Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Naturiste si homeopate (21)


314 raspunsuri la acest subiect

#11
goldi

goldi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.080 mesaje

Postat 15 august 2006 - 16:31

La multi ani tuturor sarbatoritelor, o viata lunga si frumoasa impreuna cu cei dragi si cu multi copilasi frumosi si destepti! [flo][flo][flo][flo]

#12
mlaly

mlaly
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 august 2006 - 19:47

Sa nu ma uitati si pe mine. Sotul ia din greu BU si ar fi pacat sa nu fiu si eu pe aici. O sa va tin la curent cu desfasurarea "ostilitatilor" pentru ca i-am "programat" eu o spermograma pe la sfarsitul lui septembrie sa vedem daca s-a imbunatatit ceva. Oricum el saracu e f constiincios, chiar mai face si haz de necaz...... Pupici la toate. Silvana nu ne mai onorezi cu prezenta?

#13
andicu

andicu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 15 august 2006 - 20:46

Buna fetelor.
Am intrat sa urez tuturor Mariilor si Marioarelor LA MULTI ANI! sa fiti iubite, sanatoase si implinite din toate pct de vedere! [pup]

Eu raportez : Ziua 1 de CM, venit la 25 de zile; habar n-am de ce, sa fie de la Vitex cu Tinctura de zmeur sau de la criza recenta ( duminica) de rinichi? nici eu nu mai stiu , ba vin uratii normal la 27 de zile, ba la 25...

Imi vine si mie randul... [il]/Pozele mele


#14
dj_mama

dj_mama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 15 august 2006 - 21:26

La multi ani cu sanatate Marioarelor. Andicule, cu ce crezi ca ma indeletniceam si eu duminica? Tot cu o criza de rinichi. Ceea ce voiam sa-ti spun, este ca la o eco abdominala de luna asta mi-a zis o dr. ca as avea ceva nisip; la eco tot abdominala luna trecuta aveam un inceput de cistita care inceput de infectie cuprinsese si ovarul stang, timp in care m-a durut la fel ca si acum si s-a uitat si la rinichi si n-a vazut nici un nisip; trag eu concluzia ca de la cistitele repetate, mi imi urca direct la rinichi cum mi-a povestit ca patzeste si ea si sora-sa; luna trecuta am luat antibiotic si mi-a trecut de moment dar luna asta vad ca recidiveaza desi nici atunci nici acu' n-am simptomele clasice de cistita dar s-a vazut la eco; oi avea si tu la fel [V]; acum nici vorba sa mai iau antibiotic; mie cel mai bine-mi face RENALEX picaturi (mai mult decat URICOL si chiar URINEX care si ala-mi face bine)dar avertizez ca gustul e ORIBIL [xx(][xx(]; si nu mai avusesem probleme din primavara; nu stiu ce tot fac [V]

#15
reghi

reghi
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 15 august 2006 - 23:21

In primul rand, doresc la toate Mariile LA MULTI ANI, multa sanatate si sa vi se implineasca toate dorintele(da, si cea cu bebei). Va pup pe toate,Mariutelor. Chivuta, sa stii ca pana la urma tot au venit rusii,cu intarziere 2 saptamani, asa ca stiam eu de ce nu imi fac iluzii,ca s-a mai intamplat.In concluzie, sunt foarte suparata[bang] Andicu, si eu ma confrunt cu problema asta a colicilor renale, am si eu nisip la rinichi, ma mir ca anul trecut nu am facut criza, anul asta era s-o patesc, dar noroc ca am inceput sa stiu cum incepe sa se manifeste si iau repede NORFLOXACIN si ROWATINEX si pot sa spun ca ma pun pe picioare singura, fara sa mai fie nevoie sa ajung pe la dr.Inainte era ingrozitor, pana ajungeam la dr., deja faceam criza si dura ceva pana imi reveneam, cam o saptamana. Oricum sunt ingrozitoare colicile renale(febra, frisoane, dureri de rinichi, usturimi la urinat), pur si simplu plangeam pe WC de durere.Si trebuie sa bei foarte multe ceaiuri, de matase de porumb si codite de cirese, cel putin 2 litri pe zi. Va pup pe toate si va doresc multa sanatate si sa vina barza si pe la noi.[pup][pup][pup] ramona

#16
dj_mama

dj_mama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 15 august 2006 - 23:36

Reghi, dar ce farmacie ti-a dat fara reteta antibiotic??? eu de cateva luni n-am putut sa vrajesc pe nimeni sa-mi dea;

#17
reghi

reghi
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 16 august 2006 - 00:08

dj_mama, nu stiu cum am vrajit-o nici eu, dar stiu ca atunci cand m-am dus la farmacie, uitasem ca anumite medicamente se dau pe reteta si mi-am amintit chiar cand am ajuns in fata farmacistei si i-am spus:-Ah,medicamentele astea se dau pe reteta, nu?iar ea mi-a zis zambind"Da, dar tu ai uitat-o acasa, da?"si eu DAAAAAA.Ne-am inteles din priviri. Si uite asa am luat medicamente si fara reteta, probabil ca m-a vazut asa disperata si i s-a facut mila de mine.Sa-i dea Dumnezeu sanatate, ca a doaua zi trebuia sa plec la mare si nu stiu ce ma faceam.Dar, una peste alta, sa stii ca multe farmacii dau si fara reteta, depinde cat sunt ele de fricoase. ramona

#18
chivutamonica

chivutamonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 16 august 2006 - 01:20

Reghi draga, imi pare nespus de rau c-au venit rusii,asa intirziere am avut si eu c-am 2 sapt si in repetate luni,am sperat mult dar ce sa fac,mergem inainte.Eu cred ca de la plante ,organismul s-a dereglat sa vad acum ca azi ar fi ziua in care ar trebuii sa imi vina CM.Am scris mai sus ca de vineri tot am simptome,ba in stinga ma inteapa ,mai putin in dreapta,chiar nu stiu ce sa zic dar nici nu ma mai gindesc ca deja si eu m-am saturat,crede-ma.Am fost plecata la munte nici nu mai vreau sa ma mai gindesc atita ca ma stric de cap[bang]si nici stresul asta nu-i bun deloc ca te face cit[grasa],fereasca D-zeu. mai bine merg sa maninc acum ca iar stau aici de uit de viata mea si sa inchin un [bere]pentru toate Mariile.Ca doar o viata avem,nu?Ceai am tot baut de dim de m-am umflat ,acum imi fac un gratar si putin vin muscat otonel-romanesc.Hai la un pahar sa faci pofta [cina2]sa vezi cum pui 5 kg pe tine.Pe urma bag un [ispita]sa dau jos ce-am mincat ,pai nu? te [pup]MONI chivuta

#19
reghi

reghi
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 16 august 2006 - 02:13

CHIVUTA,din pacate inseamna ca trebuie sa-ti vina si tie rusii daca tot zici ca te inteapa in stanga si-n dreapta, adica te dor ovarele, nu?As bea cu mare placere un pahar de vin cu tine[bere], dar cred ca eu pot sa beau si un butoi de vin, ca tot nu ma ingras, eventual ma fac crita si uit de toate, dar sa stii ca dupa ce am citit ce-ai scris chiar am luat si eu o gura de sprit, ca prea mi-ai facut pofta...Pupici ramona

#20
chivutamonica

chivutamonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 16 august 2006 - 09:10

Reghi,sa ai noroC[berica]] mai uite ca nici azi n-au venit iar ma zapacesc cu intrebari,oare ce va urma dar decit sa stau asa mai bine ma duc sa fac o baie buna si sa ma apuc de [xinpat]ca e timpul la ora asta .La tine e dimineta,eu acum ma [nani] oare tu asa zici de din acest motiv ma dor ovarele si ca o sa vina? bine ar fi sa fie invers,v-om vedea. o zi buna,MONI VA [pup]PE TOATE. chivuta


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -