Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (59)


319 raspunsuri la acest subiect

#21
andreea_trend

andreea_trend

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 447 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 12:16

Neatza [pup]

Kreliutz incearca pe la restaurante poate se indura cineva sa-ti inchirieze... cine stie... bafta la cautari [pup]

Blondo... noi mai reusim sa ne vedem [:D]

Nunta noastra
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer!

#22
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 12:28

Mda..m-am gandit si eu, insa exista riscul sa nu ti le poata da..datorita faptului ca le au pe inventar si n-au voie sa le dea...si in plus...daca gasesti de inkiriat la un restaurant (adik, sa fie de acord)..sa fie deja ocupate pentru ziua respectiva.....am inteles ca ar avea frapeiere golden shlitzu'...vreo pila la base, ceva? [:D]....help [:I]
quote:
Originally posted by andreea_trend
Kreliutz incearca pe la restaurante poate se indura cineva sa-ti inchirieze... cine stie... bafta la cautari [pup]

No more kinky stuff! Soon to be a married woman!
[baie][majoreta]
Krelia...viitoare printzesita26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"


#23
Rallu

Rallu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.067 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 12:53

quote:
Originally posted by Giova
Neatza!!![hopsieu]Fetele uitati ce mi-a zis seful restaurantului: sa nu fac tort cu martipan, caci fiind greu martipanul, trage la kg si risc sa nu-mi ajunga pt. invitati. Cam are dreptate, caci, cofetarii socotesc 100 gr/pers. dar nu se gandesc ca ala trage la cantar.Voi cum procedati? ori nu fac martipan, ori pun 150 gr/pers. nu stiu, habar n-am.
Are dreptate ca trage la kg. Cofetareasa mea mi-a zis imediat ca va fi greu.Prin urmare eu am comandat un tort de 20 kg pt. 160 de invitati.O sa avem un tort care intra pe suport in restaurant, e ornat cu flori, falduri, etc de 10 kg (din care am inteles ca 3 vor fi martipan) si un tort in bucataria restaurantului din care se va taia...ala nu mai e ornat, deci nu mai cantareste in plus fata de compozitie.17 iunie 2006Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

#24
alishaa

alishaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 13:00

Neata fetili - eu abia acum imi beau cafeaua [cit]!! Mai intai am muncit si acu putina pauza cu cafeluta[:o)]!!! Stiu ca sunt cam ingrata si intru rar (dar de obicei am mult de lucru si nu prea am timp - abia apuc sa va citesc - dar nu ma las. Intotdeauna va citesc pana la capat) Am si io o mareeeeeeeeee problema - dom'le io nu vreau coc (cand oi fii mireasa - am picat ca musca in lapte - lumea are probleme cu ora de la biserica si altele si tup si io ca nuca in perete[:o)][:o)]). Dar daca asta e problema mea - si toate tantiile coafeze la care am fost s-au basicat de nu se poate ca vaaaaaaaaaii, cum nu coc, ca altfel nu se vede capodopera, nene!!!! Parca ma duc la muzeu si stau cu cocul in reflector sa ma admire lumea!!! Eu ii spuneam ca vreau parul desfacut, ele nuuuu.... Plus ca nu vreu voalul prins de diadema si nici vreun mot in varful capului, restul de par prelins pe umeri si de mot prins voalul!!! Vreau o coafura romantica (o coafura de epoca). Si nici o tanti coafeza nu stie despre ce vorbesc - ba nici poza nu ajuta!!! Iar eu nu am idee cum trebuie prins voalul, dar stiu ca nu vreau coc, si sa nu fie prins de diadema si nici un colac de par in varful capului nu vreau!!! Sooooo, are cineva vreo idee de o tanti coafeza care sa se puna la mintea mea scrantita ?

#25
Rallu

Rallu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.067 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 14:06

Alishaa...uita-te in pozele mele de la pregatiri de nunta...
Acolo e coafura mea. Mi-am ales ceva in stilul "Frumoasa venetiana" si tanti coafeza a fost perfect de acord cu mine.
Nu vroiam coc, sarmale, bigudiuri sau alte minuni.
In final mie mi-a placut ce a iesit.
Singura deosebire ar fi ca atunci imi onduleaza putin parul de pe spate/umar. La proba n-am mai stat de ondulare.
Asa ceva vrei?


17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

#26
alishaa

alishaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 14:24

Daaa, ceva in genul ala!!!! Uite ca tot omul cu probleme imi raspunde - saru-mana !!! Bine ca m-am uitat la pozele tale - frumoase verighete, frumoasa rochita de civila, pantofii seamana cu ai mei, invitatiile sunt identice si cocardele imi plac de mor (si astea seamana cu ale mele[:o)][cool])!!! Nu sarmale (auiliuuuuu Doamne, asta da cosmar - sarmale in cap la nunta), nu mot in varful capului sa arat ca pupaza din tei, nu coc!!! Parul lasat pe spate si ondulat - imi place mult coafura ta!!!! Unde sunt tantiile astea intelegatoare ? Uite cu ce te stresez eu acum cand ai pe cap atatea!!!

#27
Carmen_Marieta

Carmen_Marieta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.506 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 14:26

Rallu spune-mi si mie te rog cum ti-a calculat tie fructele??? si ce fructe cumperi acum ca eu mi-am sucit mintea si in afara de mere si banane nu ma taie creieru'... bine ca nu am mai fost de mult in piata sa vad ce mai e pe la tarabe....

Poze diverse


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.


#28
Rallu

Rallu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.067 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 14:36

Alishaaa...eu ma duc joi la ora 11 la cosmetica la salonul cu tantiile intelegatoare. Daca vrei si poti, hai cu mine sa discuti acolo si sa vezi si unde e.

Carmen...eu tre sa iau banane, mere si portocale (acu o sa vaz daca mai adaug ceva dar astea mi le-au zis de la restaurant). Marea mea problema e ca am pierdut foaia unde scrisesem cantitatile si numarul de scaune de la fiecare masa. O sa ma duc sa mi le mai zica o data.
Din ce mi-aduc aminte...pt. 160 oameni ...o cutie mare de banane, 10 kg mere si 10 kg portocale.
Da' sincer, n-as putea sa bag mana in foc ca exact asta scria pe lista aia.

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

#29
jesia

jesia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.364 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 14:38

quote:
Originally posted by Carmen_Marieta
Rallu spune-mi si mie te rog cum ti-a calculat tie fructele??? si ce fructe cumperi acum ca eu mi-am sucit mintea si in afara de mere si banane nu ma taie creieru'... bine ca nu am mai fost de mult in piata sa vad ce mai e pe la tarabe....
Cica sunt 2 en-gross-uri ,unul in Voluntari (dupa Europa) si unul in Berceni de unde poti cumpara fructe ieftin.Noua ne-a sugerat nenea ala sa nu luam mere(ca cica nu prea mananca omu mere la nunta ) [bang] sa luam banane,piersici sau nectarine, struguri si sa le luam din Berceni. [biz]Pozele meleCe nu te doboara te face mai puternic

#30
alishaa

alishaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 14:43

Rallu nu pot sa merg, ca ... lucrez la ora aia!!!! Multumesc mult pt invitatie !!! Poti sa imi indici adresa si cam cum se ajunge (fara sa fie considerata reclama - sau poate poti sa trimiti pe privat adresa) !!!! Daca nu te superi si daca se poate, bineinteles!!! Sau un numar de telefon si cum se numeste, ca restul aflu singura - pun mana pe telefon si sun [:o)]!!! Cum poti tu !!!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -