Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Beta HCG - valori normale


49 raspunsuri la acest subiect

#21
ManuC1010

ManuC1010

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 11 septembrie 2006 - 13:08

Val. La prima vizita la medic, saptamana 5 si 5 zile mi s-a facut echo transvaginala. nu am avut nimci dupa si sunt 4 zile de atunci. azi mi-a repetat beta hcg pentru ca am senzatia ca mi-au disparut toate semnele. sotul meu zice ca am luat-o razna, dar analiza asta e singura care poate as imi dea vreun indiciu. pana diseara sunt in tensiune si ma rog sa fie totul bine

#22
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 11 septembrie 2006 - 21:45

Si eu o sa imi fac maine un beta HCG ca sa vad cum mai evolueaza. Apropo de semne eu am inceput sa am niste greturi insuportabile. Ce as putea sa iau sa imi mai treaca un pic? In cateva zile am slabit mai mult de 1 kg pentru ca ma tin toata ziua si nu pot manca aproape nimic. ManuC tu cum ai luat utrogestanul? Vaginal sau oral? Pupici pentru toate fetele [pup]

#23
ManuC1010

ManuC1010

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 12 septembrie 2006 - 12:06

'neata m-am linistit, dar nu stiu pentru cat timp [:D]. mi-am luat aseara rezultaul de la beta HCG si era 9000, iar acum o saptamana aproximativ 700. deci e bine. Val mie mi-a dat doctorul utrogestan vaginal, 2 dimineata si 2 seara. La fel si no spa. pupici [flo]

#24
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 12 septembrie 2006 - 15:53

Manu ma bucur ca esti OK. Tu in cate saptamani esti? Eu imi iau rezultatul in seara asta. Oricum nu stiu ce sa mai fac cu starile de greata. No spa il iei tot vaginal? Pupici [flo]

#25
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 13 septembrie 2006 - 15:28

Fetelor mi-am luat rezultatul la beta HCG si mi-a iesit 26700, pentru o sarcina de 4 saptamani si o zi (masurata din momentul conceptiei nu al UM). Acum 6 zile aveam 4920 deci cresterea a fost normala dar oricum valoarea mi se pare exagerata. Nu stiu ce sa mai cred. Si sunt foarte speriata de mola. Ce parere aveti?

#26
monica_b

monica_b

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 13 septembrie 2006 - 15:39

Val cresterea e ok, fii linistita. Nu stiu daca nu e cam mare prima valoare. Aproape 5000 la 3 saptamini de gestatie... destul de mult. Oricum, daca ai deja 4 saptamini de la conceptie poti sa faci si o ecografie (transvaginala), sa te linistesti. Cam peste o saptamina, maxim 10 zile, trebuie sa aiba si ritm cardiac bebeul si atunci chiar nu o sa mai ai emotii.

Monica [gravi] 14+




#27
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 13 septembrie 2006 - 16:06

Monica multumesc pentru incurajari. La 3 saptamani de gestatie era 2370. Peste doua zile se dublase adica era 4920. Iar ieri, la 4 saptami si doua zile era 26700. Mie mi se par exagerate toate valorile (daca nu or fi cumva gemeni). Ma ingrijoreaza si faptul ca am de vreo saptamana o stare de rau foarte mare, cred eu exagerata. Am vazut ca alte fete nu au greturi care le tin toata ziua si din cauza carora nu pot manca nimic.

#28
ManuC1010

ManuC1010

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 13 septembrie 2006 - 16:08

Val, eu cred ca valorile sunt ok. Dar sa stai tu linistita mai bine mergi la ecografie pupici [flo]

#29
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 13 septembrie 2006 - 16:12

Ecografie transvaginala am facut acum vreo saptamana (pe la 3 saptamani 1/2). Se vedea un sac gestational de vreo 7 mm. Dar din cate stiu eu mola nu se vede asa devreme, desi doctorita mi-a dat asigurari ca ar fi fost ceva semne oricum. Chiar nu stiu ce sa mai cred. Monica am vazut din mesajele tale ca si tu ai avut prin ziua 19 beta HCG 1500 deci peste doua zile, adica la 3 saptamani, ar fi trebuit sa fie cam 3000 apropiata de a mea (care a fost 2370). Sa fie si la mine gemeni, oare? Joia viitoare merg din noua la echo. Doamne ajuta sa fie OK.

#30
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 13 septembrie 2006 - 16:14

Manu tu cand te mai duci la echo? Inca nu ai vazut un ritm cardiac, nu? Pupici pentru toate fetele si sa ne fie bine noua si bebicilor Carmen tu ce vesti mai ai?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -