Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Soacra !!!


304 raspunsuri la acest subiect

#11
gabibarta

gabibarta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 13:00

quote:
Originally posted by babyblue
eu atat de bine m-am impacat cu soacra mea incat am divortat.:)))insa acum ma bucur.[:D] e mai bine asa. si acum ma simt din nou fericita.[ispita]nu te lasa calcata in picioare!! e tot ce pot sa-ti spun!_______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
wow! Si eu!!! Maine am a doua infatisare la tribunal, si pe cuvantul meu ca imi pare rau ca nu se poate pronunta un divort din culpa soacrei! Asa ca ramane vinovatul principal sotul si alcoolul...Gabi+Robert 20.05.1997[duel]Lili 17.05.2002pozici poze noi

#12
tlaura

tlaura

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 16:29

Fara sa va suparati: eu tot nu inteleg care e faza cu "fetito"?
E o injuratura mai noua si eu nu stiu?
Nu de alta, dar si mie mai imi spune soacra asa![:D]si nu m-am gandit niciodata sa ma supar ca imi zice "fetito"!
Chiar imi suna placut, parca ma alinta, bineinteles, acum depinde si pe ce ton o spune! Mie imi place! Si tonul si soacra!
V-am pupat!


Laura, mama lui Andrei

Poze

Poze

#13
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 16:46

parerea mea e ca sunt si soacre din astea pt care s-a inventat cuvantul "soacra"[bang]......eu il am pe fi-meu care ma toaca mai ceva ca o soacra [:D]

parerea mea e sa va ganditi la parinti(aici intra si soacrele/socrii) ca si cum maine ar fi ultima zi in care-i mai vedeti!
Doamne cata durere lasa in urma moartea unui parinte......si dupa aceea nimic si nimeni nu-i mai aduce inapoi!
noi suntem copii lor si ei merita putin respect(chiar daca noi suntem mai tinere/tineri si nu putem sa ne tinem in frau rabufnirile!)pentru tot ce au facut in viata lor ca sa ne scoata la lumina!

[asia][asia][asia]

cat mai multa iubire si multa toleranta si lume ava fi mai buna!


si pt cele care cred ca soacra mea e din alea de le pui la rana...aflati ca nu e asa,dar eu am iertat-o si o iubesc pt ca ma gandesc la mama mea!


[flo][flo][flo]

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]



#14
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 17:11

asa e babyblue,pt. ea eu sunt o straina....invers nu....poate unde eu nu mai am mama!
dar nu conteaza!
si tu,fata draga,ce sa-ti spun? imi pare rau ca ai patimit atatea,insa timpul vindeca ranile si o sa vezi ca nimeni nu merita sa-ti "distruga" mantuirea!
o sa o ierti odata,nu acum,dar mai tarziu da.....[pup]

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]



#15
cristiama

cristiama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 670 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 17:29

Dragi "fetitelor", Mie soacra-mea imi zicea "papusaaaa". Da cu un toooonn.... Eu am 36 de ani, am cam sarit varsta de papusa. Si totul era la genul - Vai, papusa ce stii tu, indiferent ce ea stia evident mai bine, sa gateasca, sa aiba grija de fisu. imi purta de grija: - Vai papusa, ce greu o sa-ti fie tie, in casnicie adica. Singurul lucru greu in casniciea mea e SOACRA. Si intr-un an de revelion dupa ce m-a papusit in sus si in jos de nu-stiu cate ori, de fata cu mama mea si sot ii zic: - Ma chiama Cristina, in caz ca in 8-9 ani nu ati retinut inca si va rog sa-mi spune-ti pe nume de acum inainte. Sa vedeti ce tacere glaciara a urmat!!! Da de atunci nu mai sunt "papusaaa" Si apropo de una din fete care intreaba daca noi nu le-am gresit soacrelor niciodata: - Ba da am facut o data o mare gresala: LE-AM LUAT FIII! asta in mod cert nu pot sa ierte. cristiama

#16
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 18:16

Buna fetele ma bag si eu in discutia voastra si vreau sa va spun ca eu am o soacra super.Ne intelegem f bine si de cate ori avem cate o problema o discutam si automat o rezolvam.Sper sa tina chestia asta cat mai mult....

anca
poze nunta

#17
cristiama

cristiama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 670 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 19:46

Anca, Ma bucur sa aud ca cineva poate in urma unei discutii sa-si rezolve problema cu soacra. La noi e putin diferit.... Sotul meu e matinal si iese dimineata la alergat in parc, eu sunt nocturna, poate seara as iesii da dimineata dorm! Ce rezolvare a gasit soacra mea in urma unei discutii in trei: sa-si gasesaca sotul alta care sa se trezeasca, cum sa alerge baiatul singur. Baiatul are aproape 40 de ani. cristiama

#18
mariussimiuc

mariussimiuc

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.915 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 22:10

quote:
Originally posted by tlaura
Fara sa va suparati: eu tot nu inteleg care e faza cu "fetito"? E o injuratura mai noua si eu nu stiu?
Daca iti spune socrul meu in felul asta,poti sa fii sigura ca te-a injurat! [:D] Miha [recevere]
Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


#19
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 22:10

Intr-adevar eu am noroc cu ea,ma ajuta f mult si nici pe sotul meu nu il cocoloseste(nu l-a cocolosit niciodata).Cateodata suntem chiar aliate...

anca
poze nunta

#20
Clover

Clover

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 972 mesaje

Postat 02 noiembrie 2006 - 02:33

Anca, esti rara avis. Eu cred ca soacrele bune sau sunt oameni foarte buni sau si-au dorit foarte foarte tare o fata si nu au avut. Pentru mine soacra va fi tot timpul o soacra in ochii careia alta ar fi fost mai buna pentru fiul ei ca vorba aia gatea mai bine sau era mai inalta sau avea bani sau ochi albastri...Intotdeauna ce vor ele comparativ cu ce suntem noi le sta ca un ghimpe in coasta. Georgiana, soacra ta sufera crunt pentru ca ai venit si ii iei toata autoritatea, fata de sot si fata de copil. Din punctul ei de vedere stateai bine acolo unde erai. Ce pot spune? O sa ai nevoie de nervi tari. Sotul cu cine tine? Iar faza cu "fetito" e de mahala, e ca si cum i-ai spune tu "baboooo". The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -