Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (62)


297 raspunsuri la acest subiect

#11
emilyjeuly

emilyjeuly

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 16:57

salut fetele!
am si io o intrebare stupida:[bang]daca este cineva sa imi spuna si mie la primaria sect 2 se depun actele cu 14 sau 10 zile inainte de cununie???? va rog sa nu radeti ca io tot n-am inteles![:D]

Emily



Poze

Mireasa de 15 iulie

Our honeymoon



#12
Latido

Latido
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 17:19

Hello, fetelor!

Cum mai merge cu pregatirile?

Krelia, lasa mama, nu te mai enerva pt socrela. Sa nu aiba pretentie sa stea si cu voi la masa, ca atunci e mai rau.

Fetelor, am si eu o problema. Eu n-am vazut niciodata cum arata un card din ala plic. E un plic adevarat sau un carton impaturit in 3? Eu vreau sa fac cardul cu poze cum au avut cateva miresici anu' trecut. Va rog, lamuriti-ma si pe mine cum se face un astfel de card. Daca il fac pe carton, ce fac daca unii invitati n-au plicuri de acasa?

Nunta
Pregatiri nunta
Cel mai puternic barbat poate fi inghitit de o simpla gropita din obrazul femeii. (G.Vieru)


#13
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 17:21

Emily, oficial, actele se depun cu 14 zile inainte de casatorie (termen maxim, adica mai repede de 14 zile nu se poate). Termenul minim nu stiu care e, noua ne-au zis ca pentru data de 15 iulie, putem depune in saptamana 3-7 iulie. Daca vrei sa faci si civila in aceeasi zi cu nunta (adica sambata sau duminica) trebuie sa socotesti ca nu poti depune actele decat cu 12 zile inainte, fiindca sambata si duminica nu se depun dosare pentru casatorie, ci doar se oficiaza.

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica [zana] de 15 iulie


#14
emilyjeuly

emilyjeuly

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 17:39

quote:
Originally posted by Alynutza
Emily, oficial, actele se depun cu 14 zile inainte de casatorie (termen maxim, adica mai repede de 14 zile nu se poate). Termenul minim nu stiu care e, noua ne-au zis ca pentru data de 15 iulie, putem depune in saptamana 3-7 iulie. Daca vrei sa faci si civila in aceeasi zi cu nunta (adica sambata sau duminica) trebuie sa socotesti ca nu poti depune actele decat cu 12 zile inainte, fiindca sambata si duminica nu se depun dosare pentru casatorie, ci doar se oficiaza.Nunta noastraPregatiri
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Miresica [zana] de 15 iulie

merci mult! noi o sa facem cununia vineri pe 14 si vrem sa depunem actele luni pe 3! sper sa fie ok! sotului meu i-au spus la primarie ca se poate cu maxim 14 zile inainte si minim 10 zile, dar stii cum sunt astia la primarii...[bang][bang][bang]EmilyPoze Mireasa de 15 iulie Our honeymoon

#15
Inuta

Inuta
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 17:44

quote:
Originally posted by Alynutza
Emily, oficial, actele se depun cu 14 zile inainte de casatorie (termen maxim, adica mai repede de 14 zile nu se poate). Termenul minim nu stiu care e, noua ne-au zis ca pentru data de 15 iulie, putem depune in saptamana 3-7 iulie. Daca vrei sa faci si civila in aceeasi zi cu nunta (adica sambata sau duminica) trebuie sa socotesti ca nu poti depune actele decat cu 12 zile inainte, fiindca sambata si duminica nu se depun dosare pentru casatorie, ci doar se oficiaza.Nunta noastraPregatiri
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Miresica [zana] de 15 iulie

Lucratoare sau nelucratoare?! In concluzie, ca-i caldura mare si mai greu cu matematica: daca nunta e pe 22 iulie, care e prima zi in care putem sa ne depunem actele?

#16
Carmen_Marieta

Carmen_Marieta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.506 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 17:54

fetele in legatura cu depunerea actelor, dak nu aveti timp sa mergeti la primarie sunat, sa stiti ca tantile alea sunt foarte amabile la telefon.... eu am sunat la ele si mi-au spus ce sa aduc, ce sa scrie pe prenuptiale si ca pt 17 iunie depunem pe 5 iunie....

Poze diverse


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.


#17
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 17:59

Alynuta...sorry...mi s-au descarcat acumulatorii de la aparatul foto...dar nu te uit eu [;)]...maine vin cu exemplificarea bomboanelor!
Tu stii sigur ca e magazin si in Timisoara ca eu una nu am auzit...daca cumva nu rezolvi...tragi o fuguta pana la mine si cumparam noi bomboanele!

Gio...magazinul e UniversAll...sper sa-l gasesti![pup]

Sun...tine pumnii stransi ca am intrat in criza de timp...casa mea e halan-dala....si colac peste pupaza m-a anuntat soacra-mea si cumnata-mea ca s-au hotarat sa vina cu o zi inainte adika joi in loc de vineri (ce bucurie, nu-i asa ca ma invidiati[:-)))])...si maine merg sa-mi fac unghiutele, dupa care nu mai misc un deget sa nu le stric...asa ca pana maine la ora 2[curat]

Olgutza, Kreliut...va invit la mine daca suferiti de caldura ca incepe ploaia!

...si ca sa zic si eu cu mandrie [^]si noi 2 tot singurei am organizat, respectiv "sponsorizat" nunta!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

[flo]...pentru nunta!
[url="http://daisyPath.com/days/060701/1/1/+1/1" alt="Daisypath Ticker" border="0" /></a></p></center>"] Wedding Day[/url]

3 zile [zana]

#18
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 18:21

Oana, lasa nu-ti fa probleme din asta, ca ai tu destule pe cap acum. Da, magazinul UniversAll are site pe net si acolo am gasit ca au in Iulius Mall in Timisoara. Asa ca, de aici incolo ne descurcam noi. Spor la smotru, ca stiu ce inseamna, si la mine e casa cu popou-n sus, dar macar eu mai am un pic.
Cu nunta la fel si la noi, organizat/sponsorizat, iti dai seama ce "fericita" am fost cand s-au bagat socrii in seama cu idei... si atat.
[pup] nu te stresa sa faci poza, eventual sa-mi spui daca au un nume, sau pur si simplu migdale glazurate.

Inuta, este vorba de zile calendaristice. Dupa socoteala mea, in 9 iulie ar trebui sa mergeti, daca vreti civila in 22, dar cum spunea Carmen, e bine sa dati un telefon la Starea civila in Primarie si va spun doamnele de acolo exact.

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica [zana] de 15 iulie


#19
elara

elara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.594 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 19:32

Helooooooooooooo
Da' ce vorbaretze sunteti, fetelooooooor [:D]
O zi lipseste omul si gata cateva pagini pline...
Eu ,ma topesc de cald la birou ca e stricat AC si la Hotel Parc tremuram ca frunza azi la un seminar ca era prea pe rece...[:D]

Divine, Carmen, bine ati revenit. [flo]
Abia astept sa va vad miresici. [olala]

Latido, noi azi mergem sa ridicam cardurile-plic. Si plicul e chiar plic lipit dar nu in diagonala si e de carton.
Iar partea de deasupra unde se scrie numele invitatilor, e un dreptunghi nu un trunghi. Mmmmm nu stiu daca m-am facut intzeleasa..da' am incercat. [biz]
Cat de repede fac poze cu ele o sa postez. Ok? [:D]

Nunta noastra: 29 iulie 2006
cumparaturi pentru nunta

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca



#20
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 19:34

Oana mersi, dar m-a lamurit Alynutza. Chiar azi merg in Mall sa vad ce si cum.
Te inteleg ca incep tensiunile si mai vin si musafirii pe deasupra. spor la smotru si nervi de otel.

Chiar asa , tot nu stiu nici eu cum e cu plicurile alea tip card. Naiba sa le ia ca se apropie nunta si nu stiu cum sa le fac.
Am vazut poze, dar tot nu am inteles[bang].


Gio[mamica] si [copil]Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -