Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cine a nascut la maternitatea privata CMU-Elias?


85 raspunsuri la acest subiect

#21
leyla

leyla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 23 noiembrie 2006 - 23:56

Layla, acestea sunt preturile cu stagiu de cotizare, si eu am Premium de...nu mai stiu deja de cati ani si voi plati 1800 pentru cezariana, minus 10% cu cardul Premium. Fara arondare preturile sunt mult mai mari.
Leyla 38

quote:
Originally posted by layla

Am vazut de curand un pliant cu CMU: nasterea normala 1300 EURO si cezariana parca 1800 Euro (preturi fara stagiu de cotizare la ei).
Iar ca doctori la CMU il recomand pe doctorul cu care am nascut eu: Sorin Badescu.

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)




#22
Muuh

Muuh

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.571 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 11:53

Eu am nascut in iulie la Elias si am fost colega in reanimare cu o tipa care nascuse prin CMU. Nu sunt sali de nastere separate doar rezervele CMU sunt separate. Si sala de nastere si cea de cezariana sunt comune, la fel reanimarea si neonatologia. Personalul, cel putin asistentele de la neonatologie sunt comune, deservesc atat saloanele spitalului cat si rezervele CMU.Miruna + [baietel] AlexeiPoze


#23
layla

layla

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 13:32

Lbelciug eu am nascut cu Dr. Badescu la Municipal. Am fost foarte multumita atat de el cat si de conditiile din Municipal.

Parerea mea offtopic: mi se pare o suma foarte mare 1300 euro pt. o nastere, ca de durut tot te doare indiferent ca platesti 1300 euro sau 100 euro. Iar pentru 2 zile cat stai in spital (eu am iesit a 2 a zi) chiar nu conteaza ca stai la nu stiu ce rezerva de fite.

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)


#24
leyla

leyla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 13:48

CMU a facut in aceasta toamna aceasta sala de nastere separata, stiu sigur pentru ca acum o luna a nascut cineva acolo. Este o sala de travaliu cu un pat unde stai singura pana iti vine sorocul dupa care te urci pe masa in aceeasi sala, unde nasti.Leyla 38
quote:
Originally posted by Muuh
Eu am nascut in iulie la Elias si am fost colega in reanimare cu o tipa care nascuse prin CMU. Nu sunt sali de nastere separate doar rezervele CMU sunt separate. Si sala de nastere si cea de cezariana sunt comune, la fel reanimarea si neonatologia. Personalul, cel putin asistentele de la neonatologie sunt comune, deservesc atat saloanele spitalului cat si rezervele CMU.Miruna + [baietel] AlexeiPoze



#25
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 13:50

Leyla, iti multumesc tare mult pt informatiile oferite. M-ai incurajat sa optez pt nasterea la clinica privata CMU-Elias. Daca esti draguta, imi spui te rog si la ce medic al CMU mergi in prezent pt monitorizarea sarcinii? Eu nu sunt f multumita de actuala mea dr-ta, asa ca vrea sa caut o alternativa. Te asteptam neaparat cu informatii si dupa nastere. Din cate stii tu, sistemul lor e tot roaming? Adica mama sta cu copilul non-stop in aceeasi rezerva? Cate paturi de lauza sunt intr-o camera/rezerva? Daca nu te superi, as mai indrazni cu o intrebare: eu vreau sa nasc natural, dar cu epidurala. Stii cumva (poate de la prietenele tale) daca trusa de epi au ei acolo sau trebuie s-o cumpar eu din timp?





Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)



Forum despre Flori Presate (2)

#26
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 13:52

Si mie mi s-a spus ca CMU are propria sala de nastere, separata de cele ale Eliasului.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)



Forum despre Flori Presate (2)

#27
leyla

leyla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 14:05

Eu merg la doctorita Corina Grigoriu si pana in prezent sunt foarte multumita de relatia pe care am dezvoltat-o de-a lungul sarcinii, sper sa fie asa pana la final. Eu am optat pentru cezariana. Nu trebuie sa cumperi tu anestezicul, este inclus in pachet la fel ca toate medicamentele, prietenele mele nu au folosit absolut nici un medicament de acasa. Da, sistemul este de rooming daca vrei tu sa-l tii in permanenta cu tine in camera, dar oricand vrei sa te odihnesti doar dai un telefon si vine cineva sa-l ia pe bebe. Fiecare rezerva (este de fapt garsoniera cu baia proprie) are cate un singur pat superconfortabil, reglabil cu o telecomanda, plus doua fotolii unde in permanenta poate sa stea cineva (sot, mama) cu tine sa te supravegheze. Cel mai bine este sa mergi si faci o vizita sa vezi cum arata o garsoniera, este foarte curat, baia utilata cu tot ce-ti trebuie (prosoape, halat). Daca vrei, iti trimit pe PM numele si telefonul tipei de la CMU care se ocupa de vizite si de rezervari. Pentru mine confortul conteaza foarte mult de aceea am si ales aceasta varianta.Leyla 38
quote:
Originally posted by lbelciug
Leyla, iti multumesc tare mult pt informatiile oferite. M-ai incurajat sa optez pt nasterea la clinica privata CMU-Elias. Daca esti draguta, imi spui te rog si la ce medic al CMU mergi in prezent pt monitorizarea sarcinii? Eu nu sunt f multumita de actuala mea dr-ta, asa ca vrea sa caut o alternativa. Te asteptam neaparat cu informatii si dupa nastere. Din cate stii tu, sistemul lor e tot roaming? Adica mama sta cu copilul non-stop in aceeasi rezerva? Cate paturi de lauza sunt intr-o camera/rezerva? Daca nu te superi, as mai indrazni cu o intrebare: eu vreau sa nasc natural, dar cu epidurala. Stii cumva (poate de la prietenele tale) daca trusa de epi au ei acolo sau trebuie s-o cumpar eu din timp?Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)Forum despre Flori Presate (2)


#28
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 14:47

Wow, Leyla, sunt super incantata de conditiile oferite si voi face tot posibilul sa nasc acolo. Persoana la care te referi cred ca este Daniela... deocamdata e prea devreme pt vizita la salon, o sa merg cand voi fi mai aproape de termen.

Multumesc tare mult pt toate aceste informatii. Este exact ceea ce-mi doream sa aflu cand am deshis subiectul. E minunat ca puiul poate sta acolo unde vrei tu. Din prima experienta, as zice ca noaptea e mai bine sa stea la neonatologie (exceptand mom de papa), caci altfel e rau sa nu te poti odihni dupa nastere (cel putin Matei nu m-a lasat deloc sa ma odihnesc dupa o nastere f grea si de aceea mi-am revenit f greu).

Inca o data multumesc, iti doresc o nastere cu recuperare usoara cu un BB sanatos si mancacios! [flo]



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)



Forum despre Flori Presate (2)

#29
leyla

leyla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 24 noiembrie 2006 - 15:00

Da, este vorba de Daniela. Sa stii ca nu e prea devreme, eu am fost deja de doua ori in recunoastere:)). Am fost odata cand eram la inceputul sarcinii si inca odata acuma mai recent. asa ai timp suficient sa digeri ideea mai bine:))Mersic frumos, si tie iti doresc o sarcina cat mai usoara lipsita de evenimente neplacute.Leyla 38
quote:
Originally posted by lbelciug
Wow, Leyla, sunt super incantata de conditiile oferite si voi face tot posibilul sa nasc acolo. Persoana la care te referi cred ca este Daniela... deocamdata e prea devreme pt vizita la salon, o sa merg cand voi fi mai aproape de termen.Multumesc tare mult pt toate aceste informatii. Este exact ceea ce-mi doream sa aflu cand am deshis subiectul. E minunat ca puiul poate sta acolo unde vrei tu. Din prima experienta, as zice ca noaptea e mai bine sa stea la neonatologie (exceptand mom de papa), caci altfel e rau sa nu te poti odihni dupa nastere (cel putin Matei nu m-a lasat deloc sa ma odihnesc dupa o nastere f grea si de aceea mi-am revenit f greu).Inca o data multumesc, iti doresc o nastere cu recuperare usoara cu un BB sanatos si mancacios! [flo]Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)Forum despre Flori Presate (2)


#30
samburel

samburel
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 25 noiembrie 2006 - 17:06

Salut fetelor,
a nascut cineva cu dr Parvu, Elias? Dumnealui imi supravegheaza sarcina. Sunt foarte multumita de dumnealui, dar inca nu am gasit comentarii despre cum se comporta in momentele fierbinti.
Multumesc pt raspunsuri.



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -