Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 6 voturi

Aici raspund la intrebari legate de trat.nat - 4


148 raspunsuri la acest subiect

#1
Tia

Tia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 23 octombrie 2006 - 11:55

Continuarea de la:
1, 2, 3



La acest subiect Livia raspunde intrebarilor voastre in legatura cu tratamentele naturiste.
Pentru discutii, va rog sa postati la subiectul Naturiste si Homeopate


Alte informatii utile despre tratamente naturiste:
Tratamentul Liviei si alte tratamente naturiste

#2
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 23 octombrie 2006 - 12:37

pai daca se continua aici.....revin si eu cu aceeeai "problema"...in plus cu speranta ca poate vreodata Livia va raspunde(si cu intelegerea ca Livia e si ea om si raspunde cand poate si daca poate......asta pt. a nu mi se atrage atentia ca sunt insistenta!!![:D])

deci:
buna draga Liviutza!

am citit si-am tot citit peste tot(inclusiv formula As!) si ca sa fiu mai sigura m-am gandit te rog pe tine sa ma lamuresti....

eu am facut in urma cu aprox 4 luni conizatie si dl.doctor mi-a spus ca pot face copii dupa 3-4 luni,ca o sa mi se faca cerclaj ca sa pot pastra sarcina,deci probleme nu ar mai fi din cauza a ceea ce am avut pe col pt ca testul Pap a iesit de gr.I deci celule sunt normale,problema ar fi ca nu cred ca mai pot ramane insarcinata!
pt. ca inainte(cand eram si eu mai tinerica.....acum am 37 ani) ramaneam insarcnata si din aer,dar acum.....nu s-a mai intamplat!

voiam sa te rog(ca sa nu -ti mai rapesc din timp!) sa-mi spui daca si pt. mine e valabil tratamenul acela naturist pe care l-am studiat si mi l-am si notat.
singura problema ar fi ca la mine nu prea se pot face tratamentele interne cu argila,crema de galbenele pt ca dl. doctor mi-a spus ca nu am voie nimic care sa irite colul....nu stiu daca asta era valabil doar atunci sau mai e valabil si acum....
te rog din suflet sa nu ma ocolesti,
si iti multumesc anticipat


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]



#3
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 02:17

acum sunt in concediu pt.3 sapt.si nu pot raspunde dar cand ma intorc imi reiau treaba! pup si ne "auzim"in curand!!! livia

#4
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 11:19

Liviutza,concediu placut![hia]
vreau si eu [:D]...concediu,evident!

si sa te intorci cu forte proaspete....
eu intre timp iau ceaiurile astea si tincturile si.....la greu!
asa ca peste 3 saptamani......mai vorbim [:D]

[pup]

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]



#5
nique15

nique15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 06 noiembrie 2006 - 18:47

Buna Livia!
Stiu ca esti inca in concediu - si iti urez concediu placut in continuare - dar postez acum intrebarea mea in cazul in care mai arunci o privire pe aici. As vrea sa incep si eu tratamentul pt sani - am avut pb inainte de sarcina, iar acum la 1,3 ani de cand am nascut au reaparut - dureri de sani si mici noduli pe care ii simt la palpare la sanul stang. Voi merge si la medic, dar in paralel vreau sa urmez si tratamentul tau. Intrebarea mea este: ce produs de pe piata recomanzi pt Uncaria tomentosa (gheara matei)? Eu am gasit Cat's Claw de la Laboratoarele Medica cu 0.109g de uncaria tomentosa), Imunostim (COMPOZITIE:
Extract de Uncaria tomentosa ( Cat’s Claw ): 100 mg.;
Pudra de Uncaria tomentosa ( Cat’s Claw ): 400 mg.;
Pudra de Echinacea angustifolia: 100 mg.), Imunomix de la Aboca, care mai contine si alte plante pe langa uncaria tomentosa, dar farmacista mi-a spus ca sunt 100% naturale. Oricum eu am citit ca cel mai bun este extractul din scoarta plantei, fata de cel din radacini sau frunze. Ce parere ai, ce imi recomanzi sa folosesc? Pot lua Imunostim? Iar referitor la napraznic, pot inlocui pulberea cu capsule cate 4caps de 3X/zi? Si inca o intrebare: tratamentul il incep din prima zi de ciclu si il iau pe toata durata acestuia, da?
Multumesc foarte mult!


Ioana si [hippi] Simina

Poze cu Simina

Simina e atat de mare


#6
violetamaria

violetamaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 22 noiembrie 2006 - 19:46

BUNA FETELOR SUNT VIOLETA AM RAMAS INSARCINATA PRINTR-UN TRATAMENT NATURIST MENTIONEZ CA SOTUL AVEA OLIGOSPERMIE POATE INTERESEAZA PE CINEVA RETETA violeta ne intereseaza!! te rog posteaza reteta la subiectul de mai jos: http://forum.desprec...?TOPIC_ID=87650 Tia multumim [flo]

#7
Tia

Tia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 12 decembrie 2006 - 11:41

va rog mult sa continuati discutiile la subiectul despre tratamante naturiste, click pe link-ul de mai jos. la acest subiect postati numai intrebari adresate direct Liviei. multumesc [flo] http://forum.desprec...06&whichpage=12 postarile care nu se incadreaza in tema stabilita vor sterse fara preaviz. multumesc

#8
miki-miki

miki-miki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.974 mesaje

Postat 17 decembrie 2006 - 01:59

Livia vreau doar sa stiu dc pot lua in acelas timp Vitex Fruit (contine numai pulbere din fructe de Vitex Agnus Castus) si Maca de la Innovatics (care e maca simpla). Interactioneaza negativ? Multumesc anticipat! [flo] Miki

#9
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 01 ianuarie 2007 - 19:33

quote:
Originally posted by miki-miki
Livia vreau doar sa stiu dc pot lua in acelas timp Vitex Fruit (contine numai pulbere din fructe de Vitex Agnus Castus) si Maca de la Innovatics (care e maca simpla). Interactioneaza negativ? Multumesc anticipat! [flo] Miki
Le poti lua linistita impreuna...nu interactioneaza negativ,din contra! pup! livia

#10
galuscuta

galuscuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 08 ianuarie 2007 - 14:22

Am nevoie si eu de un ajutor : Sotul sufera de oligospermie , acum ii dau BU ;apilarnil 15 zile/luna si laptisor de matca celelalte 15 zile; napraznic si pastile de telina si Vitamina E 2x1 zi 15 zile pe luna Eu iau maca 2x2/zi pentru ingrosarea endometrului si stabilizarea ciclului. E bine cum le luam ? galuscuta


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -