Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

hsg si histeroscopie


295 raspunsuri la acest subiect

#11
m_monique

m_monique

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.906 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 21:14

mie dupa hsg mi-a recomandat doctorul sa trec la treaba [xinpat], ca imi cresc sansele de a ramane gravida cu 30%. eu am ramas in aceeasi luna.

[gravi] 33 + cu [baietel]

Nunta noastra


#12
mormelvio

mormelvio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 22:16

Fetelor si eu o sa merg vineri pt HSG. Imi e o frica de mor. Se poate face anestezie locala??? A facut cineva?? poze http://community.web.../user/mormelvio

#13
ela2004

ela2004

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 22:32

Trebuie sa va spun ca azi am facut si eu HSG la spitalul din Medgidia si a fost o durere suportabila, cam ca o prima zi de ciclu, din alea mai puternic dureroase... Oricum sa nu va fie frica, pentru ca nu doare asa de tare cum m-am asteptat si eu..Si intr-adevar se face cam in ziua 7, dupa ce nu mai ai nici un pic de sangerare.. Cat despre anestezie fetelor, nu mi-au facut nimic...si nici eu nu am luat nimic nici inainte, nici dupa.. Deci pot spune ca am trecut cu brio..[:D]. Mult succes la fetele care urmeaza..si sa nu va fie frica..doar e pentru o cauza nobila...[copil]. [pup]

#14
m_monique

m_monique

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.906 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 22:48

quote:
Originally posted by mormelvio
Fetelor si eu o sa merg vineri pt HSG. Imi e o frica de mor. Se poate face anestezie locala??? A facut cineva??pozehttp://community.webshots.com/user/mormelvio
nu doare asa de tare. cam ca la ciclu, si dureaza f. putin.[gravi] 33 + cu [baietel]Nunta noastra

#15
iliuta

iliuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 23:09

Depinde de organismul fiecareia. Este o durere suportabila, ca si cea de la CM. Nu se face anestezie. Pe mine m-a durut putin mai tare deoarece aveam totul ff inchis si au ajuns foarte greu la uter, iar cand mi-au bagat serul ameteam..........dar nu se moare din asta, stati linistite. Dureaza cam 20 de minute, apoi sangerezi, si iarasi depinde de organism cat si cum......... Cam asta e..........doare dar se suporta.......... "Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......" Mihaela

#16
nico2006

nico2006
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 16:44

Va multumesc tuturor de incurajare, din pacate nu am mai apucat sa citesc ce a-ti scris voi. Am fos si am facut HSG ,a fost mai mult frica si intradevar o durere de ciclu si atat. Sunt la dr. Gliga Flaviu seful clinicii din Brasov,e foarte bun si mi-a explicat tot ce trebuia. Va trebui sa fac o laparoscopie dar am inteles ca nu e greu. Parca am mai mult curaj acum si sunt mai optimista pentru ca ma gandesc la ceea ce vreau (copilas). va pup

#17
nico2006

nico2006
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 18:53

quote:
Originally posted by mormelvio
Fetelor si eu o sa merg vineri pt HSG. Imi e o frica de mor. Se poate face anestezie locala??? A facut cineva?? poze http://community.web.../user/mormelvio
nu-ti fie teama nu doare decat ca la ciclu, ia ceva de durere inainte cu o jumatate de ora(nurofen...)

#18
mormelvio

mormelvio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 20:41

Fetelor multumesc pt incurajari. Incerc sa-mi stapanesc emotiile...dar o sa fie bine. Pe mine a zis ca ma interneaza pt o zi. Voi ati fost internate sau nu??? Cat ma costa toata interventia??? Nu stiu cat sa dau la doctor..Mi-a zis sa duc adeverinta de la serviciu...dar doctorului cat sa-i dau??? poze http://community.web.../user/mormelvio

#19
m_monique

m_monique

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.906 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 21:57

eu am stat internata doar cat mi s-a facut HSG.
oficial HSG nu costa nimic. nu stiu cat se da la doctor.

[gravi] 33 + cu [baietel]

Nunta noastra


#20
atena_grecu

atena_grecu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 noiembrie 2006 - 14:03

Pe mine m-au tinut in spital pana a doua zi. La Giulesti nu te lasa sa pleci imediat. Dupa analiza nu te mai doare deloc. Nu are rost sa faci anestezie pt ca dureaza foarte putin - la mine nu cred ca a durat mai mult de 5 min. Daca trompele sunt ok doare foarte putin. Succes!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -