Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

casnicie fericita


53 raspunsuri la acest subiect

#11
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 07 mai 2006 - 17:59

Imi place raspunsul mamei mele cand o intreb de casnicie fericita:
mama, atata timp cat nu te bate, nu bate copilu, aduce bani in casa si il vezi la ochi cand vine de la munca, te poti considera ca avand o casnicie fericita.
Si desi la noi in familie se bifeaza toate aspectele, citind ce a scris Elise, imi dau seama de ce nu sunt fericita: de mult nu mai sunt o jumatatea sotului meu. Elise, atat de tare m-a lovit ce-ai scris, ca mi-am permis sa te citez sotului, poate ii suna clopotelul (desi ma indoiesc amarnic, tot io pic de nebuna ca-mi doresc ce am avut candva). Iti multumesc pentru cat de bine ai zis tot ce ma doare pe mine ca am pierdut.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan



#12
Himmelsduft

Himmelsduft

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 07 mai 2006 - 18:06

Eu sint fericita ptr ca am cel mai minunat sot de pe lume, asta fara sa exagerez. Si multumesc DD ca il am. Va doresc si voua sa fiti fericite alaturi de familiile voastre.

Duminica placuta fetelor,
Him


Ich bin eine Frau. Daraus ergibt sich das Geburtsrecht, bei Bedarf meine Meinung zu ändern.


photos


#13
Nadia1976

Nadia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 00:28

La noi a fost greu, tare greu la inceput, pana cand ne-am acomodat unul cu celalalt, bune si rele; acum pot spune ca suntem fericiti. Subscriu la ce a spus Elise; cam la fel suntem si noi; ne certam, dar ne iubim. Ne acceptam asa cum suntem, nu incercam nici unul sa-l schimbe pe celalalt si suntem fericiti si linistiti in viata noastra unul langa celalalt. Personal, nu as concepe sa stau langa cineva care nu ma face fericita; adica, sigur! exista certuri, suparari, lacrimi (toate de ambele parti), dar ne iubim destul de mult, sa trecem peste ele, sa ne stergem unul celuilalt lacrimile si sa mergem mai departe tinandu-ne de mana, sustinandu-ne unul pe celalalt. ____________________________ Winners don't quit; quitters don't win. __________________________________ Don't give me an attitude; I already have one!

#14
hanako2004

hanako2004

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 961 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 05:48

[hopsieu]eu sunt fericita si implinita[9cer]
il iubesc si sunt iubita iar asta conteaza cel mai mult[8**]
certuri mai sunt insa nu stam niciodata mai mult de o ora certati
iubirea le repara pe toate

va [pup]si iubitiva mult[9cer]


"cine se trezeste dimineata devreme departe ajunge"
[foto][zana][copil][foto]EMILY comoara noastra [foto] [zana][foto] poze[yami][foto]

#15
Mia.

Mia.

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 09:31

quote:
- nu ma inseala si nici nu are amice ( a avut una odata si i-am spus ori o f... si termini o data povestea, ori renunti la ea ca suport orice dar suspansul ma omoara )

M-am stricat de ras!!!
Poate ca exista, dar eu nu cred in asa-zisii "barbati-soti-minunati", dupa mine toti sint defecti!

Poze

#16
Jocelyn

Jocelyn

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 11:43

Noi implinim 2 ani de casatorie in septembrie, dar am fost impreuna aproape 6 ani inainte sa ne casatorim. Ne intelegem foarte bine si pentru mine, el este perfect. Suntem fericiti [bis] Il apreciez foarte mult, el face aproape totul din proprie initiativa si imi dovedeste in fiecare zi cat de mult ma iubeste.[olala] I plan on living forever. So far, so good [:D]

#17
Elise

Elise

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 12:29

quote:
Originally posted by Mia.
M-am stricat de ras!!!
Poate ca exista, dar eu nu cred in asa-zisii "barbati-soti-minunati", dupa mine toti sint defecti!



pai...si ei sint defectzi, si noi sintem defecte pe de alta parte... important e ca defectele astea sa se compenseze. [:D]

nici eu nu cred ca exista vreun barbat care are numai calitatzi, probabil dak se poarta asha tot timpu' e ceva putred...stii cum e...aparentzele inseala. [:p]

Elise

#18
cristiama

cristiama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 670 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 12:44

Ma bucur fetelor ca sunt si relatii fericite. Cred ca e greu sa dai o "definitie" a unei relatii bune, poate e relatia in care nu uitam sa fim buni cu celalalt. discutam ieri de niste f buni prieteni ai nostrii, ne intrebam ce e cu ei, de ce ma intreaba ea daca sotul imi spune ca ma iubeste? nu spune asta zilnic ca un automatism, sau nu spune asta verbal, dar ne-o spunem in zeci de feluri mereu. Gasim tot felul de nume nostime sa ne strigam prin casa, ne tinem de mana in parc desi nu mai suntem pusti. Sigur ca nu asta vroia ea sa auda, repetat de 3 ori pe zi ca o iubeste si de 5 ori in weekend!!! Cred ca ce vrea ea sunt lucrurile ala mici care le faci pt celalalt, fara nici o obligatie, doar pt ca ti-e drag de el si-i arati asta in 1000 de feluri. cristiama

#19
addinel

addinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 728 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 12:48

FRUMOS SUBIECT....

da, sunt fericita!!! in primul rand sunt fericita pentru ca atat noi doi cat si cei dragi noua sunt sanatosi; sunt fericita pentru ca ne cuibarim amandoi in pat seara de seara; sunt fericita pentru ca zi de zi ne e dor; sunt fericita pentru ca ne plimbam prin parc, pentru ca ne bucuram impreuna de soare si de primavara, pentru ca ne tinem de mana pe strada, pentru ca imi spune ca sunt "minunea mea cu parul negru si ochii verzi". sunt fericita pentru ca suntem trup si suflet zi de zi, pentru ca suntem unul in gandul altuia.

sunt fericita!


nunta mea


#20
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 14:01

Si eu ma simt cea mai fericita femeie din lume de cand ne-am casatorit acum 5 ani. Avem o relatie desavarsita (n-am zis monotona sau plata sau uniforma sau...sau...sau...), avem 2 copii minunati [il] si o casa unde este liniste si pace. Asa ca, da, eu sunt fericita in casnicie [amoras], asa cum nu am fost niciodata in viata mea de burlaca. Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -