Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Witchie a noastra a comentat la TVR1 Eurovisionul


1493 raspunsuri la acest subiect

#11
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:07

Cred ca e o chestie super sa poti comenta (si sa te pricepi!) asa un eveniment. Nu am stiut ca e Witchie pana nu si-a spus numele, la sfarsitul emisiunii. Am felicitat-o in gand si ma bucur ca e atat de aproape de noi. Bravo!
Witchie, cine va comenta finala?

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele


#12
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:12

quote:
Originally posted by desprecopii
Si in acest an mi s-a parut Olanda... mult prea penibila. Si - ca in fiecare an cind pierd - dau vina pe blocul de Est...
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
Ei,la fel fac si nemtii!Anul trecut(dupa ce au iesit pe ultimul loc!)au scris ca daca o aduceau pe Oma pe scena cistigau[:D](apropo de Moldova si "Bunika bate toba"). Datorita regulilor,Germania intra direct in finala,li se "face rau"daca trec prin semifinala [;)][cool]. Alina

#13
Rozi

Rozi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:17

Bravo, Andreea!!!! [pup]

#14
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:18

Bravo Witchie! [flo][flo]! Te auzim cumva si sambata? Catalina & Andrei (3ani si 9 luni) [cheers]

#15
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:28

Tot eu o sa fiu de serviciu si sambata noaptea.
Va multumesc frumos pt aprecieri. Sper ca daca sambata o sa ma mai balbai n-o sa ma judecati prea aspru. Traducerea simultana e destul de tricky mai ales ca prezentatorii de pe scena nu se tin cu strictete de scripturile pe care ni le trimit noua. Mi s-a intamplat de multe ori sa vin pregatita de-acasa cu o multime de chestii si cand colo, surpriza: sareau peste etape sau modificau dupa cum le venea. E riscul unei emisiuni live, dar poate ca asta ii si face frumusetea.

Eu sunt om de radio (la tvr lucrez doar o data pe an, la eurovision) si imi fac multe mustrari de constiinta pentru fiecare vorbulita spusa. Cei de pe scena au atu-ul decorurilor, al zambetului - daca se incurca o dreg cumva.

Acum cateva cuvinte despre Mihai Traistariu. Nu-l cunosc personal si nici nu-s fanul lui dar vazand derularea celor 14 piese care erau deja in finala mi-a placut. Nu era discordant in context, vocea era plina, buna, puternica, melodia frumoasa. Va spun sincer ca m-a emotionat. E emotia aia pe care o simteam si cand Lavinia (ca tot vorbeam de ea zilele astea) era pe barna, cand o echipa de-a noastra de fotbal intra in pelungiri samd. O cunoasteti, e sentimentul ca tinem cu ai nostri. Si pentru cei ce sunt in diaspora si pot vota pentru Mihai sambata am sa va rog chiar sa o faceti. Eurovisionul are multe bube, se lasa cu scandaluri uriase de fiecare data (suntem latini, deh) dar in acele 3-4 ore de spectacol eu personal ma simt foarte bine. Imi place sa-i vad pe cantaretii astia - marii anonimi pe o scena continentala dar superstaruri la ei - straduindu-se sa demonstreze ca pot fi ca Abba sau ca si Celine Dion.
Acum trebuie sa plec la o conferinta de presa despre ADHD. Pana sambata sigur mai intru pe forum deci daca aveti vreo idee despre cum ar trebui sa fie comentariul de sambata scrieti-o aici.
Eu raman aceeasi Witchie, indiferent ce veti auzi pe la TV:)
Pupix!


Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Am tri-ciiii-cleee-taaa


#16
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:30

quote:
Originally posted by Witchie
Dada, eu eram, fantastica si bombastica :) Si mie mi-a placut dra din Ukraina. Spectacolul de sambata se anunta foarte interesant din ce am vazut eu ca intra in finala: se va canta in multe limbi, vor fi genuri muzicale diferite (cel putin baietii aia din finlanda sunt cireasa de pe tort). Imi pare rau de fetele de la Treble, mi-a placut mult melodia lor chit ca nu avea noima. Si lituanienii au fost cool desi imi venea sa strig Hai Steaua la refren.Mi s-a parut penibil Coco Dance ala si cred sincer ca Turcoaica nu avea ce cauta in finala. Cel mai tare m-a calcat pe nervi Silvia Night.Anda, mama Irineidomnisoara Irina Am tri-ciiii-cleee-taaa
Felicitari, Witchie!!!!!![flo][flo][flo]Silvia Nótt( in traducere ptr Eurovision Night) este de tot rasul insa islandezii o adora ca este ALTFEL. Oricum toata lumea de aici era convinsa ca nu o sa se califice pentru Eurovision, inclusiv ei islandezii spuneau asta. O firma comercializanta de masini scria mare in reclama ca daca Silvia Nótt nu se califica in finala Eurovision, toti cei care au cumparat masini de la ei sa revina sa-si ridice un cec de 75,000 kr, echivalentul a 800 euro.[:)] Deci va inchipuiti!!!Ce m-a uimit pe mine este ca, de cand am venit la birou in dimineata asta. aproximativ o ora, pe un post de radio islandez pe care il ascult zi de zi,, au difuzat piesa lui Treistariu de 3 ORI!!!!! Se vede clar ca le place!Doamne ajuta de am castiga si noi ceva, desi mie personal nu mi-a placut la inceput piesa, cred ca din cauza solistului si ptr ca-mi placea mai mult Jokero.Bafta multa Romania!P.S. Noi, mai multi romani de aici, o sa ne strangem sambata la mine sa vedem finala , sa facem galerie pentru Romania si sa si votam!Nana Motoc

#17
ana_maria222

ana_maria222

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.803 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:30

quote:
Originally posted by desprecopii
Si in acest an mi s-a parut Olanda... mult prea penibila. Si - ca in fiecare an cind pierd - dau vina pe blocul de Est... Stiu ca exista multa politica la Eurovision dar ... un cantec bun - are totusi oarecari sanse. De asta nu castiga doar nordicii sau numai irlandezii ... Am impresia ca anul asta - Tornero are sanse foarte frumoase. am vazut si pe site-ul BBCului ca e unul dintre cantecele cotate cel mai bine. Hai Romania!
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
Si Sanda Ladosi era favorita si ai vazut ce-a facut..... Ce straniu lucru: vremea! Deodata pe perete Te vezi aievea numai in stersele portrete Te recunosti in ele, dar nu si-n fatza ta, Caci trupul tau te uita, dar tu nu-l poti uita! http://community.web...er/ana_maria222[/b] poze noi.... HAI DINAMO!!!!

#18
claujro

claujro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.387 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:32

Felicitari, Andreea! Iti tinem pumnii pentru finala! [bis] Si Romaniei asemenea!

mamica de [bonjovi] baietel de decembrie 2003 si de [8**] fetita de august 2005 [duel]
Poze Mara si Matei


#19
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:34

draga Diaspora - aici trebuie sa intram noi in scena. Deci - am sa sun in prostie sa votez cu Romania. Haideti sa facem toti la fel. Asa e cum spune Witchie, cind e vorba de tara noastra - avem emotii in glas - acum suntem romani si trebuie sa facem tot ce tine de noi. Deci - vom sta cocotati pe televizoare - mai ales ca ne comenteaza si Witchie a noastra. Ce ne putem dori mai mult? [pup]
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

#20
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 13:35

vrau si io o dedicatzie.. se pote doamna? "la toti de pa dece, fara numar" haules baules mancatziash okii tai de caprioara. Giocsanu barosanu. p.s. felicitari [:p]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -