Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Spitalul Filantropia - Peltecu


96 raspunsuri la acest subiect

#21
vn07pin

vn07pin
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 aprilie 2008 - 21:22

Buna mamici si viitoare mamici!

Acest topic m-a determinat sa scriu primul meu mesaj.
Voi naste tot la filantropia, medicul meu este Dr Varlas, nu am auzit pe nimeni ca ar mai fi la el, pana acum a fost foarte ok, cumnata mea a nascut cu el si a fost f multumita.
Daca mai are cineva informatii de el va rog sa-mi scrieti.
La eco de la 13 sapt mi-a zis ca vom avea baietel, acum astept pe cea de la 21 cand sigur se va vedea mult mai bine.

Pupici si sarcina usoara

#22
gbutucica

gbutucica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.256 mesaje

Postat 15 aprilie 2008 - 12:50

Am revenit cu informatii:
la Filantropia am nascut acum 2 luni si raportez un personal nemaintalnit, calm , blind , si cu profesionalism.Am avut ocazia sa am un travaliu lung si am prins 3 schimburi asa ca toata stima pt personalul spitalului , de la infirmiera pina la Profesorul Peltecu.
Va indrum spre a avea incredere in multi medici de acolo.



Giani ..[mamica] Mamica de ANDREI [copil] ,....

#23
cleo78

cleo78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.670 mesaje

Postat 27 mai 2008 - 05:32

quote:
Originally posted by gbutucica
Am revenit cu informatii:la Filantropia am nascut acum 2 luni si raportez un personal nemaintalnit, calm , blind , si cu profesionalism.Am avut ocazia sa am un travaliu lung si am prins 3 schimburi asa ca toata stima pt personalul spitalului , de la infirmiera pina la Profesorul Peltecu. Va indrum spre a avea incredere in multi medici de acolo.
Giani ..[mamica] Mamica de ANDREI [copil] ,....
confirm. Spitalul renovat, arata mai bine decat ma ashteptam, regulile sunt stricte, si pt toata lumea: multumita dr-ului Peltecu. Eu am nascut cu dr Hamid.Personalul multumitor- niciuntr-un caz cum povestesc alte prietene, cu filme de groaza in sala de nashteri... si io am facut scandal acolo [:D]. MOashele tinere, am prins 2 schimburi + stiam pe a 3a de la cursurile parentale. Cursurile ne-au prins bine, au spulberat frici, ne-au pregatit moral pt nastere si urmatoarea perioada.Despre venitul dr-lui Peltecu la nashterile naturale... el e de la 7 la 11-12 in spital, si opereaza. Dupa aia mai vede inca o data pacientele, si dupa 15 e la cabinetul particular, pana pe la 9-10 seara. Nicio shansa sa vina la 3 noaptea la o nshtere naturala, sa fim realiste - e om. Si unul dedicat meseriei...prea dedicat.o [fetita] potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!! [cool]soarele din viatsa noastra povestea nashterii

#24
Eva_2

Eva_2
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 02 iunie 2008 - 14:28

Buna fetelor. Am observat ca se tot vorbeste despre renovarea spitalului Finaltropia. Inca nu m-am decis daca voi merge pe o nastere clasica ori voi merge pe una mai putin conventionala in apa dar as vrea sa fac o comparatie de preturi intre Filantropia si Clinica Eva - Barsov - tarif 2000 lei , o comparatie privind conditiile de spitalizare , medici etc.
Am inteles ca la Filantropia pe undeva prin vara se va deschide o aripa noua. A vazut-o careva ? S-a deschis ori inca e in asteptare ?
Tarifele in Filantropia cam care ar fi ?
Daca nu esti urmarita de un medic de la Filantropia primeste aceeasi atentie ? Multumesc.

Eva 18+

#25
cleo78

cleo78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.670 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 11:28

Citat:
citat din mesajul lui Eva_2
Buna fetelor. Am observat ca se tot vorbeste despre renovarea spitalului Finaltropia. Inca nu m-am decis daca voi merge pe o nastere clasica ori voi merge pe una mai putin conventionala in apa dar as vrea sa fac o comparatie de preturi intre Filantropia si Clinica Eva - Barsov - tarif 2000 lei , o comparatie privind conditiile de spitalizare , medici etc.Am inteles ca la Filantropia pe undeva prin vara se va deschide o aripa noua. A vazut-o careva ? S-a deschis ori inca e in asteptare ? Tarifele in Filantropia cam care ar fi ? Daca nu esti urmarita de un medic de la Filantropia primeste aceeasi atentie ? Multumesc.Eva 18+
fiind un spital clinic, nu prea primesc mamici in regim de urgenta. Asha ne-a zis la curs, iar la internare prima intrebare o fo : ce medic te-a urmarit? si cer si adeverinta de la munca + trimitere de la medicul de familie (asta nu am avut, dar daca aveam cezariana cu programare, aveam nevoie)asha ca e posibil sa te trimita la Polizu/giulesti/municipal daca nu esti urmarita de dr de aici. poti sa mergi la curs, e gratis, intrebi, te plimba prin spital.o [fetita] potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!! [cool]soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008 povestea nashterii

#26
Bebe Beca

Bebe Beca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.907 mesaje

Postat 07 octombrie 2008 - 12:59

A aparut la TV o stire conform careia Filantropia a fost renovat si dotat la standarde inalte. Cu rezerve de 2-3 paturi si altele cu plata, unde mama poate sta cu bebe in camera. A mai nascut cineva de curand acolo?

Ioana [gravi] 10+ si [zana] Rebeca

http://community.web...m/user/bebebeca

http://community.web...user/bebeca2004


#27
BraveGirl

BraveGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.495 mesaje

Postat 07 octombrie 2008 - 13:41

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca
A aparut la TV o stire conform careia Filantropia a fost renovat si dotat la standarde inalte. Cu rezerve de 2-3 paturi si altele cu plata, unde mama poate sta cu bebe in camera. A mai nascut cineva de curand acolo?Ioana [gravi] 10+ si [zana] Rebecahttp://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.web...user/bebeca2004
Inca nu s-a deschis aripa noua despre care s-a vorbit la TV. Am inteles ca mai dureaza cam 2 saptamani. Eu sper sa nasc acolo. In curand o sa merg sa vizitez maternitatea si o sa vad si eu conditiile si ce preturi au la rezerve.==========Corina [gravi] 31+ [fetita] Arianna MariaMy babyAlbumul meu

#28
Bebe Beca

Bebe Beca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.907 mesaje

Postat 07 octombrie 2008 - 14:05

Corina, te asteptam cu vesti. De la TV am inteles ca o rezerva este 100 eur/noapte. Sarcina usoara mai departe.

Ioana [gravi] 10+ si [zana] Rebeca

http://community.web...m/user/bebebeca

http://community.web...user/bebeca2004


#29
zaizak

zaizak

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 09 octombrie 2008 - 12:45

Buna!!!!!!!!! aripa noua e super e totul nou de ultima generatie aparatura, paturi, sunt si rezerve cu un pat in camera 100 euro am inteles, saloanele sunt cu 2 si 3 paturi si baie in camera, e super sper sa nasti acolo,am inteles ca mai dureaza un pic. nastere usoara

#30
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 12 octombrie 2008 - 12:23

Zaizak, ai vazut tu deci aripa noua? Si cand ar fi functionala? Hai ca suntem "colege" de dr si DPN cred. [:)] Eu am termenul pe 26.o3, tu? Dar mai bine vb la subiectul despre dr Haiduc.[:)]



Mami de fetita [bibe] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 16+






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -