvicu toate ca fusesem diagnosticata cu ovare micropolikistice si ovulatie=0 Bafta fetelor pupici de la licurici[gravi][flo]

#20
fify

fify

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 21:17

multumesc fetelor de raspunsuri. Acum , dupa ce mi-am facut dozarile hormonale, am descoperit ca nu ovulez, ca am prolactina usor marita si am deficienta de progesteron.I-au bromcriptina si mastodynon.Nu stiu cum voi reactiona la tratamnet, dar imi doresc nespus sa raman gravi. va poop.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -