Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

FIV 89


314 raspunsuri la acest subiect

#21
Moniland

Moniland

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.865 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 16:40

Lachi, asta numai dr. iti poate spune. Si ar fi bine sa intrebi sa nu faci o prostie. Eu am fost super incantata de mycosyst ca am scapat repede de ea. Cu siguranta il intreb si eu pe dr (la anul cand dau de el [:D]) ce recomanda in acea perioada.

Monica


#22
dana p.

dana p.

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 330 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 16:41

Andicu , multumesc si tie pentru ajutor.Tu ai facut analiza la Synevo?Eu acolo am facut si acum si acum 2 ani jumate,numai ca atunci mi-a iesit valoarea mai mica (6,69).Nu inteleg cum intr-un timp atat de scurt (la tine de cateva luni)s-a marit atat de mult fsh.In rest analizele sunt bune Lh 6,35( val normala intre 2.4-12.6), Estradiolul 109.8 ( 46-607), Prolactina 144.5(127-637), numai fsh asta este apropae de limita 11.52(3.5-12.5).

Dana
Poze


#23
M Oana

M Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 596 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 16:52

Lachi de ce iei doxicilina la ET? Sherica cand am citit de TolStoika am crezut ca ma ia cu ameteli. Pai, ma fetita, tu ai angajat FBI-ul in colaborare cu CIA-ul ca sa-mi dezvalui numele de dom'soara? (Stoica) Cu mandrie am purtat acest nume si chiar am invatat cat de sanatos e stoicismul in viata.....[amoras] Cat despre slabit si lene, nici eu nu am stat degeaba, mai ales ca procedura sportiva la care am apelat, a fost una in scop nobil. Am fost ieri in ziua 13 si am zis ca e timpul sa inregistram si noi un record sportiv, daca de altceva nu suntem in stare.[alcool] Nu stiu exact cat am slabit dupa prestatia de ieri, dar stiu ca am azi o febra musculara........ Iar daca am fost sau nu aproape de ovulatie, parca nici nu mai conteaza, cat timp am lucrat musculatura si nu numai.........[bis] In ceea ce priveste dulciurile, aici chiar ai lovit [haibat] intr-o pasiune muuuuult prea puternica. Acesta va fi punctul meu vulnerabil. Zahar brun accept, dar renuntarea totala la dulcegarii e IMPOSIBILA. Sper ca Doamne Doamne sa inteleaga un viciu dulce.... Cat despre chinezarii, stiu ca nimic nu se compara cu bunataturile facute de manuta noastra, dar nu prea stiu cum sa combin clocitul cu gatitul dupa ET. Iar al meu barbatel e un bucatar total netalentat, dar un bun aducator de hrana facuta de altii, asa ca il voi trimite prin bucatariile chinezesti sa supravegheze facerea bunatatilor. Compromisuri si iar compromisuri.......[batcap][batcap][batcap] De vreo ora mi s-a intors sinuzita acasa, desi o alungasem saptamana trecuta cu antibiotic si ma lasase total. Ma, dar a dat o iama in mine, de simt ca-mi explodeaza toata dantura din senin. De altfel, nici nu prea stiu daca s-o numesc sinuzita, mama ei de durere!!! Daca eram in pregatiri de FIV nu stiu ce faceam. Acum studiez acest aspect, sa stiu cum sa procedez dupa ianuarie 2007, daca o mai apuca pandaliile sa revina.........[haibat] Oricum, simtul umorului vad ca o cam da gata!!!!!!

#24
Moniland

Moniland

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.865 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 16:56

Si daca tot se discuta despre kilogramele in plus pe care le avem, am gasit un articol cu titlu "obezitatea nu afecteaza rezultatele fertilizarii in vitro..."
http://www.presspro-...le/flash-65.php

Monica


#25
M Oana

M Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 596 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 17:03

Aldolina TRAIASCA NESIMTIREA CRONICA, ca e mult mai sanatoasa decat depresia!!!! Vreau si eu o astfel de nesimtire pentru dintii mei loviti de napasta subit, fara nicio explicatie, mai ales acum, cand singura mea grija era realimentarea cu ananas, ca cel de ieri a fost digerat in intregime!!!![bang][haibat] Ma, daca obezitatea nu influenteaza, niste prajiturele nevinovate sigur trec neobservate, nu-i asa? Eu si cand ma urc pe pereti de dureri de dinti, tot fur un moment intim in compania unei prajiturici. Tocmai am comis-o, am regrete, dar ..........[9cer][9cer][9cer][bang][bang][bang]

#26
Delia21

Delia21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.606 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 17:03

Puirami,sarcina usoara si bebe sanatos si norocos iti doesc !Acum e randul tau sa tragi piciorul si sa se aghete de el cele care urmeaza sa primeasca rezultatele!Bravooooo!!!!
Dupa cum vedeti fetelor,se poate.Ce ma bucur pentru ea,iar sunt fericita!
Musete,ehehe....asemenea veste se cere sarbatorita.Transmite-i si prietenei tale sarcina usoara si copilasi sanatosi.Iar tie....tot ce-i mai bun pe lume pentru tine si pentru puiutul tau,sarcina usoara si dusa pana la capat si sa ne mai spui si noua din cand in cand cum evolueaza micul luptator....sau poate micuta luptatoare![pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] noile gravidute
M oana vezi ce faci scumpa cu dantura,mergi la dentist ca sa repari acum ce-i de reparat ca sa nu te apuce doamne fereste durerile in timpul fivului sau imediat dupa.Ia-o din timp! noi aici http://community.web...m/user/lela3321

#27
andicu

andicu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 18:30

Dana, mie mi-a explicat dr din Szeged ca acest FSH scade sau creste de la o luna la alta. Cica sunt mai multe care-l influenteaza,n-am retinut exact care sunt factorii; si chiar daca luna asta ti-a iesit mai prost, e posibil ca peste 1 luna-doua, sa-ti iasa iar bine.

Imi vine si mie randul... [il]/Pozele mele
[flo]Ajutati-l pe Andrei![copil]


#28
rami 73

rami 73

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 527 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 18:53

Onutza, niste prajiturele acolo nu fac mama nici un rau, stai linistita. [8D] Daca te abtii mai rau faci, transmite creierul unde negative la bebici. Asa, daca pisihicul tau e fericit si corpul va fi mai primitor pentru [copil] Mai bine vezi ce faci cu dintisorii aia nazdravani, sa n-ai cumva vreo nevralgie, ca nu prea mai seamana a sinuzita...[audinti] Mai fetelor, hai ca am trecut in revista toate alimentele/vitaminele/enzimele [:D] Mai pun si eu o intrebare : de sare stie cineva ceva ? Ca eu de cand am inceput diphereline-ul ma trezesc cu ochii putin umflati (lucru pe care nu il pateam inainte), desi n-am mancat mai multa sare decat de obicei... Oare ar trebui redusa si asta, ca deja ar fi culmea ! [bang] Parca am citit eu mai demult de o fata care s-a umflat rau in urma tratamentului pentru FIV...[ups] rami

#29
Sheritra

Sheritra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.340 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 19:28

Rami, daca ne mai intrebam mult de ce avem voie o sa ajungem sa mancam numai apa! De sare chiar n-am auzit, si-am citit ceva! Pai cum sa n-aibe Oana probleme cu dintisorii, la cate dulciuri mananca? Zana Maseluta o viziteaza zilnic si se socoteste: a mancat prea mult dulce, n-a mancat prea mult? Rugaminte mare: cine merge in Ungaria si-mi poate lua si mie progesteron injectabil? Nu gasesc de loc in Rom, stiam asta, dar tot am incercat. Chiar daca nu mi l-a recomandat doctorul eu vreau sa mi-l fac pe barba mea. In z21 progesteronul il anm de 5.4 (limite: intre 4 si 20) asa ca este cam micut. Imi trebuie peste vreo trei saptamani, deci cine ma poate ajuta please PM, fac cinste c-o prajitura cu zahar brun, faina neagra (sau de soia) si cu felii de ananas si kiwi deasupra. Si bineinteles c-o cafeluta fara alcool si cofeina. Vai de capul nostru. Sheritra Sa o ajutam pe Barbye!!!

#30
M Oana

M Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 596 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 20:14

Dasha cum te mai simti?????? Nu stiu ce sfat sa-ti dau............[batcap][batcap][batcap] Amely te las sa treci de analize, apoi fixam o intalnire, alaturi de toate cele care doresc sa semneze condica. As avea si eu ceva pentru Barby, de sarbatori, ca nu am apucat sa trimit banuti pana la termenul limita si tare mult imi doresc s-o ajut intr-un fel, mai ales ca am fost colege la "oligospermie". Ramica pai nu puteai sa spui de nevralgie inainte de a ajunge la farmacie??? Desigur ca acest diagnostic mi-a fost pus si dupa un paracetamol , chiar m-am simtit mai bine. Cica paracetamolul e permis la ovulatie, iar de la draga Stu am aflat ca si augmentinul, antibioticul luat de mine, ar fi permis in sarcina. Sherica vezi ca in capitolul trecut s-a predat pe larg lectia cu progesteronul injectabil si concluzia a fost ca tot sub forma de ovule e mai bun. Vad ca nu esti atenta la cursuri, draga mea, te hlizesti toata ziua si pierzi din ce se preda in clasa. [hop][berica] Iou am fost la cules de kiwi si ananas, plus ceva ceaiuri de coada soricelului, galbene etc, ca daca 3 l de apa nu pot bea, completez cu ceiuturi calde cu lamaie/portocale/gref..... Acus stau cu stiloul in manuta si astept noutati.........[jamaica] Deliutza din timp incerc sa trec prin toate durerile, ca sa stiu ce-i de facut cand o veni si momentul meu![amoras][hia]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -