Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (54)


292 raspunsuri la acest subiect

#21
dyadya

dyadya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 00:33

Pepenash, nora ta face foarte bine si este foarte cuminte, adica a trecut si testul suprem de a nu atenta la rochia de mireasa agatata pe dulap, ca in duplap nu incape[bang][bang]
Am vb azi si cu DJ-ul. Mai urmeaza sa ne si intalnim, sa ne dea playlist-ul si sa bifam ce ne intereseaza. Sper sa terminam si cu partea asta repede si atunci pot sa spun ca am rezolvat si cu muzica in intregime, pt ca pana acum rezolvasem numai jumate de problema, respectiv formatia. Iar maine sau poimaine, in functie de vremea asta minunata, intentionez sa trag aer in piept si sa bat drumul pana la Niro/sam-expo, etc sa achizitionez una alta printre care cocardele! Daca o tine ploaia asta tot asa cred ca-mi iau cizme de cauciuc sa inot prin zona cu pricina![bang]

Diverse pentru nunta

#22
Rallu

Rallu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.067 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 02:20

Dya...bine ca mi-ai adus aminte de DJ. Trebuie sa vorbesc si eu cu al meu pt. ca atunci cand am incheiat contractul era numai el si acum a mai aparut si formatia.
Pe de o parte tre sa-i spun ca sa aduca microfoane...pe de alta nu prea imi vine sa-i spun ca sa nu se supere (desi toata lumea imi spune ca n-are de ce sa se supere ca doar nu-i scad lui din bani, doar din munca).
Ma rog...in final tot o sa trebuiasca sa-l sun (eu ca al meu baiat nu prea se inghesuie).
Voi ce ziceti, ar avea vreun motiv sa se supere?

Sper ca dupa Pasti sa reusesc sa definitivez cam tot ce aveam de facut pt. nunta pt. ca in final voi incepe si eu munca.
PE 2 MAI MA DUC LA SERVICIU !!!!!!!
Stiu, o sa-mi ziceti ca nu sunt zdravana ca ma bucur si ca o sa regret vremurile astea dar tare rau e fara banutul tau.
Sper ca pana pe 2 mai sa ma refac dupa operatia de saptamana viitoare.

Aaa...sa nu uit...stiu ca e cam tarziu dar mai bine asa decat deloc:
LA MULTI ANI, FLORICELELOR SI FLORICEILOR!

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

#23
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 08:01

Neata Sa aveti o zi frumoasa si o saptamana plina de speranta si lucruri bune! Cumi bafta "acolo"...sa te faci mai desteapta![:D] O sa-mi lipsesti! Cuscri felicitari cu miile pt mashinutza! Sa o stapanitzi sanatosi si sa-mi pui vinu la rece, ca vin io cu meciul Stelei sa-l vad la tv, in timp ce tu ne plimbi prin Buc. [:D][:D] Acush pup la fata mamii, iubita, amanta, afinitati si rubedenii! Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singurã iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie sã continue! 7 MAI 1986-SEVILLA 10 MAI 2006-Eindhoven CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE[bis]

#24
moko

moko

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 208 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 10:34

[|)]'neatza!!O saptamana frumoasa sa avetzi, miresicilor!!!
datorita unui prieten binevoitor si plin de dor de noi, m-am trezit de la ora 6(a vrut sa ne faca o surpriza si a venit la noi direct din Republica Moldova)si acum[bang][bang]sunt distrusa de somn...si era ziua mea libera![bang]
Dya, eu am cautat cocarde si material taiat deja pentru marturii pana mi-a venit rau in samexpo, ca sa aflu apoi ca de fapt astea erau in Niro!!..Asa ca incearca si in Niro, Kateryna , daca vede mesajul, te poate lamuri mai bine!
p.s:Katy[olala][pup]

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

#25
dyadya

dyadya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 10:35

Neata fetele!
Rallu, fata mea, vb cu dj-ul ca astia-s tare ciudati cand vine vb de munca lor, de echipamentul lor si chiar de prestigiul lor. Sa-ti explic discutii ce-am avut eu cu formatia. Noi de la bun inceput am vrut formatie care sa ne cante tot ce inseamna muzica populara, de petrecere, lautareasca, etc, iar pt orice altceva DJ. Ei bine, formatia a incercat sa ne convinga in fel si chip ca ei pot sa cante absolut orice. Mi-a luat doua zile sa-i fac sa inteleaga ca-i cred dar ca daca noi vrem asa si noi dam cat ne cer ei, in fond care-i problema? Au mers pana intr-acolo incat s-au oferit sa faca ei si partea de dj, adica sa aduca un ...cd-player si muzica si sa puna cand vrem noi si ce vrem noi!!![bang][bang]Nu mai zic de faze de genul, vorbim, ne lamurim si peste doua zile ma suna sa-mi spuna da DJ-ul va tb sa vina cu sculele lui(statie, boxe etc) ca ei nu vor sa le imparta pe ale lor!!Cand am vb cu dj-ul, lui i s-a parut normal si mi-a zis ca oricum nu lucreaza cu echipamentele altora, pt ca daca ceva se strica, ies discutii. Nu mai zic, fitze facute de formatie ca au fost la restaurant si e spatiul foooarte mic, si unde mai vine si dj-ul cu echipamentul lui?! Ei uite ca o sa vina! Ca mi-a explicat omul ca boxele se pun unele peste altele, deci cat ar ocupa un set de boxe tot atat vor ocupa si doua! ca sa nu mai zic ca formatia restaurantului are 4-5 oameni prezenti concomitent in spatiul de cantat, iar astia ai mei sunt 4 cu tot cu dj, si i-auzi ca n-au loc![bang]
Morala, pt toata lumea care s-a obosit sa citeasca romanul meu: cand vine vb de orgolii muzicale, asigurati-va din timp ca le-ati spus tot ce vreti ca se trezesc cand va e luimea mai draga ca lor nu le place nu stiu ce!!!!
Iar in cazul tau, Rallu, daca Mioara Velicu va tb sa cante pe statia DJ-ului, ar cam tb sa vb cu el, ca iti poate spune simplu ca nu-i de acord, ca-i echipamentul lui si ca nu-l pune la dispozitia nimanui![bang]

Diverse pentru nunta

#26
dyadya

dyadya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 10:40

Moko, mersi mult de pont, uite acum ma pregateam sa plec intr-acolo. Oricum am inteles ca si la Dragonul rosu se gasesc, asa ca in toata bulibaseala aia de acolo m-oi descurca pana la urma!

Diverse pentru nunta

#27
plici plici

plici plici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 185 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 10:49

quote:
Originally posted by SunSmile
Neata Sa aveti o zi frumoasa si o saptamana plina de speranta si lucruri bune! Cumi bafta "acolo"...sa te faci mai desteapta![:D] O sa-mi lipsesti! Cuscri felicitari cu miile pt mashinutza! Sa o stapanitzi sanatosi si sa-mi pui vinu la rece, ca vin io cu meciul Stelei sa-l vad la tv, in timp ce tu ne plimbi prin Buc. [:D][:D] Acush pup la fata mamii, iubita, amanta, afinitati si rubedenii! Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singurã iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie sã continue! 7 MAI 1986-SEVILLA 10 MAI 2006-Eindhoven CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE[bis]
neata dragelor!!! Sunule, multam frumos, sunt f fericita si mandra de noua achizitie. cum o bag in legalitate (numere, inmatriculari, etc...)promit plimbari nesfarsite :)[il] Zdruli, bafta si ochii mari acolo ca dai test cand te intorci :)[il] La multi ani floricelelor, intarziat dar cu drag!!! pupicii si o zi frumoasa

#28
Divine girl

Divine girl
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 12:19

Neatza puturoaseleeee! [bis]
Fusai vineri in plimbari sa-mi caut zdranganele de pus la gat [:(!] si m-a mancat undeva sa merg mai intai pe Lipscani [bang] . Si ... idioata de mine in loc sa-si dea seama ca daca in primele 2-3 dughene dinalea gasesc aceleasi tziganii ... inseamna ca tot aia o sa gasesc in toate ... eu nu dom'le! am intrat in TOATE!!! [bin] . Apoi am batut Cocorul si cand am ajuns la Unirea eram deja plina de draci, asa ca am "facut" doar parterul si m-am carat acasa ca nu mai puteam de picioare si de spate [starwars] ... asa ca ... in concluzie ... sin tot shopingu' meu propus vineri m-am ales cu ... o pereche de ciorapi si niste cartoane pt confirmari, marturii, carduri de masa [bang] [bang] [bang]
Macar mi-am vazut sambata toate "spirtoasele" acasa ... venite de la Frankfurt [:D] ... deci am mai bifat ceva pe lista [bis]
PS: pt cineva anume [;)] ... nu am mai ajuns la AT [:(!]

Si ... LA MULTI ANI FLORILOR!!!

Pregatiri

*************************
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc... Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.



#29
emilyjeuly

emilyjeuly

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 12:33

'neata gagici!
cu intarziere: LA MULTI ANI, FLORILOR!
tot cu intarziere: moko, felicitari pentru rochita, sa o porti iubita si fericita! dya, felicitari pentru inelush, sa il porti iubita toata viata!

Emily


Inima cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste

Poze

Mireasa de 15 iulie

#30
moko

moko

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 208 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 12:41

quote:
Originally posted by emilyjeuly
'neata gagici!cu intarziere: LA MULTI ANI, FLORILOR!tot cu intarziere: moko, felicitari pentru rochita, sa o porti iubita si fericita! dya, felicitari pentru inelush, sa il porti iubita toata viata!EmilyInima cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoastePoze Mireasa de 15 iulie
saru'mana mult de tot!asa de draga mi-e,noroc ca a luat-o mama acasa, ca altfel, cred ca toata ziua stateam cu ea in brate!!nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)au mai ramas...poze


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -