Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clipe din trairile sufletelor noastre...(9)


294 raspunsuri la acest subiect

#21
Alyssa

Alyssa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 02 iulie 2006 - 20:46

quote:
Originally posted by KUKI
Tot gandindu-ma eu de unde fac rost de un "iubit al vantului" mi-am amintit de o chestie pe care am primit-o candva pe mail, de la un nemernic, of course. Totusi un sambure de adevar are chestia astaIulia
Ha! ha! haaa!... chiar la asta ma gindeam si eu... poza asta am primit-o si eu acum citeva zile [:D]Ei lasa, sa fiu eu schelete in asteptare decit cea care eram inainte cu nervii in pionieze mereu si sleita de puteri si de viata.Si am mai primit un banc-gluma in engleza pe care vi-l spun si eu din amintire:O tipa, mergea pe plaja admirind apusul de soare, cind se impiedica de o o lampa veche. O ia, se uita nedumerita la ea si incearca sa o curete de nisip... Pufff... iese un genie din ea, obosit si morocanos.-Ce poruncesti stapina?-Oh... tu esti genie care indeplineste trei dornte?-Nu, eu sint ala care indeplineste numai o dorinta si fii intelegatoare cu mine ca am stat inchis in lampa mii de ani si sint cam intepenit.-Aha... o dorinta numai... si se gindeste sa o foloseasca pentru binele omenirii... Stii ce vreau?... vreau pae in Middle East! Vreau ca arabii sa se iubeasca cu evreii si crestinii si sa traiasca fericiti in armonie, sa nu mai fie razboaie!... Uite, vezi harta asta?... sa fie pace aici mereu de acum incolo!-Pai stapina, am spus sa fii ingaduitoare ca sint cam intepenit... Este prea grea porunca asta pentru mine!-Of, ai dreptate, este greu sa aduci pace intr-o regiune care nu a stiut decit razboaie...Ia sa vad... Pai asi vrea si eu sa imi gasesc un barbat ca sint singura de mult timp... Un barbat care sa fie intelegator si tandru, care sa ma ajute cu treburile casei, care sa fie romantic si sensibil sufleteste , sa aiba o munca decenta, caruia sa ii placa sa faca mincare si care sa imi faca un masaj la picioare cind vin obosita de la munca...-Stapina!!!... Ia mai da harta aia un pic sa ma uit la ea!...

#22
KUKI

KUKI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 02 iulie 2006 - 21:31

Mda...Alyssa, bun bancul, dar tare nu-mi convine morala care se desprinde. Nu caut barbatul perfect, dar astept barbatul ale carui defecte sa le pot iubi. Sper doar sa apara inainte sa incep sa arat ca in poza aia. Am ajuns sa traiesc semne clare de "inaintare in varsta", ca sa nu zic altfel. Si anume, am copil suficient de mare incat sa incep sa port tricourile care nu-i mai vin lui. Va dati seama, ce chestie ?? Acum sunt imbracata cu un tricou pe care i l-am luat lui Cris vara trecuta si acum nu-i mai vine. Straniu sentiment. Iulia

#23
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 02 iulie 2006 - 21:51

Uite ca unii incep sa-si revina...sau....sa revina.... Asta nu poate fi decit bine! Eu am lenevit ieri si azi mai ceva ca in concediu....acum ma pregatesc de o partida de tv si pe urma somn....or fi tot semne de inaintare in virsta? BRENDA "COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI" http://community.web...er/brendamitran

#24
Alyssa

Alyssa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 02 iulie 2006 - 21:54

Stiu, Iulia, nici eu nu caut barbatul perfect deloc... Vreau un barbat cu care sa pot planta un pom, cu care pot cladi o casa si in bratele caruia sufletul meu sa se simta acasa... [pup]

#25
KUKI

KUKI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 02 iulie 2006 - 21:58

quote:
Originally posted by brendamitran
Uite ca unii incep sa-si revina...sau....sa revina.... A BRENDA "COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI" http://community.web...er/brendamitran
Daca la mine te referi, eu am avut absente motivate. Iulia

#26
rilbuc1

rilbuc1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 03 iulie 2006 - 06:40

Buna dimineatza !! Daca tot m-a prins 4:30 fac eu cafeaua. Ajunge pt. toata lumea. Daca se raceste, sa imi incalziti si mie una in jur de ora 8. Si poate va ganditi la mine sa ma si treziti [tel]. Asta e [cafea]. Sa nu ziceti ca nu o gasiti. Eu trag pe dreapta cateva ore... [nani] http://community.web...com/user/rilbuc

#27
Alyssa

Alyssa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 03 iulie 2006 - 07:23

quote:
Originally posted by KUKI
quote:
Originally posted by brendamitran
Uite ca unii incep sa-si revina...sau....sa revina.... A BRENDA "COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI" http://community.web...er/brendamitran
Daca la mine te referi, eu am avut absente motivate. Iulia
eu ma simt cu musca pe caciula [hippi]

#28
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 03 iulie 2006 - 07:23

quote:
Originally posted by KUKI
Mda...Alyssa, bun bancul, dar tare nu-mi convine morala care se desprinde. Nu caut barbatul perfect, dar astept barbatul ale carui defecte sa le pot iubi. Iulia
Daca ai citi fragmentul pe care l-am postat mai sus,ai da mai multe fatete moralei din banc...... BRENDA "COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI" http://community.web...er/brendamitran

#29
KUKI

KUKI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 03 iulie 2006 - 10:17

Orice concluzie are mai multe fatete, functie de privitor. Din pacate vrand-nevrand dam zilnic pe mail-uri sau oriunde, peste cearsafuri de intelepciuni si desi chipurile pricepem si suntem de acord cu tot si toate, atat de putin aplicam din ce pricepem, incat eu una m-am lasat demult pagubasa sa le mai citesc. Ril, desteptarea !!! E 8.12, ti-am incalzit cafeaua, desi parca stiu ca nu prea te mai drogai in ultima vreme. Iulia

#30
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 03 iulie 2006 - 12:34

Vin si eu cu un ochi pe-aici, unul mai bleg si-unul mai zdravan, ca ieri mi-a trebuit concert si artificii si m-am trezit cu un rest sau cenusa, ce-o fi fost, in ochi. M-am zvarcolit toata noaptea, ba am mai visat si-aiurea si azi m-am apucat de pus picaturi, dar tot ma doare. Vremea e urata, frig, bbine pentru somn, dar rau pentru mare. Asta e, macar vreo 2 zile sa stau si eu la soare, daca s-o indura... Iulia, felicitari si sa te simti cat mai bine in casa TA! Brenda, sa ma simt si eu cu musca pe caciula? Stiu ca am scris intr-o zi de doua ori la un subiect, dar nu stiu daca eu sunt impricinata. Am fost de nesuportat zilele-astea, mi-am izgonit si musafirul (in vant... ca tot e de-al vantului). Nu stiu ce-am, am devenit prea critica, nimic nu-mi convine, unde e barbatul ala ideal? Alyssa, bun banc, am auzit si eu unul la radio zilele trecute: "Ce-si doresc femeile? Un barbat frumos, destept, bogat, sa o rasfete, sa comunice, sa faca piata, sa gateasca, sa fie intelegator, sufletist, altruist, tata bun, gospodar, inventiv, sensibil, romantic, puternic, descurcaret, sa stie sa asculte... Ce-si doresc barbatii? Mancare si sex." Oare suntem noi prea pretentioase?


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -