Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Endometru,monitorizari,ovulatie,TB, gravidute 141


363 raspunsuri la acest subiect

#1
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 09 octombrie 2006 - 16:49

Daca nu vrea nimeni sa inceapa o sa incep eu cuuuu:[pup][pup][pup][pup]pentru toata lumea anca

#2
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 09 octombrie 2006 - 17:30

Continuare de la Cap.
138,139(140)


Decembrie 2005
[gravi]Martha78 - cap. 97

Ianuarie 2006
[gravi]floricika - cap. 98, anangel_lexi - cap.98, ionica - cap.99, Princess - cap.103, Adriana mica - cap.103, mexxa-cap.103

Februarie 2006
[gravi]MamiFlori - cap 104, Mirona - cap 109

Martie 2006
[gravi] Danita - cap 116
[bb] Catrinel 17 (cap. 49), 23 martie - Oana Carina

Aprilie 2006
[gravi]ingeras26a - cap121, Madana - cap.122, Catalina - cap. 124

Mai 2006
[gravi]Cristinna- cap. 125, Kateryna - cap. 126, Oana Bucur - cap. 128, Megbeng - cap 129
[bb]CamiM (cap.58), 8 mai - Sofia-Alexandra; Virgi (cap.61), 17 mai - Luana Claudia; Shoricutza (cap.62), 26 mai - Ana

Iulie 2006
[gravi]monica b - cap. 131, Karra80 - cap. 132, Alionushca - cap. 133
[bb]Alexia27 (cap.83), 18 iulie - Eileen Nicole

August 2006
[gravi]claubd - cap. 135, ellamiss - cap. 135, oana- dana - cap. 136, vas - cap. 137, Amely - cap. 138, Gabiu - cap. 138
[bb]Iube2001 (cap.83), 3 august - Ana- Daria




succes mult tuturor!!

Roxana

#3
tzuca74

tzuca74

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 09 octombrie 2006 - 19:58

Va pupa Tzuca pe toate.Nu am intrat de mult desi v-am citit.Nu am mari noutati,sant Z19 ,ma dor sanii groaznic(cred ca a crescut prolactina din nou) sa cam atat.Am dat cu naturistele pana in Z11 cand am oprit tot.

#4
chivutamonica

chivutamonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 09 octombrie 2006 - 23:21

Va multumesc pentru raspuns[flo] m-am documentat si eu destul de mult si s-ar putea sa am o perioada fertila destula de buna,ca vad ca si azi tot imi apare mucusul si doamne cit de mult...cine stie poate luna asta ar fi cu surprize dragute pentru noi. poate cine a deschis cap.imi va aduce noroc si eu ii doresc tot ce ea isi doreste chiar si multi[pup] MONI chivuta

#5
Roxali

Roxali

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.486 mesaje

Postat 09 octombrie 2006 - 23:50

Rox dox vad ca nu esti hotarata, era bine daca tot ai inceput sa mai continui, adik prestand sigur in ziua fertila.Eu le-am luat ptr a vedea daca "problema " depinde de organismul meu sau de la sotului(in special ca fumeaza si are o munca care ii c-am incalzeste [gica]).Azi am fost si la doctor analizele ormonale super, control ginecologil ok, ramane sa fac si pap testul si daca nu atunci ma dau pe gigei lui...ii fac o spermograma poate sant [|)]. Alina.ami-am luat tb pana cand testul de ovulatie a iesit pozitiv, dupa n-am continuat deoarece ma trezesc mai devreme(5 sau6) deci oara ar varia...[:(] Ali

#6
amameda

amameda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 10 octombrie 2006 - 02:22

Hai, gagici ca scot eu capul prima. Vad ca unele sunteti mai rusinoase. Dj mama sunt de acord cu unitul fortelor ca cine stie ce mai iese, poate [bibe].Cat despre chestia cu banutul, daca vin tziganii si baga mana sa mi-l fure..Te gandisi ce risc. [ups]Eu cred ca ne pun ceva chinezii in paine de suntem asa sterile.... ca dupa aia ne pun ai nostri in pensie.[asia][asia][asia] Noela, draga mea te pupa Meda si celelalte prietene pe viata.[poc][poc][poc].O pup pe Toto si ii doresc macar ei realizarea de care suntem private noi, fiindca este mult mai pusa la punct decat multe dintre noi. Toto testul de ovulatie s-a pozitivat? Dar Tb(vaginala) cum e ?[pis] Astept raspuns.[pup] Ce mai faceti Luy si Floare de colt? Chiar asa nici un semn de viata. Cum merge lucrul la endometru?[olala][olala][olala] Multumim de noul capitol roxanaz, si sa speram ca ne aduci putin noroc sa scapam de batutul pasului pe loc. [:X] Am facut un studiu comparativ ale testelor de sarcina si pot sa va spun : Baby=Dr.Sigur=Sure ChecK= Bipppp !!!Toate dau rezultate fals pozitive.Nu am testat Ozone si Clear Blue. Singurul rezultat corect l-am obtinut de la stripurile Barza. Asa mi-a iesit mie si nu contest ca poate ati avut si altfel de rezultate. Nu dati cu rosii!! Va doresc succes tuturor la prestat si diplopie.[wow]Pentru toate cate o[flo]. MEDA

#7
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 10 octombrie 2006 - 10:36

Fetele ieri am fost la control si mi-a spus ca am uteru f mic,dar in rest nu am probleme.Din aceasta cauza raman mai greu insarcinata?Si mi-a dat sa fac spermograma(adica sotul meu sa o faca),unde se poate face si cam cat costa?[dual] anca

#8
floarea de colt

floarea de colt

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 113 mesaje

Postat 10 octombrie 2006 - 11:11

[bis]buna dimineata medoo!! chiar imi era dor de tine!! pe unde stai ascunsa??[hot] ce mai faci??in ce stadiu esti? eu raportez:ziua 8 , de ieri am intrat cica pana pe martea viitoare in sapt fertila.asa incat ma dau peste cap sa prestez o data la doua zile.ieri nik...da azi sigur o pun de-o treaba!![;)][^][detectiv] ieri dim.am simtit mici intepaturi in partea stanga....ce bine ar fi sa ovulez pe stanga ,pt ca e trompa mai harnica si fara probleme....si poate luna asta se leaga ceva... nu mai spun ca , luna oct.pt mine intotdeauna a inseamnat ceva buna , am intrat la faculta , l-am cunoscut pe sotul meu...imi pun mari sperante... atata doar sa ne tine curelele si pe mine si pe sot si sa facem treaba buna...(stii ma gandesc serios si eu la faza cu ceasul la ora 6). va pupic si va doresc si voua fetelor spor la bebei!!! o sapt.productiva!![dual][gravi]

#9
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 10 octombrie 2006 - 11:34

Tot eu.De obicei am un CM de 28 de zile,dar luna asta am avut intarziere 9 zile si acum nu mai stiu sa imi calculez perioada fertila si ovulatia.Ajutati-ma sa ma lamuresc va rog.Pupici anca

#10
oana_r

oana_r

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 10 octombrie 2006 - 11:44

fetelor, ajutati-ma si pe mine cu temperatura asta,eu sunt Z22, de 4 luni am CM DE 26 zile si luna trecuta de 24 zile, ieri dimineata mi-am luat temperatura avem 36.9, azi dimineata aveam 37.o fi de bine? de prestat am prestat din Z11 pana Z17 oana si matei(12 NOV.2003) http://pg.photos.yah..._r_76/my_photos


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -