Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (59)


319 raspunsuri la acest subiect

#11
ver@

ver@
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 01:32

Buna seara! Abia asteptam sa vin acasa sa "intru" la voooi,ca la servici am fost ocupata rau. Rallu ce rau imi pare sa aud de asa tupeu.Bine ca a ramas ora stabilita,dar nu va e teama ca o sa "grabeasca" slujba? Krelia,cosuletul e imprumutat...Si din ce spusesi,sa inteleg ca si pe la tine "bantuie" rozul?Ca la mine m-au innebunit toti.Sora mea si-a luat un compleu negru cu roz,colega de servici tot cu roz-caramiziu,dar fiecare roz are nuantza lui.Mama era cat pe ce sa isi ia si ea pe roz-caramiziu sau roz frez nu stiu cum e mai bine spus.Ma rog...Amuzant.Si eu care ziceam ca o sa comenteze lumea ca o sa fiu prea roz... Noi,am fost sambata la o nunta la "Golden Blitz"(Victoriei) A fost supeeeer.Tacamul 2 mil.Chelnerii te serveau cu ce vroiai(restaur. are bar);au avut frapiere langa masa cu apa plata si min la jumate.Restul baut. ti le comandai la chelner.Muzica buna,fara manele. Meniu: -aperitiv:sunca buna,rosie umpluta cu pasta de branza,masline,castrav.,ardei gras,cornet de sunca umplut cu morcov ras pe o felie de portocala si...cum il cheama...cascaval etajat dar era gretos de la prea mult unt intre straturi -peste facut snitzel cu garnitura de conopida,morcov,brocolii(fierte),jumate de lamaie(taiata pe diagonala si apoi la baza astfel incat statea "in picioare") -3 sarmale cu o bucatica de kaizer (cred) la gratar cu mamaliguta -friptura de pui,porc,vita cu cartofi taranesti si salata de castraveti,sal verde,rosii -tort diplomat cu blat ciocolatiu cu fructe cu o cupa de inghetata. Toate f f f f bune.[pofta] Voi ati stabilit meniul?Noi abia luni pe 12 mergem. Noapte buna.Gata ca Vladutz doarme si io...el la 8:00 e treaz.Apropo.Eu dupa nunta asta am dormit de la 5:00(am ajuns acasa la 4:45) pana la 8:00 cand s-a trezit fi'miu(3 ore) [poc][:D] Dar la pranz(duminica) nu l-am culcat ca sa adoarma seara repede(altfel il apuca 22:30) Si asa am recuperat,deci 20:30-8:00 (luni dimineatza) [:D] Nu am mai dormit atat de muuuult de nici nu mai tin minte... edit:sunt cam chiauna,dar am facut bine sa recitesc ce am scris si am descoperit exprimari pe care nici eu nu le inteleg,asa ca am corectat pe ici pe colo[|)] Vera si Vladutz( 2 ani si 6 luni)http://community.web...m/user/vgv_vera

#12
Rallu

Rallu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.067 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 02:40

Eu am stabilit in principiu meniul. Am cumparat toate bauturile (alcoolice si ne-alcoolice), dat comanda la tort, cumparat sampanie pt. civila, etc, etc, etc.
Ne-a mai ramas sa mergem mircuri sau joi sa ne mai dea o data aranjarea meselor si cantitatile de fructe.
Ei saracii ni le-au mai dat o data dar subsemnata a pierdut hartia si nu-si mai aminteste decat partial.
Asaaa...mai avem de dat comanda la buchete, lumanari; de cumparat ceva decoratiuni pt. masini si casa si de facut atunci ceva gustari pt. tratarisit invitatii care vin acasa.
Ma rog...in mare zic eu ca nu mai e mare lucru de facut.
Daca nu mai am vreo surpriza de genul celei de azi sper sa fie chiar bine.


17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

#13
ralu_trancu

ralu_trancu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 10:58

Neata. eu tocmai am fost sa depun de pasaport. si nu am stiut ce ma asteapta si m-am dus ca o floricica la ora 8 . dar , acolo, era deja LISTA pe care eram nr 69. si nu intra decat cam 35 de persoane. primii de pe lista erau acolo de la ora 3. asa ca joi, ma duc de la ora 3. v-am spus si voua ca sa fiti pregatite.

Poze vechi si noi

#14
ralucah

ralucah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 11:05

Neata gagici

Cuscrel, Trenu Pepe si celelalte rubedenii... [pup][pup][pup]
Fetelor sambata am niste emotii....imi marit verisoara care imi este ca o sora!! Pentru cele care vor avea nunta la Casa Oamenilor de Stiinta sau biserica Nicolae tabacu luni va dau detalii despre nunta, mancare, servire etc.
Krelia, eu ce sa mai zic de roz, ca aseara am fost pe la mama sa vaz cu ce se imbraca la nunta vara-mii si era sa mor: mama - compleu roz, sor-mea - rochie roz. Ma duc la vara mea si ce sa vezi - d-ra d eonoare - rochie roz, tata socru camasa roz. iar eu am luat o rochie tot cu roz. Imi sa sa moooor, zici ca o sa fim familia Panterei Roz!
Vestea cu florile din pacate este adevarata, s-au scumpit cu 105% taxa pe produse de lux, adica taxa care s-a adaugat la tigari si alcool.
In alta ordine de idei:
pepe - care este feed back-ul de la invitatii ca mor de curiozitate? Mirela s-a indragostit de tine, mi-a facut capul calendar pana acasa.
Trenu - sapt asta e gata contractul de inchiriere
Sun- unde muschii umbli????



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Happy Family
Flori 2005 Sali de bal 2005

#15
Pisik06

Pisik06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.004 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 11:06

Neata! Nu am mai sxris de mult ca ma simt un pic "outdisider" in sensul ca voi sunteti deja unite si formate ca grup.... Eu sunt f mandra pt ca am comandat verighetele, care sunt superbe!Simple si de bun gust, de la Cellini. Ralu Trancu, te rog spune-mi si mie la ce restaurant faci tu. mi se pare f putin meniul. mercic Krelia, am incercat sa iti dau pm cu date suplimentare si nu am resuit asa ca: Biserica Sf Vineri-Pajura, Restaurant Infoturism-Complex Parc

#16
dyadya

dyadya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 11:13

Neata!
Rallu, imi pare rau sa aud asemenea minunatii, dar cred ca-l mancam pe popa cu fulgi cu tot. El ca preot are niste responsabilitati, niste obligatii asumate care tb respectate.Nu te trezesti in saptamana nuntii ca tu ai mai avea o treaba. Amani treaba, nu decalezi nunta!Ma rog, bine ca s-a rezolvat, acum nu puteti decat sa sperati ca-si va face treaba bine, nu pe fuga, cum mai spunea cineva aici.
Noi in weekend am reusit performanta de a ne plimba prin magazine 8 ore fara sa luam nimic.[bang]Am cautat vesta cu lavaliera, se pare ca masura pt al meu nu exista! Am cautat ceva pt civila pt mine se pare ca masura pt mine nu exista. Suntem familia Stan si Bran![:D]


Diverse pentru nunta

#17
ralucah

ralucah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 11:18

Super alegere biserica...popa de acolo e foarte de treaba si sugubatFaci in biserica sau afara in foisor? Noi am avut nunti la el si au iesit super super cele afara.
quote:
Originally posted by Pisik06
Neata!Ralu Trancu, te rog spune-mi si mie la ce restaurant faci tu. mi se pare f putin meniul. mercicKrelia, am incercat sa iti dau pm cu date suplimentare si nu am resuit asa ca: Biserica Sf Vineri-Pajura, Restaurant Infoturism-Complex Parc
Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!Happy FamilyFlori 2005 Sali de bal 2005

#18
kateryna

kateryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 11:35

Salutare la toata lumea! Ce mai fac fetele? Cum merg pregatirile? Eu m-am intors sapt trecuta din concediu, dar nu am prea avut timp decat de citit. Zicea cineva de aranjamente la restaurant. Va pun si eu cateva poze cu ce am avut noi ca aranjamente. Promit ca zilele astea sa va pun si poze cu noi. Pupici la miresici.

diverse aranjamente nunta

Vine barza

#19
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 11:56

Neatza fetelor!

Azi, sper...ceva mai activa decat ieri...

Cuscrelu', te-ai mutat? Noi cand ne capucinim???[pup] (nu de alta, da' uit si ce vreau sa vb cu tine..[:D])

Pisik, te bat, sa stii!!!![:(!][sm]
cum poti sa spui ca esti outsider??? hm...[pup][flo]

fetili...lansez si io o intrebare...aveti idee de unde se pot inkiria neshte frapiere cu picior??..ca mi s-a pus pata sa am d'astea..si "ai mei" n-au decat din alea mici de pus pe masa.....si nu costa decat fro 4 milioane una...[bang]



No more kinky stuff! Soon to be a married woman!
[baie][majoreta]

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"


#20
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 12:15

Neatza!!![hopsieu]

Am fost in Alba si am vazut restaurantul aranjat pt. nunta.[cool]mi-au dat lacrimile si s-a facut pielea de gaina. doamne frumos e.

In schimb nu ne place biserica [q]. si nu mai prea avem ce face, ca nu mai sunt locuri, e mare, e catedrala, dar nu e catedrala Reintregirii unde vroiam eu.asta e, nu le putem avea pe toate.

Fetele uitati ce mi-a zis seful restaurantului: sa nu fac tort cu martipan, caci fiind greu martipanul, trage la kg si risc sa nu-mi ajunga pt. invitati. Cam are dreptate, caci, cofetarii socotesc 100 gr/pers. dar nu se gandesc ca ala trage la cantar.
Voi cum procedati? ori nu fac martipan, ori pun 150 gr/pers. nu stiu, habar n-am.

Mi-a zis si cata bautura sa cumpar, dar scriu eu mai incolo sa vedem daca m-a fraierit sau nu.

Si bomba: zice soacra ca a facut nunta baiatul unei colege si l-a barfit tot orasul ca nu a dat prajitura pt.acasa invitatiilor, doar bomboane, adica marturii.
I-am zis ca la fel ne va barfi si pe noi, dar nu ne intereseaza.

Va citesc mai tarziu, merg sa cautam costum ginerica. sapt. asta trebuie sa rezolvam tot: verighete, lumanari, servetele, etc.

Gio[mamica] si [copil]Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -