Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina (7)


293 raspunsuri la acest subiect

#41
Della

Della

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 14:03

Hair, toata m-am cutremurat citindu-te.. E de nedescris durerea asta, neputinta si nepasarea medicilor, sau ce o fi ea... Nu intru in mai multe detalii, nu rezist [:(] si sunt la servic, tr. sa fiu intreaga cat de cat. Abia astept sa ne dai detalii despre carte. Asi cumpara-o si eu, este accesibila in Romania? Adela
Pentru ca raul sa triumfe, este suficient ca cei buni sa nu faca nimic. (Lacrimi din soare)

#42
ileana_marius

ileana_marius

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 14:41

Flavia felicitari mamico![bis][bis][bis][bis][bis]
Ma bucur f tare. Imi imaginez cum te simti pt ca ti-am simtit fericirea in scris. Sa ai o sarcina usoara.
Fetelor urmati si voi o sa vedeti...noi va spunem ca se poate...
Irina71 am dpn pe 6 mai, dar nu m-am inscris la odisee cred ca si de frica sa ma inscriu pe lista mamicilor si apoi....plus ca nu am vrut sa las fetele de aici pt ca imi e greu acum sa fac fata la mai multe subiecte...poate acum cu Flavia ma inscriu si eu...sau mai astept urmatoarea eco...

Eu am in continuare probleme cu netul...sper sa trimit mesajul...

Ileana[gravi] 10+
[url="http://bd.lilypie.com/HOlhp2.png" alt="Lilypie Expecting a baby Ticker"] my baby[/url]

#43
hair

hair

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 15:08

adela, cartea mi-a imprumutat-o o prietena, uite despre ce e vorba: http://www.librarie....stantin-V-Zorin n-am apucat sa citesc nimic inca. ralu

#44
estecri

estecri

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 16:57

Flavia, stiu ca sunt insistenta si poate nu ai timp...dar te rog...spune-ne inca odata ce simptome ai avut... Va pup pe toate![grup] sorina

#45
Della

Della

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 17:37

Fetelor, in sfarsit am reusit sa scanez articolul [:D]. http://pg.photos.yah...m?.dir=/66c2scd Va [pup], tr. sa plec dupa richie la gradi.
Pentru ca raul sa triumfe, este suficient ca cei buni sa nu faca nimic. (Lacrimi din soare)

#46
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 17:48

Dragele mele, Am doua zile extrem de pline si grele si nu am timp de nimic. Totusi, cum am ajuns la serviciu am intrat repede pe forul sa vad ce face Flavia. Flavia, ma bucur enorm pentru tine!!!!!!!! Eram apropae sigura, ca si celelalte fete, in urma simptomelor pe care le-ai descris. Sant convinsa ca ai sentimente contradictorii, ca te gandesti la sarcina pierduta, dar nu lasa teama si gandurile negre sa-ti afecteze aceasta perioada minunata. Fii increzatoare, ai avut atatea probleme si uite, Dumnezeu nu te-a uitat. Ai o casa nou, un bebe nou, pe noi, aici, asa ca trebuie sa fii cu adevarat fericita! Asa cum zice si Della, cred ca nu trebuie sa iti faci griji din cauza virusului. Te pup mult si iti doresc cea mai usoara sarcina! Si sa nu pleci de la noi! Fetelor, sunt singura ca Flavia e deschizatoare de drumuri, dupa Ileana, bineinteles. O sa le urmam si noi, cat de curand. Va pup pe toate si promit sa scriu mai mult maine Andreea

#47
hair

hair

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 18:06

simt ca explodez. acum am citit pe net ca un bb a stat la budimex 3 sapt. pe oxid nitric, cu vreo 2 luni inainte de al meu, si a scapat. Pentru Amza nu am gasit in toata tara decat o butelie mica care a tinut 3 zile, si i-a mers tare bine cu el, daca mai era macar 1 butelie sigur traia.........in plus, acum am citit ca in august au adus la budimex 2 aparate unicat in tara cu oxid nitric si cu frecventa mare special pentru hipertensiune pulmonara, numai ca au venit 7 luni prea tarziu pentru noi........nu voi gasi in viata asta raspuns, nici in 10 carti, nici la preoti ralu

#48
ingeras26a

ingeras26a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.619 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 18:08

Flavia, bravoooooo! [bis][bis][bis][bis] Mai vrem fete care sa vina la Odisee! Pupicei, Ingeras [gravi]29+ [fetita] Maya

#49
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 19:03

fetelor m-ati facut sa pling din nou,va multumesc din suflet la toate , merci ca existati, nu plec de aici nici cu suturi in cur....stau cu voi, nici mie nu-mi vine deloc sa ma inscriu la odisee, ptr mine odiseea e cu voi, daca as putea v-as lua pe toate in brate dupa mine, dar cum spunea andreea, ca dupa ileana sint eu ,si dupa mine voi toate sint convinsa, trebuie sa ne stringem rindurile si sa credem....si asa va fi.eu, am primit cel mai fumos cadou de ziua mea..... della, merci ca m-ai felicitat prima, merci ca ma incurajezi cu virusul ala nenorocit ca sa nu-mi fac griji, si eu ma simt mai bine aici, si voi ramine aici cu voi, si poate da sa se schimbe titlul de ce nu!ai o familie superba, am incercat sa citesc articolele dar cind incerc sa maresc nu reusesc[bang], oare ce nu fac bine? si parintii mei au fost profesori.[:D] sorina, nu am scris inca ptr ca e decalaj orar intre mine si voi de 6 ore, aici e dimineata acuma, sint la servici, simptomele erau clare dar mie nu-mi venea sa cred, mai ales ca la celelalte 2 sarcini nu am avut nici o picatura de singe......deci prin ziua 25 am avut scurgerea aia, cum spun fetele s-a implantat oul fecundat, ma dor sinii, urinez frecvent, simt ceva in burta cind ma misc, sint emotiva, temperatura e constanta la 37.4C, ptr mine e a treia sarcina semnele erau clare dar nu-mi venea sa cred, iti tin pumnii ptr duminica, uite incep galeria[cor][majoreta][majoreta][majoreta] laura, tu stiai, [:D]merci de urari, sper ca va fi bine de data asta, pai tatal a reactionat mult mai bine decit ma asteptam, era fericit, asta e cuvintul, acuma e tare atent cu mine si grijuliu......facea tare pe cocosul ca vezi Doamne ce bine si-a facut el treaba....[:D]bafta multa luna asta sa vii cu vestea mare si tu in curind. bubulina, merci mult si eu iti doresc tot binele din lume. mirela,colega mea de numarat, merci mult, sa stii ca si eu am visat o fetita, am sa va zic ce e imediat ce aflu, vopseste-te pe par cit mai poti ca in curind ma vei urma, nu te las eu asa..... gripo, merci mult ptr gest, imi pare rau ptr pierderea ta, eu am pierdut a doua sarcina nu prima, cred ca e mult mai greu......succes si tie, sa fii fericita. hair, merci mult, sper ca va dau sperante ca se poate, imi pare tare tare rau ptr ca nu a putut fi salvat bebelusul tau, nu cred ca exista de ce? nu ai de unde sa stii daca o butelie l-ar fi putut salva, poate ca nu, fiecare reactioneaza altfel la acelasi tratament, tu, trebuie sa-ti spui ca ati facut tot ce ati putut ca sa-ti salvezi puiul, e groaznic de nedrept ce ti s-a intimplat, stiu ca nu intelegi de ce, dar trebuie sa gasesti putere sa mergi mai departe ptr familia, ta si sa-ti gasesti curajul ca ai inca un bebe intr-o zi, nu ca sa-l inlocuiesti pe cel pierdut, ptr ca nu vei reusi, dar pur si simplu sa mai ai un bebe, ca ai mare dragoste de dat, si e pacat sa n-o dai...... ileana, colega mea graviduta, merci ca mi-ai schimbat albinuta, da, poate ne vom inscrie si la odisee impreuna, dar parca as mai astepta ceva fete sa fim o gasca mare[invazie] andreea, merci de urari, a propos de casa noua mi-e groaza ca tre sa ma mut simbata de 21 oct, asa sint eu vad ca ma mut numa gravida, cu Dominic eram in 3 luni cind m-am mutat prima data si in 9 luni cind m-am mutat a doua oara, dar acuma e altceva, Doamne va fi un Craciun perfect, la casa noua, gravida si familia mea cu mine....ai dreptate a rasarit soarele si la mine dupa tot ce a fost, si la voi va rasari o sa vedeti...... ingeras, merci mult, nastere usoara iti doresc. m-am cam intins dar am vrut sa va raspund la fiecare, asa ca va tin la curent cu tot, nu plec de aici, va tin pumnii la toate spuneti cind tre sa fac galerie si fac, mi-e groaza de mutat dar macar o fac ptr bine..... va pup pe toate Flavia, mama lui Dominic 17 mai 2004 http://fr.pg.photos....lbum?.dir=/f878 http://community.web...er/pepsidominic

#50
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 11 octombrie 2006 - 19:56

Flavia, [pup] intr-adevar ai primit cel mai frumos cadou de ziua ta.Un copil este cel mai minunat dar pe care o femeie il poate primi de la viata.Ai grija de tine si de [bebic] din burtica. [;)] Fii increzatoare ca de data asta totul va fi bine.

Sorina, iti tinem pumnii pentru duminica! [majoreta][majoreta] Poate o urmezi pe Flavia![;)]

Ralu, este nedrept ce s-a intamplat cu copilasul tau dar,sunt convinsa ca ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa-l salvezi.Asa a fost sa fie.Incearca sa te linistesti!

Laura , Della , Andreea va [pup] pe toate!




MIRELA [flo]










Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -