Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)


296 raspunsuri la acest subiect

#291
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 05 octombrie 2006 - 21:30

Dublura din cauza de "server too busy" ieri dupa-amiaza...

#292
Alyssa

Alyssa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 05 octombrie 2006 - 21:56

Am avut parte de un cadou neasteptat, asa, ca pentru sufletul meu...

La lunch am iesit afara, fara un tel anume, m-am indreptat peste drum, la libraria Indigo. Eu un loc unde ma duc sa ma destind citeodata. E minunat pentru ca are si o cafenea micuta intr-un colt, ziare, reviste, carti, perne mari in coltzuri si fotolii confortabile. Poti lua carti din rafturi si te poti aseza oriunde, chiar si pe jos si poti rasfoi in voie. Au mereu muzica frumoasa si imi aduc aminte cam cind au deschis peste drum, cu vreo cinci ani in urma aveau chiar si o lozinca "come out of the cold, read" si iti dadeau o cafea sau o cacao gratuita numai ca sa intri sa citesti.

Am luat o revista de travel, m-am asezat pe un fel de perna otoman intr-un colt... si ce cinta?... cintecul asta... Mi-a umplut sufletul de bucurie, de tristete, de duuuuca...

V-am spus vreodata ca o ador pe Cesaria Evora?...

#293
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 05 octombrie 2006 - 22:16

Buna,gagici! Am ceva probleme si nu pot intra pe forum,abia am intrat cu mozilla,dar sper sa ajunga la voi mesajul. N-am avut rabdare si am abordat-o pe gabi pe mess,asa ca stiu deja rezultatul,m-am bucurat,e de bine! Doar cu ramasul peste noapte ma cam impotmolesc,dar eu zic ca individul nu se va tine oricum de program..... marce e lipsa la apel,dar mi-a trimis pozele de la intilneala de duminica,maine cred ca le pun pe album.... ioana stiu sigur ca nu are net,dar in citeva zile spera sa rezolve si sigur va posta.... cati,cum se simte raducu? e mai bine? ai grija de pitzi,ca tre sa fie baiat voinic..... alyssa.....sincer,dar sincer,nici nu am ascultat evora,dar dupa melodia asta,mai ca ma tenteaza s-o fac....cit despre familie....hmmmmm....eu nici nu accept sa ma considere cineva pe mine si pe diana altfel decit o familie.Sintem o familie,nici nu se pune altfel problema,si voi la fel sinteti...... alma,gasim noi aproape,nu-i bai,cind e,imi spui si ma apuc de sapaturi.... eu azi dimineata m-am trezit cu rusii pe cap,desi ii asteptam maine seara sau poimaine dimineata,asa ca azi am fost cheauna rau,am dormitat tot timpul,n-am avut vlaga deloc.... ma bate gindul sa ma intorc la anteriorul loc de munca,am posibilitatea sa iau dupa mine cam 75% din ce castig in plus aici....pt.restul de 25% cred ca nu merita sa stau intre niste oameni carora le place barfa,rautatea si catzismele....sa vad,ma mai gindesc..................... in alta ordine de idei.......cum ramane de revelion? BRENDA Cu dedicatie: "E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere) http://community.web...er/brendamitran

#294
gabibarta

gabibarta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 05 octombrie 2006 - 23:06

Si eu sper sa nu reziste mult cu copiii:))))
Oricum daca il prind ca-i duce la ma-sa si nu dorm acasa toti trei cuminti, poate sa-si ia adio de ei. Mai vedem noi... Sa-l fereasca sfintii sa-l miros ca a baut in w.e. cand trebuie sa stea cu copiii!!!

Gabi+Robert 20.05.1997[duel]Lili 17.05.2002
pozici poze noi


#295
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 05 octombrie 2006 - 23:16

Sunt pe pocket si nu pot scrie mai mult, voiam sa spun doar ca imi place mult Cesaria Evora, era vorba de-un concert la Bucuresti in toamna asta. Brenda, stii ceva?

poze noi

#296
Simonaci79

Simonaci79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 06 octombrie 2006 - 03:12

Buna seara! Ma primiti si pe mine in clubul vostru??? Eu sunt Simona, am un baietel in varsta de un an si 2 luni si sunt singura de 4 luni si imi este f bine asa....

Sa fac si eu un rezumat... Si eu si fostul meu sot ne doream f mult un copil (cel putin asta afirma el...) care a aparut in cele din urma in viata noastra!! Problema principa a fost ca el era f gelos, mergea pana la paranoia si argumente ilogice, scenarii inventate si lipsite de sens....iar de cand s-a nascut nu s-a implicat decat financiar in cresterea lui considerand asta mai mult decat suficient si multumitor... Nu mergea in parc, nu se juca, nu participa la nici o activitate impreuna cu copilul " din lipsa de timp" sau motivand ca "e obosit si tb sa se relaxeze"... Pana la urma, atunci cand baietelul nostru avea 10 luni, l-am luat in brate si inima in dinti si am plecat la parintii mei. Divortul s-a finalizat din prima infatisare o luna mai tarziu, pt ca deodata el nu mai dorea nici custodia copilului (pe care ma ameninta ca o va solicita si ca voi vedea eu ca baietelul va ramane cu el...) si nici nimic altceva (si normal, ca nu am cerut partaj iar lui i se pare normal ca nu am plecat de acasa decat cu hainele mele si lucrurile copilului, lucru normal pt el ca doar "el castiga mai mult si eu nu aveam dreptul la altceva, ca daca il supar imi taie chitanta pt intretinere si chirie pt per in care am stat la el...") De atunci a venit de 2 ori pe sapt o per si mai nou o data, dupa un scandal monstru pe care l-a facut pt ca am indraznit sa merg in concediu cu copilul in "ziua lui de vizita" (pe care el a stabilit-o ca nici program de vizitare nu a solicitat la tribunal...). Bani imi da strict pensia de intretinere, o per ii mai lua cadouri, apoi mi-a spus sa ii comunic ce are copilul nevoie... I-am comunicat si ... pauza.... dar nu de cadourile lui avem noi nevoie.....

Finalul este ca noua ne e mult mult mai bine, Mario este f fericit si nu a mai avut nici un motiv de plans isteric pt ca din senin a izbucnit un scandal monstru...., eu sunt linistita si fericta ca nu mai tb sa dau socoteala si pt faptul ca respir si ca nu mai mai injura sau piseaza la cap nimeni, si ca ma pot bucura in liniste de copilasul meu......si sa imi dedic lui tot timpul si toata puterea mea!

Imi cer scuze ca m-am intins asa mult.... Sper ca nu v-am plictisit prea tare...Oricum, eu va doresc tuturor multa putere si succes si multi pupici mamicilor singure si puiutilor lor!!!!!!!!!!!!!!!!

Simona mamica lui [copil]Mario-Gabriel, praslea cel vesel si voinic - 22.07.2005
Poze Mario Gabriel

#297
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 06 octombrie 2006 - 11:52

uuuuffffff.....tot eu tre sa deschid si capitolul 11.....haideti acolo BRENDA Cu dedicatie: "E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere) http://community.web...er/brendamitran


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -