Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Montignac: ce am mancat azi (79)


316 raspunsuri la acest subiect

#311
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 20 octombrie 2006 - 12:18

Eu acum is inainte de stop si ma simt ca un balon, dar cantarul imi zice ca am 2-3-4% de apa in plus. Asa imi dau seama ca acel kil care mi-l arata in plus e de la retinerea de apa. De asta nu ma ingrijorez cand exista chestii din astea inexplicabile aparent. Singura mea bucurie e sa vad cum scade procentul de grasime, mi se pare mult mai important decat slabitul in sine. Asa ca daca aveti ocazia, sa va cumparati un astfel de cantar, este super! Eu una am acasa un tabelas cu greutatea mea si retinerea de apa si procentul de grasime si ceea ce am papat, astfel incat imi pot da seama si ce anume nu-mi face bine. De ex strugurii, care desi sunt acceptati pe mine ma fac sa stationez sau chiar mai mult, sa ma ingras :D Azi cred ca am sa fac o zi de mere. [pup] Cantarul arata 64.4 dimineata, deci -1 fata de tabel. Spor la treaba fetelor, Liliana http://pg.photos.yah...reada/my_photos

#312
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 20 octombrie 2006 - 13:08

O intrebare: sportul cat timp trebuie efectuat sa fie eficient? Mentionez ca fac 1 ora pe zi de fitness, dar imi place mult bicla si banda, acolo transpir foarte mult. In plus, pantalonii aceia de slabit, de la Biomed de ex, care te fac sa transpiri mult in zone unde altfel n-as transpira la fel sunt ok? Elimina doar apa? Sau am sansa sa dau jos din pernute, aripioare si alte chestii nedorite? Liliana http://pg.photos.yah...reada/my_photos

#313
watty

watty
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 octombrie 2006 - 13:27

Salutare fetelor, ieri am papat asa: dimi-lapte 0,1% cu paine neagra si gem de piersici cu fructoza pranz-gamberi cu ciuperci si legume fierte insa cum gamberii aia cu ciuperci aveau si un sos ciudat ,seara am pus-o toata cu fructe. Azi dimineata nu m-am cantarit ca nu aveam chef...sper ca maine sa nu ma trezesc cu surprize neplacute. Watty

#314
watty

watty
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 octombrie 2006 - 13:34

quote:
Originally posted by pitecantrop
ariel uite raspunsul despre nuci http://www.montignac...5&query=&field=
...nu mai inteleg nimic...uite din prima carte a lui Monti: "Evitaþi, totodatã (numai în Faza I), alimentele glucido-lipidice, cum sunt nucile. " iar pe site zice "Peanuts, almonds, hazel-nuts and pecans are carbs with very low GIs (15) and, as such, can be eaten during Phase 1." Cine ne poate ajuta oare? Watty

#315
Anda Panda

Anda Panda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 10:18

toate cintarele care masoara procentul de gr in corp au partea pe care stai cu talpile, facuta din metal. in mom in care te sui, cintarul trimite in corp un "semnal" electric pe care nu il simti. indicat e ca pers care au "pacemaker" (aparat din ala la inima) sa nu-l foloseasca.
atentie cu astea digitale, ca nu-s prietenoase. eu am returnat unul la magazin dupa 3 zile. era enervant. acum ma cintaream si arata 60 (sa zicem); dupa 5 min devenea prietenos si-mi arata 55. oricit de simpatic parea, prietenia lui clar nu era sincera.
lgireada, minim 40 de min de efort sustinut. te super-incadrezi. sa nu te miri in privinta strugurilor, oricum sint de evitat in faza I.
corbioara, nu e chiar naspa... ma rog....daca ai ceva urgent esti a2a zi programata unde ai nevoie. in caz contrar ... la sfintul asteapta... asa ca nu ma pot multumi decit cu faptul ca medicii aici sint ceva mai competenti fata ce ce am avut eu parte in ro, si nu iau nici spaga. [:D]
ariel, to' nu lasi strugurele dimineata, ai ? [:D]
...ori imi cer eu scuze, ca te-am confundat cu altcineva.... ??? strugurele l-am gasit in tabelul de alimente tolerate, nu recomandate. in privinta mea, ce a fost cu semn de intrebare am eliminat din start, ca sa nu "am vorbe la proces". ceaiul la fel, tre sa fie fara cofeina.

pt amatoarele de wasa o intrebare: ce fel de wasa consumati ? ce scrie pe pachet, ca eu am gasit aci pe raft vreo 3 feluri. cu faina de orz parca, de orez.. si nu mai stiu. asta in cazul in care "rye" inseamna orz.

watty e ceva "necurat" cu monti tradus in romana si monti tradus in engleza. am senzatia (dar nu si certitudinea) ca tot ce e tradus in engleza are mai putine restrictii. spre ex am pus mina pe o carte de la biblioteca, cu retete monti pt america de nord. pai frate, festin pe capul lor ! paste cu bacon. nu mai intelegeam nimic. am returnat-o frumusel la biblioteca si mi-am vazut de monti varianta romaneasca, fara sa ma uit nici in stinga nici in dreapta.

si care sa fie ziua minunata in care toate vom tine monti 100% ? sa zicem MIERCURI 25 OCTOMBRIE ?? de acord toate ????
baaaai, da' stai asea ! 100% monti, fara abateri de nici un fel. fiecare e obligat sa scrie musai ce a mincat. si sa nu minta. scriu si tin si eu. ok ?


POZE
FILMULETE

#316
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 11:31

Anda [pup] ai dreptate! Apropo de treaba cu cantarul eu sustin ca e o treaba buna :), eu niciodata nu am avut fluctuatii asa mari, cel mult un kil pe seara, dar si ala era justificat de apa din organism. Ieri eu m-am cam prostit oleak de la regim si imi pare rau, evident, dar asta e. De azi si maine din nou la regim si treaba. Ultima raportare pt maine: 64.4 Liliana http://pg.photos.yah...reada/my_photos

#317
acusor

acusor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 20:12

Bine v-am regasit!

Am deschis un capitol nou.

Va poftesc la Montignac: ce am mancat azi (80)

Pupici [pup]
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -