Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Sarbatoriti de aug-sept-oct 2004 (120)


325 raspunsuri la acest subiect

#11
pufymic

pufymic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 19:53

Andreea multumesc de intrebare! Eu sunt tot in asteptare....de fapt noi toti[:D]. Tot cu dureri si contractii....dar inca asteptam...

Pupici!


Ioana[gravi](39+) &[pirat] Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
Povestea bazucului
Ingerasul mic din burtik

#12
cristia

cristia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 20:01

Pufy suntem cu gandul si inima la tine [il][pup]!

#13
CRISMIR

CRISMIR

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.355 mesaje

Postat 15 septembrie 2006 - 07:58

LA MULTI ANI ANDREI si IANIS![pup][pup][pup] si tot binele din lume vi-l doresc,sa cresteti mari si frumosi! Fetelor va multumesc la toata pt urari,va [pup],deja ne simtim mai bine,Robert e aproape ok,mai sforaie un picut noaptea[:D],dar e mult mai bine. DANIELA imi place cum gandesti,dar cred ca ti-am mai zis eu[:D]..[cool] atiduninea ta,[pup] Mi-a placut si de ADELA,hahaha,[cool]...felicitari pt noul job![pup] [pup] pe toata lumea,sa auzim de bine! Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Poze cu noi avem la casuta de sus[:)]

#14
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 15 septembrie 2006 - 10:34

Buna dimineata,

In tp ce-mi beau cafeluta cu voi, mai scriu 2-3 randuri.
Adela, felicitari pt noul job!Imi pare rau de experienta ta neplacuta cu seful tau olandez.Sa stii ca la mine e chiar invers,dar asta pt ca tinerii nu prea gandesc asa, mentalitatea se schimba in randul lor.Asadar, seful meu (care e tanar[:D]) a fost si este inca[:D]incantat de initiativele mele si de incapatanarea mea de a gandi inainte de a face ceva.Cand aud cateodata ce propuneri face...Si el se asteapta initial ca eu sa-i urmez "comenzile", dar daca vin cu alte idei si-i explic de ce cred eu ca nu e bine ce propune el, atunci se bucura, mai ales daca varianta mea e mai rapida si mai economa.Dar eu am spus de la bun inceput, inca de la primul interviu, ca sunt super incapatanata si ca nu o sa pot sa ma supun in caz de tampenii[:D] (asta am spus cand m-au intrebat ce defecte am[hot]).Ei nah, raspunsul directorului care m-a intervievatt atunci a fost ca ei chiar de oameni care gandesc au nevoie la logistica [bonjovi].
Ieri am avut o zi de prezentare a tuturor firmelor si firmulitelor care apartin de trust.Aceasta a fost organizata pt angajatii din ultimele 3 luni.S-au purtat discutii pe diverse teme, s-au pus intrebari de catre cei din conducere, am avut ocazia sa cunosc mai bine oamenii de la alte dept. cu care vorbesc zilnic la telefon. etc.Ce vreau sa spun e ca din aproape 30 de persoane, eram singura femeie si singura straineza[alcool].Am fost si la hale, la depozitele mari sa cunosc toate produsele transportate si/sau exportate prin intermediul nostru (eu ma ocup in mod special de bicicletele Giant pt ca Giant si John Deere sunt cei mai mari clienti).Ei, aici au masinarii performante care se ridica si la 15 m in aer pt a lua cutii sau articole puse pe paleti pana la 15m inaltime.Cine oare s-a incumetat sa urce intr-o macara din aia sa vada cum e, adica sa se puna in postura unui muncitor din magazie?[:D]Nu, nuuuuu barbatii.[:-)))]Ei doar chicoteau si faceau glume pana sa fi fost intrebati daca vor sa urce...ca atunci au facut pauza la vorbit si nu s-a inghesuit nimenea.
Va pup rapid pe toate si fuuug ca altfel nu mai ajung la tp la cresa.O zi buna,

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
[foto][iepu]Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
[foto]poze yahoo


Povestea Almei

#15
Naty

Naty

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.596 mesaje

Postat 15 septembrie 2006 - 12:36

LA MULTI ANI, ALEXANDRA IOANA!

Cristiana iar muciosi? Mai, da Andrei n-o fi alergic? Sau are si rosu in gat? Ioana face alergie la diverse si starnuta si-i curg mucii de mama focului, dar fara a fi racita.

Noi suntem pe ultima suta de metri cu nunta, inca mai am o garmada de rezolvat si am cam intrat in panica. Nu am timp de loc sa ma ocup de asta, lucrez pana seara tarziu in feicare zi, iar in we stau cu Nanusha.
Bine ca vin ai mei maine, poate asa reusesc sa-mi termin si eu treburile.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
[cit] POVESTEA BEBELINEI


#16
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 15 septembrie 2006 - 12:39

Buna fetele!
La multi ani! Andrei si Ianis pentru ieri!
la multi ani! Alexandra Ioana!


Sa fiti sanatosi si fericiti!

Eu sunt intr-o pasa ff proasta saptamana asta, nu stiu ce e cu mine tot aflu diverse chestii care ma dor...
Am si o criza de hemoroizi ingrozitoare! Stii vreun remediu in afara de creme si supozitoare?

Si eu ca Cristina(Aissa) ma plang de regula ....
Ilinca e bine nu o vrea deloc pe soacra-mea dar nu am ce face! Azi dimineata eram la baie cand am venit ea la noi si Ilinca de abia se trezise, cand a intrat la ea in camera sa o vada cum a vazut-o s-a pus pe plans si zicea nu nu mamiiii
Off va pup

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

#17
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 15 septembrie 2006 - 12:47

Salutare

La multi ani Alexandra Ioana!

Of, Mada, stai macar linistita ca puiul, daca urla, urla cu bunica. E mai confortabil decat sa il stii ca urla cu un strain. Ti-o spun din experienta. Tinem pumnii sa se obisnuiasca. Eu cu statul cu bunica nu am avut greutati cu Vizi, a acceptat-o dupa prima zi.

Ceea ce ma aduce la subiectul meu "preferat". Raport de gradi: tot a plans dar ceva mai resemnat ca ieri. Inca nu protesteaza cand plecam de acasa si, victorieeeeeeeee, ieri s-a cerut si de pipi si de caca. Hai ca incet incet ne invatam, deci tactica mea cu lasa-l in ritmul lui e buna.

Abia ma tin sa nu sun la gradi..dar ma tin.. ca doar am decis ca sunt cea mai viteaza mami de pe lume nu ?

Pup si revin


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.web...m/user/vizigotu
http://community.web...zigotubaiatmare

[url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655"]cronicile vizigotului[/url]"]cronica vizigotului[/url]

#18
danina

danina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 15 septembrie 2006 - 13:02

Raluca bafta cu nunta [:D].

Danyce de un asemenea om ca tine e necesar in multe firme. Mi-a placut raspunsul tau cred ca si lor de au pus mana pe tine [:D] succes incontinuare.

Un An Plin de Succese le doresc piticilor din gradinite si scoli pt Ioana lui Georgiana ca de ea stiu daca mai sunt si altii sa ma scuze stau prost cu capul....


LA MULTI ANI pt ALEXANDRA-IOANA mult noroc si sanatate.

Noi plecam iar lelea in vizita la cumetrii nostri in Barlad ca de 2 ani ne streseaza sa-i vizitam dar nu a fost timp iar acum ne-au batut rau obrazul asa ca sunt pe picior de plecare si de acolo spre Slanic Moldova ca au o casa de vacanta acolo. Va pup si weekend placut.

Ioana esti bine ??Asteptam vesti.[pup]

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familiei
Poze 2006DIDIUTZA
PETRECERE PAULA DIANA 1 ANISOR[foto]

#19
lorena_andreianu

lorena_andreianu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 15 septembrie 2006 - 13:42

[s]LA MULTI ANI, Alexandra Ioana![s]



Mina, si noi tot cu raportul de la gradi... Aseara cand m-am dus sa-l iau s-a pus pe plans. M-a luat de dupa gat si "mami, afa', tati!" (adica sa mergem afara la tati). "Au revoir" la cucoane si m-a tras in hol. Eu sa intreb educatoarea ce a facut, el nu si nu. Printre franturi am inteles ca ieri au avut zi de bucatareala si au facut prajituri. In dulapiorul lui am gasit punguta cu "rezultatul" din bucatarie si ce ziceti de fiu-meu: "mami, tatooo!" (de la gateau= prajitura). Hait, s-a frantzuzit in 3 zile!

Azi aceeasi poveste. S-a trezit voios nevoie mare, povestea iar cu gateau-rile lui de ieri, ca merge la "popii"... crestea inima in mine... Pe drum "nu popii Tzutzu"... In hol s-a pus pe plans. S-a agatat de mine si vreo 10 min am stat sa-l lamuresc ca eu plec si vin sa-l iau repede, dupa ce face nani. Nu nani popii Tzutzu... of of. Am plans pana acasa... Diseara ma astept la o sapuneala! Si nici nu sun, abia dupa pranz o sa o fac![:D]

Mirela, bine ca va trece raceala! Acum va putem pupa fara teama ca se va lua [pup]

Raluca, pe mine m-a enervat la culme casatoria. Ne-am stresat ca prostii si nu ne-am distrat deloc. Plus ca trebuie sa fi la cheremul celorlalti, sa se simta ei bine... Daca ar fi sa refacem eu n-as mai face nimic. Si vorba aia, noi numai civila am facut... Mult succes, sa fi cea mai zen miresica si te asteptam cu poze! Sa fiti fericiti!

Danyce, mi-a placut mult cum ai povestit! Ma bucur ca iti merge bine. Si pe mine tot logistica ma atrage. Deocamdata abia in cateva sapt incep cursurile... si om vedea peste 2 ani.

Mada, nasol cu hemoroizii... O alta solutie ar fi operatia, dar am inteles ca recidiveaza... daca nu, te limitezei la creme si altele. Si ai grija sa nu mananci condimentat.[biz]

Danina, we placut si voua! Da' chiar ca numai in plimbari o tineti! [:D]

Va pupacim pe toate si pe toti!



Mami-Mitza si Miron Radu (06 oct. 2004)

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

#20
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 15 septembrie 2006 - 14:07

... a se observa ca de unde zilele trecute am sunat pe la 11 acu m-am luat cu treaba pana la 12....

Deci:
- a plans nitel dimineata (starnind si alti copii) dar s-a calmat repede.
- tot la un sfert de ora isi aduce aminte si se intristeaza si ii spune la educatoare ca mami e la birou si aduce papa, tati e la birou si aduce bani, Nana e acasa si face papa pt Tei (...asta i-am tradus eu educatoarei ca saraca de ea nu prea intelegea...)
- a inceput sa se joace si cu alti copii, chiar in telefon il auzeam cu ciufuleste pe un baietel mai mare pe care-l cheama evident Andrei. Ciufulit adica de joaca nu de bataie. se auze Andrei zicand intepat "Lasa-ma bebelush!" si Vizi autoritar "Addei tai Teeeeeiiiii". Ceea ce inseamna ca a cam terminat cu inspectia si trece la fapte.
- e in continuare ff legat de dna educatoare si nu o lasa sa faca nimic daca nu are legatura cu el. Daca nu ii da atentie incearca el sa i-o atraga fie pplangand, fie facand ceva rau fie cu diverse smecherii...cea mai noua fiind aceea ca se face ca doarme. Asa ne face si noua dimi in masina, se urca si se face ca doarme dar daca ii vorbim si radem de el nu rezista si il ufmfla si pe el rasul.....

Lorena, gata cu lacrimile ca el te simte daca esti trista. Io nu stiu cum fac dar ma abtin. Mama soldatotzoasa, cum m-a facut o prietena afland ca il dau asa mic la gradi. Hm hm.

Noi diseara mergem la tzara la bunici sa culegem via. Abia asteeapta Vizigotu care de aseara ne tot arata gentile si ne spune ca "Tei Cuca NouNou paaaaaaaa". Cand a vazut el saracu ca dimi ne oprim mai intai la gradi....

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.web...m/user/vizigotu
http://community.web...zigotubaiatmare

[url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655"]cronicile vizigotului[/url]"]cronica vizigotului[/url]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -