Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 12 voturi

Abuzul Domestic (2)


184 raspunsuri la acest subiect

#181
Luna1

Luna1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.135 mesaje

Postat 22 februarie 2007 - 19:24

Ups, unde a fugit topicul? Scuze ca am postat dupa ce a fugit.



Luna [gravi]15 sapt +Cosmin



#182
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 22 februarie 2007 - 19:24

quote:
Originally posted by Raluca28
Bine,Vad ca va incita subiectul. Ancutzza a facut ceea ce credea de cuvinta. Ce lipsa de discernamant cand stii ca un copil de patru ani e chinuit de propriul tata?As fi facut la fel dar mi-a luat-o inainte. Nu cred ca un ajutor de specialitate i-ar fi stricat Krystei.Si cu astea ma retrag de pe acest forum purtandu-mi cu mandrei avertismentul dat de dragii nostri moderatori.
Exceptand cazul in care ii cunosti personal familia krystei, in rest, nu ai de unde SA STII ce se intampla acelui copil. Poti doar sa banuiesti, sa-ti dai cu presupusul, sa tragi niste concluzii in baza unor informatii pe care ea a ales sa le faca publice, dar nu poti sa STII!!Inclin sa cred ca e o rafuiala personala........sau poate ca si voi la randul vostru ati avut de-a face cu abuzuri in familie (direct sau indirect) si ati ramas cu sechele.....Am urmarit povestea de la inceput, m-a impresionat, am fost din marea masa care a dat sfaturi de "asa nu", probabil ca in continuare as sustine ideea ca "asa nu", ca acel copil are parte de un tratament abuziv (nu neaparat abuz fizic, si cel verbal, si cel comportamental face la fel de mult rau), insa in ce proportie e abuzat, cat e de grav si cat e de traumatizat, n-am de unde sa stiu. Si tot ce spun si sustin aici, o fac doar prin prisma relatarilor Krystei, iar daca ea alege sa prezinte lucrurile intr-un anume fel, si eu trag concluziile tot in acelasi fel. Insa imi exprim DOAR PARERI, n-am luat si nu voi lua niciodata atitudine, indiferent cat de grave ar fi postarile cuiva de aici, cu exceptia cazului cand as cunoaste PERSONAL situatia, in rest....vorbe-n vant!!!Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioana (31.03.2004) [copil] Daria Maria (22.06.2005)

#183
Elise

Elise

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 22 februarie 2007 - 19:27

[wow]

asa te-ai gindit tu, sa iei datele din profil si pagini albe...
ESTI FOARTE SIGURA CA DOAR DE ACOLO LE STII?!

Ca eu nu facem kestia asta cuiva nici daca imi imparteam barbatul cu ea... cu atit mai putin in urma unor mesaje cu care n-am nici in clin nici in mineca... scuza-ma... da' deja e patologic.

Sper sa se fi lamurit si "autoritatile" de care ziceai la cine e problema reala, si de ce natura.

[popa]

Elise & BBLisa

#184
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 22 februarie 2007 - 19:27

quote:
Originally posted by Raluca28

Bine,

Vad ca va incita subiectul. Ancutzza a facut ceea ce credea de cuvinta. Ce lipsa de discernamant cand stii ca un copil de patru ani e chinuit de propriul tata?

As fi facut la fel dar mi-a luat-o inainte. Nu cred ca un ajutor de specialitate i-ar fi stricat Krystei.

Si cu astea ma retrag de pe acest forum purtandu-mi cu mandrei avertismentul dat de dragii nostri moderatori.


Dar de unde stii?Ai vazut?Ai fost de fata?Locuiesti in apartamentul de linga si asculti cu borcanul?
Repet:nu stiu cine e Krysta si nici nu ma intereseaza sa stiu dar de moment ce nu o cunosc,la fel de bine,de ex,ma pot gindi ca e o studenta care face experimente pe noi...cum tu ai spus?[:D]

Ei da,cum ii cu rafuiala voastra personala?E sau nu e?

Mai ramine sa ne lamurim cine a sunat/vorbit in germana...priceput-am ca Raluca28 si/sau Ancuzzza nu vorbesc germana,nu-s in Germania.E cinstit sa aflam cine s-a mai"implicat"fara a da curs banuielilor...

Alina



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -