Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Clipe din trairile sufletelor noastre....(8)


300 raspunsuri la acest subiect

#11
KUKI

KUKI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 22 mai 2006 - 18:04

Miha, bine ai ca ne-ai gasit. Sa intelegem ca si tu esti o mamica singura? Dani, mai, am gresit cafeaua...am pus 3 cesti de apa si 2 lingurite de cafea...a iesit asa un fel de ceisor[alcool] Rad colegii de mine ca se vede prin ceasca. Offf...hai ca pun sa fac alta. Miha, ce zici de-o cafea? Iulia

#12
Miha68

Miha68

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 02:40

Kuki, merci pt invitatie, da' deocamdata cafeaua o beau doar daca e decofeinizata.Da' nu-i problema ca vin eu cu cafeaua, doar sa am cu cine-o "discuta" [8D] Da, sunt o mamica singura, sunt divortata de multi ani si dupa atata timp cand am crezut ca am gasit ce cautam am dat din lac in put... am pierdut si niste bani cu ocazia asta, chiar multi... insa am inca o fetita superba si vioaie [olala] Are 4 luni si 3 saptamani maine. Sora ei mai mare e fericita ca o are, de mine nici nu pot sa mai spun ca sunt in al noulea cer asa in ciuda tuturor lucrurilor. Sunt putin cam ocupata iti imaginezi, alaptez si nu prea pot sa plec de-acasa prea mult, sunt in sesiune, imi dau 2 sesiuni in una, pt ca in iarna n-am putut sa ma duc (tocmai nascusem pe 2 ianuarie cu cezariana) si uite-asa... Nu am inca serviciu insa in scurt timp ma apuc iar de "vanat" un job cat de cat bunut pt ca trebuie sa am suficienti bani sa platesc un baby sitter... dar Dzeu e mare, sunt convinsa ca o sa ne fie foarte bine! Serios ma bucur ca am reusit sa dau de voi, mai schimb si eu o vb cand am ceva timp! Va pupicesc pe toate mamicile![pup] Inca nu am cautat sa vad cum se pun pozele pe-aici dar ma uit maine... Noapte buna! Miha

#13
KUKI

KUKI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 08:24

Buna dimineata. Miha, sa-ti traiasca fetitele si sa fie sanatoase, sa-ti aduca numai bucurii. Asta e tot ce conteaza si ce ramane. Nemernicii vin si trec prin viata noastra, da-i incolo ca nici nu merita pomeniti. Sincer, eu sunt intr-o pasa proasta...dar citind in dimineata asta ce ai scris tu...nu stiu cum razbate asa un optimism din mesajul tau si o incredere ca va fi bine care parca m-a incurajat si pe mine. Chiar ma bucur ca ne-ai gasit. Cat despre poze trebuie sa iti faci un album pe yahoo sau webshots si pui aici link-ul. Restul populatiei...ce mai ziceti, ce mai faceti ? Alma, cum te mai simti ? Multa sanatate iti doresc. Pe Cati o dam disparuta de tot. Stiu ca a fost ea mai ocupata in ultima vreme, dar asta tot nu e o scuza. Sa vina dom'le aici sa-si verse oful. Artar, asa repede ai disparut ? V-am pupat sa avem o zi ! Iulia

#14
artar

artar

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 09:17

'Neata la toata lumea! Nu am disparut...Duminica a fost cu cintec [alcool] , luni nici iarba nu creste....si in dimineata asta am fost prinsa tare de subiectul ala ca eu am inselat....A fost interesant pt postura in care ma aflu sa-l citesc... Ma duc sa-mi beau cafeluta si zbor..aproape la propriu...am de condus azi vreo 500 de km..ne "vedem" deseara.. Va pup pe toti, o zi buna!!! Oana

#15
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 10:31

Neatza..... Pai......cafeaua unde e? Ca as fi baut si io un pic....ati baut-o pe toata sau nici n-ati facut-o? Bai,io ma bucur ca se ingroasa rindurile.Suna cam aiurea,dar ma bucur in sensul ca,in loc sa stam sa suferim singuri,avem aici o mana de prieteni care simt ca noi si cu care poti schimba o vorba.... Bine ai venit Miha,sa-ti traiasca puiutii si sa fiti sanatoase toate trei,veti razbi voi si singurele,sint convinsa.... Alma,du-te mey la medic,poate iti da un tratament adecvat,nu mai sta asa....asa a patit sora-mea acum vreo 3 zile si s-a dus repede la spital,ca ea sta exact pe unde-s focarele alea de aviara.Dar s-a linistit,nu e decit o faringo-amigdalita acuta! Ioana bine te-ai reintors in rindul oamenilor muncii.Cred ca ti-ar fi trebuit mai mult,dar poate urmatoarea runda e in iulie,la munte,cu noi.....ce zici? Si poate se tin de cuvint si Alyssa(?) si She.... Cati,unde umbli gagico? Esti chiar asa suparata pe viata ca nu-ti mai arde nici de noi?Pupa dulce pe Pitzi,ca mie mi-e dor de el.... Artar,deci se lasa cu baute puternice pina la urma....bravo! Daca stiam veneam si noi.Apropos.....din ce oras esti? Kuki....iti mai spun o data ce ti-am spus si aseara:RABDARE! Fara asta o sa fie mult mai greu,asa ca impune-ti... Va pup pe toate si sa avem o zi buna! BRENDA "COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI" http://community.web...er/brendamitran

#16
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 14:19

Am venit de la medic, acum sunt acasa, am chiulit de la serviciu. Vorba vine, ca ma simt tot rau. Mai bine un pic decat ieri, nu mai am febra. Mi-a dat antibiotic, n-am scapat, am si o usoara otita, plus viroza respiratorie. Bine ai venit, Miha, sa-ti traiasca fetitele si sa te bucuri de ele, barbatii vin si pleaca, putini sunt cei care raman... noi se pare ca n-am avut bafta asta, dar inca mai speram! Iulia, ce-ai mai facut? Ai gasit ceva pe placul tau? Nu fi deprimata, trec si astea, noi sa fim sanatoase. Multumesc pentru urarile de sanatate. Artar, pentru un om care a fost inselat e greu sa inteleaga de ce si cum s-a intamplat. Am citit si eu subiectul si nu-i dau dreptate. Oricum ar fi fost, tot tradare se numeste. Daca era nefericita, putea renunta la mariajul ei, insa povestea extraconjugala a durat prea mult si nici macar nu i-a rezolvat problemele, nu s-a terminat cu happy-end pentru nici unul din cei implicati. E dureros prin ce treci tu, insa trebuie sa te scuturi si sa mergi mai departe, cale de intoarcere nu exista. Si eu suspectam aviara, Brenda, am mancat doua oua sambata dimineata si chiar ma gandeam... sa mor eu chiar din 2 oua? Macar de-ar fi fost de cocos...[yum] S-a cumintit cumva Cata? N-ai mai povestit despre nazbatiile ei, Ioana! Cati, mai vino pe la noi, iti ducem dorul! Alyssa, She? http://community.web.../user/freediaro

#17
danim

danim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 17:15

neatza :) Azi am facut eu cafeaua....scuze de intirziere, da' e vina fusului orar :) Sper sa aveti o saptamana buna (alma sa se simta bine, iuliasa gaseasca ce-i place, restul lumii sa va iasa totul cum vreti :) ) Eu una sper sa se incalzeasca...asa ca mai datzi si spre mine cu niscai soare, ca am vazut aseara la stiri ca e caldura mare acolo. revin mai incolo, dupa ce-mi beau cafeaua :)

#18
KUKI

KUKI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 17:22

Alma, bine ca te-ai dus totusi la medic. Iti va fi mai bine dupa tratament. Eu n-am gasit nimic sa-mi placa. Zona in care vreau eu e destul de limitata, blocuri putine, cu 4 etaje, asa incat sunt putine de vanzare. Si din cate am vazut pana acum n-am simtit la nici unul ca da, poate fi al meu, pot sa stau acolo si sa ma simt acasa. Am ajuns sa gandesc filosofic ca poate nu am ajuns inca la cel pe care il voi numi "acasa". Asa ca o sa mai am rabdare, o sa mai caut, o sa extind zona... Ca si "Fat Frumos", poate apare exact cand nu ma astept[:D] Am inceput sa nu mai suport cafeaua. Pe cea de dimineata parca inca o simt, iar la birou m-au imbiat colegii, dar n-am putut sa mai beau. Nici mirosul nu-l mai suport. Poate reusesc sa ma las. Asa as deveni femeia perfecta, n-as mai avea nici un viciu[:D] Fat Frumos....ma auzi ???? Iulia

#19
rilbuc1

rilbuc1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 18:44

Azi am avut ultimul termen pt divort. A ramas in pronuntare. S-a incheiat amiabil, martor comun a fost soacra, recunosc, de nota 10. In rest suntem bine, Vali face antrenamente la tenis de camp. Incercam sa de descurcam. http://community.web...com/user/rilbuc

#20
artar

artar

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 19:42

Fetelor, va multumesc mult celor care mi-ati fost aproape in aceasta perioada! Din pacate, am luat decizia de a ma retrage de pe forum deoarece prin povestea mea am fost desconspirata, rudele mele au primit telefoane ca ce-mi trebuie acum o noua relatie..etc..As fi apreciat ca cei care m-au recunoscut sa ma contacteze personal pe PM sau sa-si dea direct cu parerea la subiectul pe care l-am expus...Nu au facut-o si au reusit sa-mi strice si minima bucurie pe care o aveam ca sa nu mai spun de ce scandal mi-au facut in casa... Nu acuz pe nimeni, era un risc asumat, a fost greseala mea sa vorbesc in public despre problemele mele..am primit si sfaturi bune..voi continua sa va urmaresc dar in tacere... Numai bine si o viata fericita tuturor! Oana


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -