Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (8)


296 raspunsuri la acest subiect

#41
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 18:07

Fetele va multumesc si cred ca am reusit.Pup fetele

anca
poze nunta

#42
lilirusu

lilirusu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 18:25

Buna fetelor!Incerc sa-mi revin dupa prima mea sarcina pierduta.Dar,imi este foarte greu cand ies din casa si vad gravidute si bebei.As dori sa va intreb ce s-ar intampla daca as ramane insarcinata din prima luna dupa chiuretaj?As putea pierde iar sarcina?Numai o noua sarcina m-ar ajuta sa trec peste aceasta suferinta si parca nu am rabdare sa astept 2-3 luni. lilirusu

#43
Chantal

Chantal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 18:43

Danac, ingrozitor prin ce trec prietenii tai![:0] Nu am cuvinte, sunt de-a dreptul socata! [:0]Nici eu in locul lor nu mi-as mai dori sa traiesc dupa asemenea tragedii! Lilirusu, citeam pe site-ul doctorului Tutunaru ca dupa prima menstruatie de la chiuretaj poti incerca sa ramai insarcinata. Asa ca, spor la treaba si nu te lasa! [pup]

#44
Chantal

Chantal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 18:55

Lariana, cum ti-am mai zis, nu te lasa, cauta pana gasesti medicul care are curajul sa-si asume responsabilitatea de a-ti supraveghea sarcina. Nu te opri la primul doctor pentru care cel mai simplu e sa faca intrerupere [:(!] decat sa-si faca treaba la modul cel mai serios. Te rog nu-l omori pe bebe [copil]! Doamne ajuta sa fie bine![ruga]

#45
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 19:32

Lariana ma bucur ca te-ai hotarat sa mai mergi la dr.! Osa fie bine,o sa vezi! In continuare mi se pare ciudata atitutdinea lui Nayel pentru ca el mi-a zis mie initial ca rebuie sa astept 8 luni de la cezariana iar apoi,cand am fost la 6 luni mi-a zis ca sunt bine si putem incerca.Mi se pare ciudat cum de nu ai facut de ieri eco...ma rog! Ai fost la spital sau la cabinet? Ai cerut sa fii consultata sau pur si simplu ati vorbit? Nicidecum el nu este adeptul conceptiei invechite,conform careia trebuie sa astepti 2 ani.
Iti tin pumnii sa fie bine!

Laura nu-ti face griji in privinta neplacerilor sarcinii,ca or sa apara ele cat de curand! [pup]
Eu sunt Z19 si am un CM de 25 de zile(cel putin asa a fost ultimile 2 luni),asta inseamna ca la sfarsitul lunii avem un rezultat, pozitiv sau negativ. Pana atunci...[cit]

Dana [flo] imi pare foarte rau pentru prietena ta! Doamne,ce durere! Nu am cuvinte...[q]
Sa ii dea Dumnezeu putere sa mearga mai departe pentru ca este foarte greu! [ruga]

Va pup pe toate!



Mirela [flo]











#46
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 23:10

Andreea si mie mi s-a intamplat odata la fel ca si tie,seara mi-au curs cateva picaturi si a doua zi mi-a venit ca de obicei.Am calculat prima zi exact atuni cand mi-a venit,chiar daca erau cateva picaturi si mi s-a oprit exact la 4 zile,ca de obicei.Acum nu stiu cum este la tine! [batcap] SE apropie perioada fertila,nu? Bafta! [pup]

Anca [pup] foarte frumoase pozicile! [cool] Sa fiti fericiti!

Elaa imi pare rau ca trebuie sa mai asteptati! Dar lasa ca trece timpul repede si in curand vii si tu cu vestea ca esti [gravi]-dutza! Multa sanatate, sotului!

Mirella ce veste buna! Sa dea Dumnezeu sa duca sarcina cu bine pana la capat si sa aiba un [bebic] sanatos si mancacios![:D]

Mari tu pe unde esti [gravi]-dutzo? Cum iti merge?

Fetelor,este randul meu la raceala.Am racit rauuuu! [bang]
Am asa o stare de rau ca as sta numai in pat! Sper sa treaca repede!
Va [pup]!






Mirela [flo]











#47
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 25 octombrie 2006 - 00:12

tanima, tin sa te felicit ptr baietelul tau, stiu ce simti, si eu am un baietel si-mi aduc aminte cind l-am nascut, e un sentiment......sa ai un bebe sanatos si mincacios. mirela, m-am mutat si acolo nu am internet, de aceea n-am mai aparut.iti tin pumnii deja ptr sfirsitul lunii, sa-mi zici cind sa fac galerie.... andreea, ai dreptate imediat trec lunile de greu, imi zic ca macar daca mi-e rau ca si cu Dominic va fi bine de data asta, cu al doilea nu mi-a fost rau....stiu ca nu e bine sa-l mai ridic pe Dominic, dar mi-e asa de drag....dar ma pazesc bine, si el e mare acuma....in legatura cu intrebarea ta, si eu am mai patit asa, si cind am intrebat la medic, mi-a spus ca se tine cont de atunci cind iti curge continu, dar cum spunea o fata, sa nu fie ciclu peste sarcina, ai facut un test? mirela76, ma bucur f mult de vestile bune, si intr-o zi ai sa-ti ti si tu copilul in brate. laura, draga mea colega, ai dreptate, si eu ma gindesc, cu Dominic mi-am dat sufletu pina pe la 4 luni juma, si el e bine, imi zic si acuma e bine ca am raul asta, ca e semn ca e bine. tu, nu-ti fa griji ca greturile vin mai tirziu, la mine au inceput la 6 saptamini.si ai dreptate tre sa minc des si putin. ai dreptate si cu Dominic, incerc sa-l ridic cit mai putin posibil(el are inca scutece,il mai ridic pe masa de schimbat), dar sotul ma ajuta mult de data asta, si dr mi-a spus la fel, si cind vrea la mine in brate ma pun pe pat si-l iau in brate. cu hormonul ala ca a iesit asa mic, eu cred ca e normal, esti abia la inceput de sarcina, asteapta putin si va mai creste sint sigura. ai grija de tine.[dual] ileana, durerile mele de cap au fost cu dominic cam pina pe la 6 luni, si-mi curgea si singe din nas, dar atit. tu avindu-le si inainte tre sa cauti ce si cum, si eu am suferit de migrene acum citiva ani si aveam tensiunea prea mica , am luat tratament, si am facut exercitii de relaxare si in citeva luni am scapat. sanatate mult, ai grija de tine si de bebe. della, [dual] lariana, ma bucur ca nu te pripesti in decizii. iti tin pumnii. danielac, imi pare rau de prietena ta, saracii, e groaznic, nici n-am cuvinte, din pacate nu stiu de ce a imbatrinit placenta la 6 luni. elaa, merci de urari. lilirusu, mie medicul mi-a spus 1-2 cicluri, din cite am inteles la fetele cu sarcina mai avansata si la cele cu cezariana termenul e mai lung.eu, am ramas din nou dupa 2 cicluri. eu, sint putin cam dezamagita, [V]am sunat azi sa-mi iau rv la medic, si mi-a dat abia pe 23 noiembrie, o sa am 11 saptamini....asistenta si-a amintit de mine, ca si fiica ei pierduse o sarcina, si mi-a zis ca acuma are un baietel.....speram sa-mi dea mai repede avind in vedere ce mi s-a intimplat, a zis ca dr atunci cheama pacientele ca sa le poata face eco.....macar voi putea sa-mi vad puiul(ca nu toti fac eco imediat), stateam in dubii sa ma duc la acelasi sau nu...ca a fost tare dragut cu mine pina la ultimul rv, cind facusem hemoragia aia si m-am dus la un consul era indignat ca l-am deranjat sau asa ceva de genul asta, si m-a consultat cam in sila si mi-a zis ca n-am nimic si ca pot sa am alti copii......acuma eu stiu, ma duc tot la el ca sint sigura ca face eco din prima....pe urma daca nu-mi place il schimb si gata.....oricum nasc la spitalul unde prietena mea e medic generalist si va fi bine, are ea grija de mine. azi n-am mai avut asa mari greturi, parca am avut si o mica pofta, de cioco[}:)], in rest seara dupa servici cad ca o musca, mi-e ciuda ca nici nu am timp sa ma ocup de Dominic cum as vrea, dar imi zic, ca am dreptul sa ma relaxez putin doar sint gravida... va pup pe toate Flavia [gravi]+6, mama lui Dominic 17 mai 2004 http://community.web...er/pepsidominic

#48
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 25 octombrie 2006 - 01:09

Dana mi s-a strans carnea pe mine la gandul unei asemenea suferinte, prin care trec prietenii tai! Sa le dea Dumnezeu putere[ruga]

Stiam ca in viata exista necazuri mai mari ca ale mele si vad ca viata o confirma. Mi-a povestit dr mea, cand am fost sambata in spital, de o femeie care a nascut un copilas cu malformatii la cord, ea are leucemie si mama ei are cancer la colon, parca[V] Sa ne fereasca Dumnezeu de tragedii mai mari[ruga]

Flavia[pup] las' ca atunci vei vedea bebicul gata format si manute si picioruse miscand[il]
Abia astept sa vad si eu copilasul meu! Prima data cand l-am vazut format ca un copilas, la sarcina trecuta, a fost la 10 sapt. Ufff mai am mult pana atunci, dar sa vad eu si un samburel ca-i bate inimioara si sunt fericita[9cer]
Ma tot pipai toata ziua pe sani si mi se pare ca nu ma mai dor si mi-e teama[bang] Valoarea aia mica la bhcg m-a dat peste cap[bang] Abia astept sa vina ziua de sambata!

Flavia mai menajeaza-te un pic, nu mai fa atata treaba la servici! Le-ai spus de sarcina?

Mirela[pup] abia astept sapt viitoare, poate ne dai vesti bune! Multa sanatate si sa stii ca ai voie sa iei paracetamol sinus[;)]

La mine e racit sotul meu si nu ma mai lasa sa-l pup si eu mor, ca l-as pupaci toata ziua[olala] Oricum eu nu-s decat mucoasa si sper sa nu iau nimic de la el. Si anul trecut a racit, cand eram eu [gravi] si nu am luat.


[ruga]
Poze Laura[marinar]
Sa o ajutam pe Barbye


#49
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 25 octombrie 2006 - 02:22

Flavia [pup] stiu ca esti nerabdatoare sa-l vezi pe bebe,lasa ca timpul trece si acu' vine 23 noiembrie! Si eu tot la 11 saptamani l-am vazut bine. Pana atunci ai grija de tine si de [bebic]

Laura [pup] mersi pentru sfat! Iau doar paracetamol,poate,cine stie...[;)]
Asa cum zic si fetele,nu te ingrijora in privinta valorii mici la bhcg,este asa din cauza ca sarcina este mica.In orice caz,sunt convinsa ca te vei linisti abia sambata cand vei merge la [medic]
Pana atunci iti tinem pumnii!

Va [pup]! Noapte buna! [nani]



Mirela [flo]











#50
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 25 octombrie 2006 - 04:10

laura, sper ca-l voi vedea miscind, ca ultima data eram atit de fericita cind mi-a spus ca-mi face eco si am sa-l vad pe bebe, si cind colo.....dar de data asta va fi bine, si-mi voi vedea bebitu, si am sa pun pe net poza sa-l vedeti si voi na. sa stii ca pe mine m-au durut mai tare sinii la sarcina cu Dominic, si acuma e suportabil , iti tin pumnii ptr simbata sint convinsa ca va fi bine, trebuie si tu sa crezi tare tare de tot si asa va fi, si eu cred tare tare ptr mine. da, am spus la servici, dar treaba tot tre sa mi-o fac, nu i-a convenit deloc si mai ales cind a auzit ca vreau trei copii a facut ochii cit cepele....dar e treaba ei, eu imi gasesc un job si mai bun daca vreau....dar s-a bucurat mult ptr mine, si ma tot incurajeaza ca va fi bine de data asta, e o femeie cu suflet bun patroana mea.vezi sa nu iei raceala aia, mai lasa pupatul..... mirela, daca mai tii minte si eu ma facusem cu o raceala cind s-a prins bebe, vai iti tin pumnii poate si la tine se prinde luna asta......si daca tii minte si mari era bolnava parca.....oricum numa paracetamol ai voie, in rest ceai si odihna...eu sa bat in lemn ca de cind ii dau picaturile de echinaceea+propolis Dominic nu mai e bolnav, si deci nici eu. aveti dreptate fetelor nu mai e mult pina in 23 noiembrie, nici macar 1 luna......ei, asta e.... va pup pe toate Flavia [gravi]+7, mama lui Dominic 17 mai 2004 http://community.web...er/pepsidominic


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -