Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Naturiste si homeopate (21)


314 raspunsuri la acest subiect

#1
adimercedes

adimercedes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.874 mesaje

Postat 14 august 2006 - 19:33

Fetelor, cochetelor, [si-eu] bine ati venit la capitolul 21 al epopeii sanatatii din perspectiva de aspiranta la statutul de mamica sau pur si simplu de doritoare a rezolvarii problemelor de sanatate prin metode traditionale, fie ele naturiste, homeopate, apicole, reflexolofice, traditionale chinezesti etc [testoasa].

In buna traditie a subiectului, va incurajez si pe cele cu vechime, dar si pe cele noi sa fiti optimiste, sa vedeti partea pozitiva a oricarei incercari, greutati sau probleme cu care va confruntati, indiferent daca e de natura medicala, sociala, familiala... Sta in puterea voastra sa imbunatatiti situatia [bruta] si sa o faceti sa lucreze in favoarea voastra [box].

Va asteptam cu vesti despre voi, despre tratamentele pe care le faceti, despre rezultate, despre lipsa lor, a rezultatelor, despre analize, despre experientele voastre in cautarea sanatatii maxime si a copilului mult dorit [surf].

Sa imi spuneti cine mai vrea pe lista sau sa iasa de pe lista [pup].

Suntem aici pentru a ne ajuta si incuraja una pe cealalata [grup]!!!
Si, repet, nu uitati ca secretul invingatorului e atitudinea optimista, chiar si in cele mai descurajante situatii [titanic]!!!!!


---------------------------------------


Tratamentul Liviei si alte retete naturiste



Discutii despre tratamente naturiste: (1) (2) (3) (4)


Naturiste si homeopate: (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20)



Lista fetelor "naturale": abc123; adimercedes; Alexia 28; ali; Amely; andicu; Andrusha; Annaa; ANUSKKA; auricass; Bianca B; Briantis; bubulina1; Carmen_Marieta; carpediem; chivutamonica; ChrisChris; danabadiu; danutza_c; denis; dianadi; dj_mama; doxinu; elenya_m; Fabya; gabiu; goldi; iepurila; Ioana1971; Ioanatugs; iuli-ana; IULIABRAILA; lachione; lia68; libelula; lilicica; marcr; maria_N; Mariee; Marrina; MadalinaM; Marunzika; mihaipopescu; mihailescu teodora; miki-miki; Mioara2004; mioritaus; Mishulina; Mirga; motzunica; natalia26; oanabbb; pacienta; reghi; Rodica (sora Cicutei); roua1; sandaa; slavmih; SilvanaPopovici; Sole; Speranta; Stepha; Tanya; tzuca74; vas



Lista fetelor "homeopate": alina25; arinna; Carmenita; Costi; Dariana; jubica; lala_1; lilly love; lumit; Maria Carmen; mary14; Mi-Ka; mititica; MRL; Musete; OnutzaB; rosy2_cris; steliana04; Thea m; tzuca74; Uoana


Modelele noastre sunt: ada77; alina.n; Carmi; Costi; crangutalil; danais; Irina71; ingeras26a; madaluta; mcbeal; Mirona; Mishka; pisoi3; Serj; romaniaau; tzontzonel ... si mai urmeaza [:D]






"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

http://acorns.com.au...rykaleidoscope/

#2
chivutamonica

chivutamonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 14 august 2006 - 22:14

Adimercedes, MULTI ANI INAINTE!!!!!!!!!!! Cu sanatate si multe dorinte implinite. chivuta

#3
chivutamonica

chivutamonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 14 august 2006 - 22:16

Adimercedes, MULTI ANI INAINTE!!!!!!!!!!! Cu sanatate si multe dorinte implinite.[pup]MONI chivuta

#4
chivutamonica

chivutamonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 14 august 2006 - 22:21

LA MULTI ANI ,MARIEE.[pup] SI TUTUROR MARIILOR,LE DORESC MULTA SANATATE SI D-ZEU ,SA VA IMPLINEASCA TOATE DORINTELE. [pup]la toate Mariile.MONI chivuta

#5
chivutamonica

chivutamonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 14 august 2006 - 22:27

fetelor dragi , miine sunt in Z28 de la Cm,stau ca pe spini,simbata si duminica,am avut dureri in partea stinga si mai putin in dreapta,azi deloc,oare ce va fi? Mentionez ca n-am mai luat pastile dupa ovulatie,sa vad ce se intimpla. [pup],MONI chivuta

#6
Bianca B

Bianca B

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 541 mesaje

Postat 15 august 2006 - 00:58

Adimercedes cum am petrecut? nimic special, pana si sotul a uitat de ziua mea. Ce sa-i faci, se mai intampla si la case mari, nu?! dar lasa, sanatosi sa fim [pup] Bianca http://www.costinkar....ro/Ai_sa_fugi/

#7
chivutamonica

chivutamonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 15 august 2006 - 02:07

LA MULTI ANI ,BIANCA. [flo][pup]<MONI chivuta

#8
adimercedes

adimercedes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.874 mesaje

Postat 15 august 2006 - 09:42

rosy2_cris, te-am trecut pe listuta noastra la homeopate. Bine ai venit si iti doresc rezolvarea tuturor problemelor, mai ales cele medicale. Te si ne intrebai ce sa faci. Eu zic sa te linistesti, in primul rand. Sa nu te stresezi, ca asta nu ajuta. Apoi sa stai jos si sa iti faci un plan de atac, sa vezi ce date si si de ce date ai nevoie si sa iti planifici urmatoarele miscari. Doar nu intra in panica!!! chivutamonica, iti dau detaliile de la KickStart Diet pe PM. V-am pupat pe toateeeeee [pup] "The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip." http://acorns.com.au...rykaleidoscope/

#9
Carmen_Marieta

Carmen_Marieta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.506 mesaje

Postat 15 august 2006 - 12:42

Bianca LA MULTI ANI!!!! sa fii sanatoasa si cat mai repede [gravi]....
LA MULTI ANI TUTUROR MARIILOR !!!! sa dea Dumnezeu si Maica Sfanta sa ajungeti cat mai repede la odisee(si nu numai voi)....
[bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis]

Poze nunta..


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.


#10
rosy2_cris

rosy2_cris
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 august 2006 - 16:20

Adimercedes,multumesc pt incurajari...LA MULTI ANI PT TOATE MARIILE,MAICA SFINTA SA NE AJUTE PE toate .va[pup] criss


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -