Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Spitalul Filantropia - Peltecu


96 raspunsuri la acest subiect

#91
nilufera

nilufera

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 22:22

nascut cineva mai nou la Filantropia? ma interesa cum arata aripa renovata si cum se poarta personalul..

#92
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 23 ianuarie 2009 - 00:48

mai nou aici se discuta :



http://forum.desprec...TOPIC_ID=130197



http://forum.desprec...TOPIC_ID=128044



Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 31+





#93
Georox

Georox

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 293 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 22:34

Citat:
citat din mesajul lui mariasim

Am reusit sa nasc in sfarsit saptamana trecuta, miercuri(21 noiembrie 2007). Am un baietel frumos si sanatos de 3,500 kg si 52 cm.[:)]
Vroiam sa "actualizez" datele despre ce inseamna nasterea la Filantropia, de fapt sa confirm ceea ce multe dintre voi mi-ati scris, dar poate datele mele vor fi de folos si altor viitoare mamici care vor naste la acest spital.
In primul rand numai cuvinte de lauda si de mare admiratie pentru dl. prof.dr.Gheorghe Peltecu. Un profesionist in adevaratul sens al cuvantului, un doctor atent, meticulos, cu mare vocatie. Am fost monitorizata non-stop, verificata si paraverificata. Eu si baietelul meu am fost pe maini excelente.
In ceea ce priveste personalul spitalului, nu cred ca am mai intalnit oameni atat de umani, atenti si dedicati ca aici. Am cotizat intr-adevar, dar am facut-o din suflet...oamenii astia chiar merita. Saloanele sunt foarte curate, de altfel toata maternitatea este foarte curata(sali de nastere, de operatie, de reanimare, saloanele pentru lauze, pentru bebelusi). Am stat la salonul 1, salonul cu plata (100Ron/zi de spitalizare), care isi merita toti banii. E foarte curat, e singurul salon unde te lasa cu flori, are grup sanitar propriu, televizor, frigider, dulap. Sunt intr-adevar 3 paturi si aici, dar cat timp am stat eu nu a mai fost ocupat decat de o singura persoana.
Bebelusii se bucura si ei de atentia neonatologilor si a asistentelor si pusi in contact cu mamicile lor cat mai repede posibil dupa nastere si cat mai des, tinandu-se cont totusi ca mamicile lor sunt si ele obosite dupa atata efort. Se alapteaza la 6(dimineata), 10, 14, 18, 21 si 24. Asistentele si neonatologul te invata tot ce trebuie stiut despre baita, masaj, curatare zilnica, te ajuta sa-ti stimulezi laptele, s.a.m.d.
Pe scurt, am trecut cu mult mai usor peste experienta aceasta destul de dura si dureroasa din viata unei femei, la acest spital(zic dura pentru ca, desi trebuia sa nasc natural, dupa cateva ore de travaliu, s-a constatat ca bebelusul meu s-ar naste cu probleme daca as fi nascut asa, deoarece ma dilatam prea incet si prea putin, iar el vroia deja sa iasa; asa ca s-a recurs la cezariana si, Slava Domnului, bebelul a fost scos la timp sanatos si in siguranta ).
Sanatate si numai bine tuturor mamicilor, viitoarelor mamici si puisorilor lor!
Maria

Maria


Buna! Imi poti souen si mie cum sa iau legatura cu Dl Dr peltecu?

#94
nancyrbd

nancyrbd
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 00:17

BUNA
DIN PROPIA EXPERIENTA VA SPUN CA NU ARE TIMP LA SPITAL DE CONSULTATII, TREBUIE SA MERGETI LA CABINET.
NR TEL cABINET 0212307973. LA CABINET CONSULTUL LUNAR DE URMARIRE AL SARCINII COSTA 550LEI

#95
Romanitza_31

Romanitza_31

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 216 mesaje

Postat 29 mai 2009 - 15:11

buna! imi poti spune, te rog, cam cat se da dr Hamid pt nastere?si eu voi naste cu dlui in decembrie si nu am nici cea mai vaga idee despre cat sa dau ....multumesc mult! pup!
Citat:
citat din mesajul lui cleo78
Citat:
Originally posted by gbutucica
Am revenit cu informatii:la Filantropia am nascut acum 2 luni si raportez un personal nemaintalnit, calm , blind , si cu profesionalism.Am avut ocazia sa am un travaliu lung si am prins 3 schimburi asa ca toata stima pt personalul spitalului , de la infirmiera pina la Profesorul Peltecu. Va indrum spre a avea incredere in multi medici de acolo.
Giani ..[mamica] Mamica de ANDREI [copil] ,....
confirm. Spitalul renovat, arata mai bine decat ma ashteptam, regulile sunt stricte, si pt toata lumea: multumita dr-ului Peltecu. Eu am nascut cu dr Hamid.Personalul multumitor- niciuntr-un caz cum povestesc alte prietene, cu filme de groaza in sala de nashteri... si io am facut scandal acolo [:D]. MOashele tinere, am prins 2 schimburi + stiam pe a 3a de la cursurile parentale. Cursurile ne-au prins bine, au spulberat frici, ne-au pregatit moral pt nastere si urmatoarea perioada.Despre venitul dr-lui Peltecu la nashterile naturale... el e de la 7 la 11-12 in spital, si opereaza. Dupa aia mai vede inca o data pacientele, si dupa 15 e la cabinetul particular, pana pe la 9-10 seara. Nicio shansa sa vina la 3 noaptea la o nshtere naturala, sa fim realiste - e om. Si unul dedicat meseriei...prea dedicat.o [fetita] potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!! [cool]soarele din viatsa noastra povestea nashterii
[gravi]12+POZE

#96
FluffyLove

FluffyLove
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 08 iulie 2009 - 18:32

Buna
Sunt Liliana ,noua pe acest forum si de asemenea o noua graviduta in 8 saptamani .Am fost trimisa la spitalul Filantropia .Eu nu prea am umblat mai deloc prin spitale si nici nu am mai avut copii pana acum .Din tot ce am ciiti pe acest forum am ales sa ma duc la Dr Haiduc , totusi ce m-ar interesa ar fi sa-mi spuna si mie cineva c-am cat ar trebui sa-i dau de cate ori ma duc la el . Tin sa mentionez ca am ales sa ma duc la un spital si nu la un cabinet particular tocmai pentru ca nu-mi permit sa dau atatia bani la cabinetele particulare ...initial am fost la un prim control undeva pe la 4 saptamani la un cabinet particular si am lasat acolo 90 ron asa ...ca ma vazut la ochi ... si am decis sa merg la medicul de familie si sa-mi faca o trimitere la un spital unde sper eu ca ma va duce mult mai putin .Am cautat si am decis sa-l aleg pe acest dr. de care toate vorbiti atat de frumos Dr Haiduc Catalin. Recent am aflat ca lucreaza si la spitalul Euroclinic ceea ce ma speriat nitel in sensul ca cineva care e lucreaza intr-un mediu de lux si cu tarife atata de mari ar putea avea pretentii ceva mai mari .....tin sa mentionez ca la cabinetul la care am fost dr de acolo mi-a si spus ca el vrea numai fete cuminti si ca la el nasterea va costa 500 euro deci el vrea numai fete cu bani ...... eu nu ma includ in aceasta categorie . Cu spitalul filantropia nici atat nu ma pricep ... c-am cat ar trebui sa-i dau doctorului cand ma duc la control ... c-am ce preturi sunt la nastere .Multumesc .Orice informatie primesc referitor la Sitalul Filantropia si Dr Haiduc Catalin .Maine ma duc pentru primul control la el .O sa va tin la curent cu ce se mai intampla
va pup


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -