Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Soacra !!!


304 raspunsuri la acest subiect

#1
georgiana 1000

georgiana 1000
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 13:49

Cu tot respectul pentru aceste mame Soacre dar ma mananca limba rau de tot ce se crede soacra mea nu pot sa va scriu povestea ca ma enervez din nou , pentru cele dintre noi care au probleme va puteti descarca aici , si inca ceva dati-mi si mie o idee sa ma inpac cu ea , doar am tutuito asta e tot intr-o criza de furie cand ea ma facut "" fetitzoo'' http://pg.photos.yah...dimob/my_photos Georgiana si Bianca (30 Aug.2004)[bibe][copil]

#2
Raza de soare

Raza de soare

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.618 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 13:54

quote:
Initial creeata de georgiana 1000
pentru cele dintre noi care au probleme va puteti descarca aici


Aici http://forum.desprec...?TOPIC_ID=85863 e subiect special cu soacre si nurori.

Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Vine bebe ! [gravi]


#3
georgiana 1000

georgiana 1000
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 14:23

Merci frumos !sunt atat de nervoasa si nici nu aveam cu cine sa vb. ca daca vb. cu ceilalti din familie incep toti sa te eticheteze ma simt o intrusa la mine in casa ... nu imi vine sa cred trebuie sa iau atitudine si nu pot ...., eu am fost plecata un an ,timp in care soacra mea a avut grija de copil si sot dar asta nu inseamna ca daca m-am intors ii sunt rivala nu.... am fost plecata din cauza unor planuri marete pe care le aveam cu sotul .... mie greu si nu imi vine sa cred , chestia e ca eu nu pup in fund pe nimeni .... http://pg.photos.yah...dimob/my_photos Georgiana si Bianca (30 Aug.2004)[bibe][copil]

#4
cristiama

cristiama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 670 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 19:26

Georgiana, Cel mai probabil soacra ta ignora faptul ca te-ai intors si se poarta ca si cum ar fi ea "sotia". Nu cred ca atat timp cat ea incearca sa fie in locul tau se pune problema sa va impacati. Am incercat si eu asta cu soacra mea, sa ma impac, dar cata vreme ea vrea sa "fie" in locul meu asa ceva nu e posibil. Ce ai putea sa faci tu ar fi sa clarifici rolul ei acum cand te-ai intors. Iti doresc succes si muuult, mult calm. cristiama

#5
calatoare

calatoare

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 22:03

De obicei unele soacre se impun atunci cand gasesc teren prielnic. Iar unele nurori nu pot riposta din mai multe motive(timiditate, sot ascultator fata de mama sa, ajutor financiar din partea soacrei si altele). In cazul tau, lipsa de acasa in decursul unui an. Clar ea are un aer de dispret in ceea ce te priveste. Musai sa iei atitudine! E familia ta.

#6
innaa

innaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 03:21

[si-eu]Te sustiin!!!

Dar macar soacra-ta iti spune in fata (daca am inteles bine) ...soacra-mea sapa si sapa pe la spate cat poate[vom][bruta][drac]


te pup!
capul sus!
si scrie-ne sa te mai eliberezi!




Irina si [copil]Noélia - 25 sept 2005

#7
Annie80

Annie80

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.739 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 08:56

de 3 ori ne-am intalnit si ne-am certat de 5 ori.....[:D] [:-)))] am tratat-o cu ignore tunci cand vorbea si nu ma interesa ce spune, al meu sot stia ca nu se poate pune cu mine si dak il vedeam ca ii ia apararea...avea de furca cu mine dupa, ca doar eu sunt cea cu care traieste eh...n-am mai vazut-o de vre-o 2 ani si juma, si nu mi-e dor

#8
tlaura

tlaura

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 10:28

quote:
Originally posted by georgiana 1000
Merci frumos !sunt atat de nervoasa si nici nu aveam cu cine sa vb. ca daca vb. cu ceilalti din familie incep toti sa te eticheteze ma simt o intrusa la mine in casa ... nu imi vine sa cred trebuie sa iau atitudine si nu pot ...., eu am fost plecata un an ,timp in care soacra mea a avut grija de copil si sot dar asta nu inseamna ca daca m-am intors ii sunt rivala nu.... am fost plecata din cauza unor planuri marete pe care le aveam cu sotul .... mie greu si nu imi vine sa cred , chestia e ca eu nu pup in fund pe nimeni ....http://pg.photos.yahoo.com/ph/hazardimob/my_photosGeorgiana si Bianca (30 Aug.2004)[bibe][copil]
Georgiana, nu trebuie sa pupi in fund pe nimeni; trebuie doar sa ai un pic de rabdare si tact, si incet, incet sa o faci sa inteleaga ca tu esti doamna casei.Dar, dupa cum chiar tu spuneai, timp de un an de zile, dansa s-a ocupat de casa, iar acum nu poti sa o dezobisnuiesti intro zi de tot ce a facut un an. In fond v-a ajutat destul de mult.Ai rabdare!Nu pot sa remarc, in general, cata intoleranta exista vis-a-vis de soacre. Eu nu zic ca nu sunt asa cum le descrieti, dar totusi, voi chiar nu gresiti cu nimic fata de ele? chiar sunteti perfecte?Nu uitati ca intro zi majoritatea vom deveni socare; mai bune sau mai rele. Stiu, o sa-mi spuneti ca voi nu veti face, nu veti drege! O sa vedem!Sper ca nu am suparat pe nimeni, eu am spus doar ce cred, pentru ca am vazut multe cazuri de soacre blamate, dar care in realitate, situatia era cu totul altfel. Cum sunt si soacre rele, exista si nurori foarte rele, si atunci fereasca Domnul de asa ceva!Stiti cum se zice: adevarul e undeva la mijloc!Pupici si numai bine![flo]Laura, mama lui AndreiPozePoze

#9
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 10:45

Poate ca asteapta recunostinta ta si nu reprosuri. Nu cred ca conteaza cine te-a trimis, daca nu voiai nu plecai! Mie nici "fetito" nu mi se pare atat de rau!

6 ani si ...






#10
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 12:36

Adevarul adevarat e ca nu putem stii exact ce si cum in cazul Georgianei. Si eu, daca povestesc de cele 2 soacre (fosta si actuala), puteti zice ca adevarul pe la mijloc.... etc. Am mai povestit si nu repet aici. Este in-cre-di-bil ce le poate naste mintea si cit pot fi de scorpii! Sper sa nu ajung la fel! De dragul copiilor mei! Nu putem judeca noi de ce a plecat Georgiana, ce si cum. Iar mie sa-mi fi zis "fetito", as fi luat-o la goana din casa mea!..... Georgiana, iti tin si eu pumnii!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -