Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (8)


296 raspunsuri la acest subiect

#291
Joahnna

Joahnna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 20:20

Michelle am citit printre lacrimi povestea ta..crunt si nedrept...imi pare nespus de rau. Cu timpul sper sa gasesti puterea de a merge mai departe. Multa sanatate.[pup]

#292
ellis

ellis

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 20:49

Michelle, sa dea Dumnezeu sa ai taria de a te ridica. Sa nu gandesti ca nu iti intelegem durerea, ce nu intelegem este pentru care motiv trebuie sa se intample asa o tragedie. Plangem si ne rugam alaturi de tine. trebuie sa comunici cu cei din jurul tau pentru ca numai asa vei reusi sa depasesti cu bine momentul. [ruga] Ellis

#293
msemcu

msemcu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 21:24

Michelle eu am trecut prin ceva asemanator: si eu am fost nevoita sa trec prin durerile nasterii si sa aduc pe lume un ingeras care insa nu a ramas alaturi de noi. Puiutul meu insa murise intrauterin. E foarte mare durerea prin care treci, dar plangi si incetul cu incetul, cu ajutorul familiei o sa fie mai bine! Noi suntem alaturi de tine in cazul in care vrei sa vorbesti cu cineva! Mari

#294
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 22:01

Michelle e cutremurator ce ti s-a intamplat!!! Nu am cuvinte...[:(] Ma rog sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste aceasta grea incercare [ruga]
In urma cu cateva luni,cand am pierdut copilasul nostru drag si am suferit ingrozitor(si acum suferim,dar durerea s-a mai estompat si cred ca ne invatam sa traim cu ea), am citit o poveste pe forum (nu imi amintesc acum cine o postase),pe care as vrea sa o citesti si tu:
" odata o femeie si-a pierdut pruncul nenascut la doar cateva luni de sarcina,avea o mare credinta in D-zeu si dupa acest eveniment neplacut mereu plangea si il intreba in rugaciuni pe D-zeu de ce a permis sa i se intample asa ceva?....dar intr-o noapte femeia a visat ca era in cer printre un grup de copilasi si aveau fiecare in manuta cate o lumanare aprinsa...iar unul statea intr-un colt si plangea....acel copil a atras-o fff mult...ca un magnet....era ceva special in el ...s-a apropiat de copil si l-a intrebat de ce plange?iar copilasul i-a raspuns:plang pt ca tu esti mamica mea si de cate ori tu plangi mie mi se stinge lumanarea si nu pot sa ma alatur celorlalti copii ,te rog mamica nu mai plange ,nu-ti dai seama ca lacrimile tale imi sting lumanarile..?...visul i s-a parut atat de real incat din acea zi femeia nu a mai varsat o lacrima!si mereu ii aparea in vis un copilas care mereu radea si era fericit!"

Noi intelegem ceea ce simti si suntem cu sufletul alaturi de tine [grup]





Mirela [flo]

#295
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 22:07

Offf, Michelle nu-mi iese din cap tragedia ta! M-a facut sa retraiesc durerea pe care am simtit-o si eu acum 7 luni: am nascut la termen (41 de sapt) o fetita care murise kiar in ziua aia, din cauza unei triple circulare de cordon! Am crezut ca voi innebuni si ca viata nu mai are rost si ca nu ma voi putea ridica niciodata de jos.....Ajunsesem in iad, parca! Dar iata ca, acum la 7 luni de la tragedia mea, sper sa reusesc sa am o sarcina sanatoasa, sa am un copil pana la urma, am ajuns sa gandesc pozitiv, chiar daca in momentul asta am in mine o sarcina oprita in evolutie! Merg mai departe, stiu ca ingerasul meu ne vegheaza si ne va trimite un sufletel sa ne bucure inimile!

Iti spun toate astea ca sa stii ca te inteleg si ca sufar cu tine! Si ca sa stii ca, daca ii lasi pe cei apropiati, mai ales pe sotz sa fie langa tine, vei reusi sa te ridici din suferinta si sa mergi mai departe. Plangi pana simti ca nu mai ai lacrimi, spune tuturor durerea ta, descarca-te, dar lasa in inima ta si speranta! Ingerasul tau te vede si se roaga pt tine si-si doreste sa iti revii cat mai repede, pt a aduce pe lume pe surioara sau pe fratiorul ei. Asta m-a facut pe mine sa ma adun, sa-mi impun sa merg mai departe: trebuie sa fiu sanatoasa pt copilul meu! Asa sa gandesti si tu: trebuie sa fii sanatoasa, ptc un sufletel asteapta sa vina la tine si vrea sa fii pregatita pt el[flo]


[ruga]
Poze Laura[marinar]
Sa o ajutam pe Barbye


#296
ileana_marius

ileana_marius

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 22:13

Michelle as vrea sa iti spun f multe, dar nu ma pricep la cuvinte. Suntem cateva fete aici care au apucat sa isi vada bebelusi, care au stat cu ei pana au plecat...asa ca intelegem prin ce treci. Am retrait odata cu povestea ta, povestea mea si mai ales perioada dupa ce am venit acasa de asta imi e greu sa iti spun ceva. Puterea trebuie sa vina de la tine. Trebuie sa te gandesti ce vrei in viitor. Vrei sa stai in casa si sa plangi mereu? (acum vei spune da) Nu o vei uita niciodata pe Katharina, dar trebuie sa mergi mai departe. Mie imi era frica ca daca merg mai departe si nu ma mai gandesc o sa o uit, dar nu e adevarat. Am si acum momente in care strig DE CE, o vreau inapoi, ca sa nu mai spun de DACA...dar viata merge inainte. Cred ca ar trebui sa te gandesti la sanatatea ta mentala si la recuperare. Un alt bebelus nu o va inlocui pe Katharina, dar iti va readuce fericirea si speranta. Nu stiu exact daca se intelege exact ce vreau sa iti spun, cum spuneam nu ma pricep la cuvinte, dar sper din suflet sa gaseti puterea sa mergi mai departe.
Eu mi-am vazut bebelusa conectata la aparate cu ace peste tot si unul mare in cap, a trebuit sa iau decizia de a fi deconectata (pe care uneori o regret), am tinut-o in brate pana s-a stins, am vazut-o a 2-a zi, rece si vanata, si apoi a trebuit sa o pun in cosciug...

Ileana[gravi] 13+
[url="http://bd.lilypie.com/HOlhp2.png" alt="Lilypie Expecting a baby Ticker"] my baby[/url]

#297
ileana_marius

ileana_marius

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 22:20

Am deschi un nou capitol
http://forum.desprec...?TOPIC_ID=87550

Ileana[gravi] 13+
[url="http://bd.lilypie.com/HOlhp2.png" alt="Lilypie Expecting a baby Ticker"] my baby[/url]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -