Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (63)


289 raspunsuri la acest subiect

#11
Latido

Latido
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 iulie 2006 - 02:31

Salutare din nou, miresici!

Ralu, am vazut si eu pozele, ati fost f frumosi. Ce era chestia aia cu flori albe si portocalii de la tine din mana? Era facuta din flori naturale si pt ce ai folosit-o?

Giova, merci, mai am fix 2 saptamani de alergat pana la nunta.

Am fost azi la restaurant si am ales meniul, spre surprinderea mea a crescut cu 600 mii fata de anu' trecut, dar oricum nu mai am ce sa fac acum cu 2 sapt inainte de nunta. Sunt f incantata ca nu au mai crescut preturile la flori, am facut comanda pt o groaza de flori si porumbei pt biserica. Am rezolvat cu formatia, fotograful,cameramanul, am facut programarile pt coafura, machiaj si unghii.
Mey fetelor, de 2 zile umblu de dimineata pana seara fara sa ajung acasa, sper sa scap saptamana viitoare de tot.
Va rog, fetele din Bucuresti ajutati-ma si pe mine cu cateva informatii. Eu stau in Craiova si pe aici nu sunt f multe magazine cu produse de nunta, asa ca o sa vin luni la Bucuresti. Spuneti-mi si mie la ce magazine gasesc ce-mi trebuie, fiindca am decat o zi la dispozitie: cocarde, tull la metru, palarie, artificii si miri pt tort, pernuta verighete, cosulete si niste fundite pt cardurile de masa.

Merci mult, va pup si o nunta de vis pt miresele din acest week-end.



Nunta
Pregatiri nunta
Cel mai puternic barbat poate fi inghitit de o simpla gropita din obrazul femeii. (G.Vieru)


#12
ninny

ninny

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 08 iulie 2006 - 10:42

alishaa, anamariame, briza_marii, contactnicole, dyadya, prisi, wantoknow casa de piatra ,si sa aveti nunti frumoase vad ca vremea e frumoasa asa ca sa va distrati:P Daca mi s-ar oferi o mie de minuni pe care sa le traiesc intr-o mie de vieti alegerea mea ar fi o singura viata doar alaturi de TINE.singura mea minune. nunta noastra 19.aug.2006

#13
ralu_trancu

ralu_trancu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 08 iulie 2006 - 15:01

Era o bila din flori naturale care a fost senzatia nuntii . A fost montata pe tavan in locul globului de oglinzi de discoteca. avea falduri de tull catre colturile camerei si ea era in mijloc. A fost ideea Ralucai (ralucah)
quote:
Originally posted by Latido
Salutare din nou, miresici!Ralu, am vazut si eu pozele, ati fost f frumosi. Ce era chestia aia cu flori albe si portocalii de la tine din mana? Era facuta din flori naturale si pt ce ai folosit-o?NuntaPregatiri nuntaCel mai puternic barbat poate fi inghitit de o simpla gropita din obrazul femeii. (G.Vieru)
Poze nunta

#14
Alina-Bogdana

Alina-Bogdana
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 iulie 2006 - 22:10

Le urez si eu fetelor casa de piatra si o nunta frumoasa miresicilor de azi!! Nunta mea e pe 23 septembrie,Biserica Adormirea Maicii Domnului II,Restaurant Ovidiu,Mamaia.Sa ma scrieti si pe mine pe listuta[pup]

#15
Andita

Andita
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 iulie 2006 - 22:32

Hello again! Ma bucur sa aud de bine pe aici, sa va admir pozele, fie cu ultime pregatiri, fie cu proaspete ceremonii reusite.
Suntem si noi pe ultima suta de metri, numai ca am avut ceva intarzieri neasteptate, din cauza faptului ca mirele s-a intors in copilarie, ca sa faca varicela. Asa ca am stat si am ingrijit la el ca la un bebe capricios, ca stiti cum sunt barbatii la boala. Acum suntem mai bine, el mai sanatos, eu ceva mai odihnita, ca de vreo doua nopti am reusit si eu sa dorm ca lumea.
Cu pregatirile nu stam chiar rau, dar nici nu pot spune ca nu mai avem nicio grija. Am fost azi dupa floricele pentru nuntasi, si m-am intors bosumflata, ca nu am gasit nimic care sa imi placa. O sa mai incerc, dar deja nu mai am fosrte mult timp la dispozitie.
Marturiile si cardurile-pklicuri le vom face "in house" cu mic ajutor din parte tipografiei. In rest, numai noi...
Luna de miere am aranjat-o deja, din pacate vom pleca la doua saptamani dupa nunta, dar tot e bine si asa. Mergem in Spania, la Calella, langa Barcelona, si am luat pachet all inclusive, la hotel de 4 stele, ca sa simtim si noi ca e luna de miere, fara niciun fel de griji.
Va pupacesc pe toate, si sper sa ne auzim curand!

Au mai ramas...
Poze


#16
ramonzca79

ramonzca79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 747 mesaje

Postat 09 iulie 2006 - 01:21

quote:
Originally posted by Latido
Salutare din nou, miresici!Ralu, am vazut si eu pozele, ati fost f frumosi. Ce era chestia aia cu flori albe si portocalii de la tine din mana? Era facuta din flori naturale si pt ce ai folosit-o?Giova, merci, mai am fix 2 saptamani de alergat pana la nunta.Am fost azi la restaurant si am ales meniul, spre surprinderea mea a crescut cu 600 mii fata de anu' trecut, dar oricum nu mai am ce sa fac acum cu 2 sapt inainte de nunta. Sunt f incantata ca nu au mai crescut preturile la flori, am facut comanda pt o groaza de flori si porumbei pt biserica. Am rezolvat cu formatia, fotograful,cameramanul, am facut programarile pt coafura, machiaj si unghii.Mey fetelor, de 2 zile umblu de dimineata pana seara fara sa ajung acasa, sper sa scap saptamana viitoare de tot.Va rog, fetele din Bucuresti ajutati-ma si pe mine cu cateva informatii. Eu stau in Craiova si pe aici nu sunt f multe magazine cu produse de nunta, asa ca o sa vin luni la Bucuresti. Spuneti-mi si mie la ce magazine gasesc ce-mi trebuie, fiindca am decat o zi la dispozitie: cocarde, tull la metru, palarie, artificii si miri pt tort, pernuta verighete, cosulete si niste fundite pt cardurile de masa.Merci mult, va pup si o nunta de vis pt miresele din acest week-end.NuntaPregatiri nuntaCel mai puternic barbat poate fi inghitit de o simpla gropita din obrazul femeii. (G.Vieru)
unde ai comandat porumbei si cat costa??nunta oradea-5 augustnunta ploiesti-13 august

#17
Latido

Latido
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 iulie 2006 - 16:21


Ramonzca79, porumbeii i-am comandat de la firma care se ocupa de flori, cred ca sunt 20 si costa 2 mil. O sa vina 2 tipi si o sa le dea drumul cand iesim din biserica. O sa va pun poze dupa nunta.

Va pup, fetelor si week-end placut!

Nunta
Pregatiri nunta
Cel mai puternic barbat poate fi inghitit de o simpla gropita din obrazul femeii. (G.Vieru)


#18
pepenash

pepenash

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 09 iulie 2006 - 17:50

A mai trecut un weekend plin de nunti... iar noi suntem urmatorii pe lista. Casa de piatra fericitilor acestor zile! De luni sunt in concediu pentru a stabili detaliile de ultim moment, dar suntem, in linii mari, in ordine. Acum ne batem capul cu aranjarea la mese. Si mai avem vreo doua lectii de vals ca sa putem spune ca dansam si noi cat de cat bine. Am hotarat vineri si meniul si va fi asa cum l-am dorit, netraditional. Vor fi 4 feluri de mancare aperitiv (cocktail de cruditati cu sos Calypso - sos cu maioneza si cognac, roastbeef pe pat de portocale, mousse de ton, pasta de ciuperci, dobos de sunca si cascaval, rulou de sunca cu salata a la russe, ficatei in aspic, rosie cu pasta de branza - sper sa nu fi uitat nimic pentru ca il scriu din memorie), apoi rondele de somon cu sos de sampanie si garnitura pe care inca n-am decis-o (probabil risotto, brocolli si morcovei mici-mici), urmeaza pui Savoyarde cu o garnitura la care ne mai gandim pana marti si ultimul fel este muschiuletul de vita Wellington servit alaturi de cartofi copti cu sos de mustar. Desigur, tort, fructe in ciocolata, diverse crantanele. Deja salivez... Sper sa apuc sa mananc ceva in noaptea aia[:)] Singura problema fara rezolvare, cel putin deocamdata, sunt hortensiile bleu pentru buchetul de la cununia civila pentru ca cele din gradina blocului ([:D]) s-au cam scuturat. Latido, in Bucuresti cele mai multe magazine cu produse pentru nunta le gasesti in zona Lipscani - magazinul Cocor. Ar mai fi cateva, dar, daca nu ai prea mult timp sa umbli prin oras, pe Lipscani ar fi cea mai buna varianta pentru ca acolo sunt foarte multe magazinase. Daca nu gasesti acolo nimic pe plac (si te-as intelege perfect pentru ca nici eu nu mi-am gasit, astfel ca mi-am comandat la croitoreasa pernuta pentru verighete, cosurile le iau de la Ralucah, etc) poti incerca sa cauti la magazinul Picasso, aflat in zona sediului Pro TV, unde mare parte din produse sunt superioare celor de pe Lipscani din punctul de vedere al calitatii - parerea mea, dar si al pretului. Cam astea ar fi recomandarile mele. Bafta la cumparaturi! Pepenash over and out!

#19
dyadya

dyadya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 09 iulie 2006 - 22:57

Fetelor, nunta a trecut...sunt un pic trista pt ca de un an de zile asteptam aceasta zi si parca s-a terminat prea repede, parca as fi vrut ca in unele momente sa pot opri timpul in loc. Cand am ajuns dimineata acasa nu imi venea sa ma dezbrac de rochie, constienta fiind ca alea sunt ultimile mele momente de mireasa...
Sincer, nu ma simt in stare acum sa scriu povestea nuntii, vreau doar sa va spun ca am avut o nunta reusita, asa cum am sperat, ca suntem foarte mandri ca a iesit asa de bine desi am organizat totul singuri singurei si tot timpul am avut in minte ideea ca poate este un eveniment prea mare pt a fi organizat doar de noi. In final, uitandu-ma cum se distra lumea, ascultand toate felicitarile la adresa organizarii, a atmosferei, a muzicii, restaurantului, mancarii etc, am tras concluzia ca ne-a iesit totul asa cum am sperat si ca ne putem considera norocosi pt ca am avut o nunta asa frumoasa.
Minunatia mea de rochie a fost fericirea si nefericirea serii mele de mireasa. Fericirea pt ca a fost atat de frumoasa si m-am simtit ca o printesa, regina spuneti-i cum vreti. Nefericirea pt ca fost ingrozitor de incomoda, m-a durut spatele foarte tare din cauza trenei, am calcat de o mie de ori pe rochie, n-am putut sa dansez optim decat daca-mi tineam toate fustele, si m-au ros bretelele atat de tare incat acum nu mai suport nici un maieu pe umeri. Totusi, tb sa fiu cinstita si sa recunosc ca de cate ori simteam un disconfort era suficient sa ma uit un pic la rochie si sa-mi treaca orice durere.
Tot din cauza rochiei era sa ratam deschiderea cu vals, dar ne-a venit ideea salvatoare si am renuntat la pozitia regulamentara a bratelor iar eu mi-am tinut toata rochia cu o mana si am reusit sa dansam si valsul care, fara falsa modestie, a fost admirat, aplaudat si felicitat de absolut toata lumea prezenta.
Stand acum si analizand un pic toata nunta, pot sa spun ca am fost feriti de probleme majore, n-am avut parte de "dezastre", nu ne-a stricat nimic nunta. Da, au fost unele chestii care n-au mers ca pe roate, dar acolo problema a fost generata de altii si rezolvata de noi. O sa povestesc despre astea la subiectul cu pricina. Per total insa, a fost o nunta frumoasa, a fost seara noastra, am fost admirati si pupati cat sa ne ajunga pt un an de acum incolo, si poate cea mai mare bucurie la nunta a fost sa vedem ca lumea a venit cu placere, a vrut sa fie alaturi de noi, nu au venit din obligatie, nu au stat tepeni la mese. Am avut oameni care au venit tarziu si au stat doar o ora sau doua, din motive intemeiate si am simtit din partea lor ca au facut un efort sa vina pana in Otopeni numai ca sa ne vada si sa ne fie un pic alaturi. Si cred ca astea-s lucruri pe care nu le vom uita.
Promit sa revin in curand cu povestea nuntii si cu poze. Si daca tot am ajuns la poze, Radu, iti multumesc pentru alegerea pe care ati facut-o; Miruna a fost o scumpa, si mie mi s-a parut ca am fost pe aceeasi lungime de unda si ne-am inteles super bine!

Diverse pentru nunta

#20
Inuta

Inuta
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 iulie 2006 - 12:28

Neata tuturor! Am reusit sa ma programez la sfat!!! Vom fi cam matinali (7.55), dar am mai scapat de un stres. Miresica de 22 iulie Trebuincioase pentru nunta http://photos.yahoo.com/maditu16


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Ieri, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Ieri, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Ieri, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Ieri, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -