Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)


308 raspunsuri la acest subiect

#21
Simonaci79

Simonaci79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 08 octombrie 2006 - 01:13

Buna seara!!!

Am intrat si eu putin pe aici!

Brenda- mult succes fetitei tale maine, sa fie pe podium!!!! Va tinem pumnii!!!!!!!

Nopate buna si linistita tuturor!

Simona mamica lui [copil]Mario-Gabriel, praslea cel vesel si voinic - 22.07.2005
Poze Mario Gabriel

#22
gabibarta

gabibarta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 08 octombrie 2006 - 13:03

Brenda, bafta Dianei!!!

Gabi+Robert 20.05.1997[duel]Lili 17.05.2002
pozici poze noi


#23
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 08 octombrie 2006 - 13:16

Am intrat cam tarziu, dar tu stii ca tinem pumnii! Abia astept sa vii sa povestesti cum a decurs concursul.
Eu... obosita, aseara am iesit cu niste prieteni si ne-am intors cam tarziu. Azi cred ca vegetez la TV si-atat. Sunt suparata pe astia de la Regia Autonoma Municipala ca nu ne dau apa calda, ieri n-am avut deloc si dupa cum se vede, nici astazi. Si mai sunt suparata pe cineva...

Va pup si cred ca ne mai citim maine!

poze noi

#24
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 08 octombrie 2006 - 16:28

Nu vreau sa comentez despre cum s-a desfasurat concursul...... Nu am si nu stiu ce ar trebui sa va povestesc! No comment...... Diana a terminat pe locul 10.....din 15..... BRENDA COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI http://community.web...er/brendamitran

#25
gabibarta

gabibarta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 08 octombrie 2006 - 19:40

Brenda, daca te ajuta, scrie-ne despre concurs, descarca-te.
Noi am fost ieri la piscina, am crezut ca o sa-mi treaca durerea de gat. Am gresit... nu mi-a trecut:((((
Alma, ti-as trimite apa calda de aici, macar din aia geotermala... nu miroase chiar bine, dar e fierbinte, si scoate si reumatismul:))))
Ieri m-am enervat un pic din cauza paratului, ca a schimbat lacatul de la cutia postala fara sa-mi spuna nimic, si nici macar cheie nu mi-a lasat. E o chestie banala, dar totusi am mancat nervi din cauza lui.

Gabi+Robert 20.05.1997[duel]Lili 17.05.2002
pozici poze noi


#26
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 08 octombrie 2006 - 23:32

Nu,n-am rabdarea si nervii necesari sa mai vorbesc despre asta......in fine,asta este.....mergem mai departe! Gabi,ce as mai veni pina la Oradea la termalele alea....esti o fericita....zau! Pai noapte buna,ne "vedem" maine seara! BRENDA COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI http://community.web...er/brendamitran

#27
Alyssa

Alyssa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 08 octombrie 2006 - 23:44

Buna ziua, fetele!

Gabi, pentru durere in git fierbe niste apa cu sare si apoi asa calduta fa gargara cu ea. Fa de citeva ori, apoi scuipa. Pe mine ma ajuta... Paratul se razbuna si el cu chestii marunte, sa te astepti la asta... Si apoi nu te mai enerva, spune-ti in gind ca o sa treaca in curind!

Brenda, imi pare rau ca s-a intimplat asa la concurs. Banuiesc si eu ca sint cei simpatizati de juriu, poate spaga... Dar fiecare expunere a Dianei la un concurs o va forma mai mult. Pup fata frumoasa si talentata! [pup]

Alma, lasa supararea ca nu este buna pentru nimic! [flo]

Aici este o vreme absolut superba! Este ceea ce se numeste aici "vara indienilor" Culori minunate de toamna peste tot, cald ca vara in timpul zilei, racoare seara si dimineata...
Am zis ca nu sarbatoresc Thanksgivingul?... Ahaaa... Am luat pina la urma curcan, unul mai mijlociu-mic... maclavaitz din ala de impanare, dar eu il fac separat in cuptor, cartofi dulci Yams la cuptor si am luat si un pumpkin pie. Le pregatesc pe toate si le duc la matusa mea sa avem un lunch impreuna, cu bunica, unchiul si matusa mea, poate vine si verisoara mea. Nu ma inteleg bine cu ea, dar trebuis sa ne toleram asa la cite o adunare, nu?... Pentru bunica mea fac si un tort (blatul este acum la cuptor) cu frisca si capsuni, crema de vanilie si bezele sparte in umplutura... se numeste "strawberry short cake"... Pentru Sarah ii fac un "apple pie" facut de mina mea cum ii place ei...

Pentru aranjamentul floral pe masa am luat un dovleac mai inalt, il tai si il cobesc ca o vasa si il umplu cu tufanele de toamna!

Mi-am facut un ceai de ghimbir si dupa ce scot blatul din cuptor, il las sa se raceasca si o tai cu fetele la herghelie sa dam morcovi la cai si apoi sa ducem resturile de pancake de dimineata la ratele din parc. La Edwards Gardens care este la vreo zece minute de mine...

Un lucru pe care il iubesc la Toronto este ca are parcuri multe-multe si la fiecare numar de locuitor pe kilometru patrat se respecta legea conservatiei naturale care spune ca trebuie sa existe spatiu liber si parc proportionat cu populatia din zona... Daca vrei, poti calatori si traversa Toronto numai prin padure, parcuri care dau din unul in altul... Cind te afli intr-un parc chiar si din centrul orasului nu iti vine sa crezi ca esti intr-o metropola, este liniste si aer curat de parca ai fii undeva izolat, la munte...
Un loc de al meu preferat unde imi place sa ma duc sa ma destind este Scarborough Bluffs.

Am scos blatul, merg la plimbare! Va urez o zi minunata![flo]

Alice

#28
gabibarta

gabibarta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 09 octombrie 2006 - 00:45

Aici mergem la piscina. Chiar si iarna. E minunat sa inoti cand ninge:) Mie imi place la nebunie. Apa are 30-32 de grade tot timpul. Si nici nu trebuie sa mergem pana-n Felix:) De fapt si in Felix am avea aceeasi apa.
Alice, mersi... deocamdata ma tratez cu indiferenta. Problema mea nu e gatul, ci traheea:((( Deja o simt...
Ma bucur ca totusi ai luat un curcanel:))))

Gabi+Robert 20.05.1997[duel]Lili 17.05.2002
pozici poze noi


#29
Simonaci79

Simonaci79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 09 octombrie 2006 - 01:32

Buna seara!

Alma- odihna placuta si apa calda cat mai curand!!![pup]

Gabi- sanatate multa sa treaca durerea de gat!!! Si bai multe la apele termale!!! Si sa treaca repede supararea cu paratul... eu nici nu mai reusesc sa-l inteleg pe al meu asa ca ..... am capitulat si incerc sa il evit cat pot, ca neuronul meu mai mult de atat nu face fata... Ce sa fac daca sunt blonda....

Brenda- imi pare tare rau ca esti necajita!!!! Eu va doresc din suflet sa fiti de cel putin 3 ori pe podium anul acesta!!!!! Imi pare rau ca azi nu ati reusit.... [pup][pup][pup]

Alice- ce frumos si bun suna ce ai pregatit tu... iar ideea cu vaza din dovleac e super!!! Si tare frumos este in parcurile pe care ni le-ai aratat! Mi-ar placea si mie sa fie si la noi, dar in Bucuresti in afara de cateva parcuri care sunt minuscule fata de ale voastre.... Mult beton! Distractie placuta maine si sa nu ai parte de suparari din partea verisoarei!!!! Sa va simtiti bine!!!

Plec si eu la culcare acum! Va doresc o noapte placuta tuturor si o saptamana excelenta!!!

Simona mamica lui [copil]Mario-Gabriel, praslea cel vesel si voinic - 22.07.2005
Poze Mario Gabriel

#30
R_MARCE

R_MARCE
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 09 octombrie 2006 - 11:36

Neatza fetelor- frumoaselor, sa inteleg k pt unele we a fost placut, iar pt altele...mai putin placut. Brendina, nu te amari. Probabil sint si alte interese la mijloc in concursurile astea. O sa ajunga si Di la podium... trebuie doar sa mearga inainte si ...sa nu uite sa o faca cu placere. Pt k in primul rind este vorba de "fun" ...nu? La impins carutzuri poti veni oricind. Si asa imi ziceai k ti-e dor de bebici mici. Despre sarbatori, eu le-as tine pe toate pt k e un prilej de bucurie si unde e si mincare bunaaaa ...mmmmmmmmm.... ce mai trebuie? Alice, tu ai toate rudele in Canada? Cum asa? Sint toti romani sau sint prin aliantza? Dak sint ale tale, inseamna k e bine totusi...nu esti kiar singura! Ce m-as duce si eu la piscina dar...mi-e frica! Mi-e k iau cine stie ce ciuperci sau alte alea...si nu vreau acum sa risc nimic. De aia cind pot, stau si vegetez in casa.... si intr-adevar ....ce bine eeee! Duminica am fost la film cu dl tatic si am vazut "Snakes on a plane" sau mai exact, k sa nu existe nici un dubiu, se numea "avionul cu serpi". Ce sa va zic fetelor...? K bebelina mea nu s-a agitat atit de mult in toate lunile astea, cit s-a agitat in timpul filmului! Am zis k imi pleaca burta cu totul...Am ajuns la concluzia k nici ei nu o sa ii placa serpii prea mult![:-)))] Ce mai era de zis...? Ahhhh...am vazut doua filme. Al doilea a fost ok, kiar simpatic: "the devil wears Prada". Il puteti vedea cu incredere... In rest, se pare k "dl tatic" pleaca in prima jumatate a lui noiembrie. Ieri, ma luase la o discutie serioasa despre bebelina ...despre bani... vizite...etc. Se pare k un pic s-a mai dat pe brazda. Mi-a oferit/promis ajutor finaciar (in primul an, zice el,adik pina ma pun eu la loc pe picioare) si k va veni cind voi naste, in febr. Pe undeva exista posibilitatea k el sa vina inapoi, la anul, cu un alt contract, poate pe o durata de zeci de ani... Din ceea ce spune, el ar vrea sa vina ...numai k atunci cind si dak va fi cazul, voi avea conditiile mele de pus! Nu poate veni si pleca cind vrea muschiul lui, iar noi sa ne facem viata in functie de venirile si plecarile lui. Deocamdata...tot ce pot sa fac e sa fiu rabdatoare ...desi nu e punctul meu forte! Vedem ce se intimpla pina la anul ... Vezi, Brenda? Ma intrebai de ce stau, cind imi era greu si ne certam la cutzite? Uite k ceva tot am obtinut! Nu ma refer la ajutorul material ci mai degraba la faptul k a constientizat toata situatia, s-a obisnuit cu ideea ceva mai mult si acum ...kiar ii place un pic. Nu se mai comporta k un copil mare si egoist, pt care nimeni altcineva nu conteaza! Si va veni cind voi naste si isi va tine bebelina in brate... si sint convinsa k va avea si mai multe sentimente pt ea. Nu vreau in mod special sa fim impreuna, dar vreau k el sa o cunoasca si ea, mai tirziu, la fel. Hai va puuuuup pe toate si ne mai auzim azi k vegetez in casa E o vreme super de ....dormit! k nu pot zice "de facut copii" pt k la keful meu "nebun" de sex din ultima perioada....[help] Marce[gravi][fetita] 20+


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -