Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Restaurant cu specific pentru petrecere firma


6 raspunsuri la acest subiect

#1
annablue

annablue

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 22 octombrie 2007 - 17:58

Cine stie sa-mi dea o recomandare pentru un local cu specific (gen japonez, libanez, mexican) unde se poate face o petrecere de sfarsit de an "cu specific" pentru 20-25 persoane ?
Ma intereseaza ceva "probat" de voi, nu din auzite.
Pretul n-ar fi o problema, mai dificil e ca nu mai e mult pana la momentul de sfarsit de an si cred ca totul e rezervat.
Haideti, dati-mi o mana de ajutor ca nu am nici o idee...
si nici sa caut asa haotic nu ma ajuta...ca pierd timp mult si sunt ingropata de treaba la serviciu.
Am uitat sa precizez ca e vorba de Bucuresti, daca nu era deja evident.

Ana

Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

#2
Oliv75

Oliv75

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 274 mesaje

Postat 22 octombrie 2007 - 19:19

buna,
am fost de mai multe ori la Haveli, restaurant cu specific indian, super fain, preturi moderate, servire foarte buna si mancarea...specifica[:D] Adica foarte picanta dar poti cere bucatarului sa-ti pregateasca mancarea mai putin picant. Painea lor e gustoasa, cu usturoi si mirodenii. Cel mai mult mi-a placut kadhai lamb, nu are un miros pronuntat de miel (stiu ca multi nu suporta mirosul) si merge cu vin[:D].
Eu mergeam cand locatia restaurantului era langa Primaria sector 1, acum s-au mutat; intra pe site-ul lor si vezi detalii.
Am uitat sa precizez ca dansau 2 (unu si una) ; nu erau beti[:D] ci era un program artistic ce cuprindea dansuri traditionale.

#3
Bluel

Bluel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 23 octombrie 2007 - 11:53

Mie imi place la Piccolo Mondo cu specific libanez, japonez nu iti recomand pt. ca:

1. nu se preteaza mesele pt. invitati multi
2. mancarea japoneza nu e "gustata" de toata lumea
3. the most expensive

#4
Andries

Andries

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 23 octombrie 2007 - 17:49

Hai sa-mi dau si eu cu parerea... mancarea indiana nu e gustata de toata lumea, eu una nu o suport, arata bine, are multe culori [:D] si are un gust groaznic, daca vrei sa incerci comanda acasa de proba.

La Bacha mi se pare cel mai bun libanez de la noi, dar e loc numai de mancare nu si de dans.

Atmosfera super e la Taverna Sarbului (stiu ca e banal, dar mancarea e super si au si muzica).

Daca vrei ceva de mega fitze... si mega bani poti merge la Mesogios, acolo 25 de persoae incap la fix, poti cere muzica ta... da' vezi ca-i 200 RON un homar ... ta-na-nam... sunt si preparate acceptabile ca pret si tot asa f bune, dar tot iti trebuie un buget consistent.

Toate trei sunt probate de mine de mai multe ori, doar ca la mesogios am fost exclusiv pe banii firmei ca eu de-asa ceva nu am [:D]

Andries

#5
Andries

Andries

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 23 octombrie 2007 - 17:54

Mi-am mai amintit de unul asa pentru 25 de persoane, cu specific belgian, este Bruxelles de pe strada Chile (langa stadionul Dinamo) mancare belgiana super bestiala (maestrul este un roman care a lucrat in Belgia in restaurante 10 sau 15 ani, avea fostul Smarts, pe cand Smarts-ul era restaurant ca lumea, dar a iesit din afarcerea aia si l-a facut pe asta), decor mai de pub asa... scumput..dar nu foarte. Bine ca bautura e scumpa peste tot.

Andries

#6
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 23 octombrie 2007 - 21:10

Poti incerca ceva cu specific vanatoresc / romanesc. La Casa Iancului. Preturi ok, poti inchiria partea de sus cu 2 saloane -unul in care sa fie masa -gen rustic/lemn si unul gen crama unde se poate dansa. Au muzica ambientala, dar poti veni si cu dj si muzica ta. Noi am facut botezul acolo si au fost foarte cinstiti (au ramas cateva portii si le-au pus in casolete sa le luam acasa!). Singurul lucru cu care ne-au atentionat - muzica=exclus manele. [:D]

Merge si restaurantul Japonez de la Hotel Dorobanti (nu se mai cheama asa acum) Nu veti sta toti la aceeasi masa, dar e "altfel". Mancarea se comanda functie de gustul fiecaruia si se prepara pe loc. E nitelus mai scump - merge incercat pe banii firmei.

Anya


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -